Problémy s rovnováhu - RS?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 20:27
Problémy s rovnováhu - RS?

Ahoj, dobrý večer,

chtěla bych se poradit.

Asi před dvěma týdny se mi stalo, že jsem při rychlé chůzi pocítila závrať a udělala nechtěně dva kroky doleva. Po pár dnech se mi začala motat hlava. Je to celodenně, nemá to návaznost na změnu polohy, prostě se mi točí hlava a mám problém při chůzi. Jakoby vrávorám, cítím nejistotu v nohách a zároveň cítím nohy jakoby těžké, oteklé. Otoky ale nemám. K tomu mám pocit v pravém oku, jako bych na něj hůře viděla, takový jako tlak. Nicméně když si vezmu brýle (jsem krárkozraká - toto oko více), tak nepozoruji nějakou neostrost ve vidění.
Nevím, zda to má souvislost, ale podobné motání hlavy jsem zažila cca před 20 lety, ale po týdnu ustalo. Tehdy mi dělali pouze vyšetření na boreliózu - neg. a EB virózu - proběhlá infekce.
Cca před 7 lety mě zhruba 14 dní bodalo za tímto pravým okem. Samo přestalo.

Ráda bych věděla, zda nemáte některá s podobnými příznaky zkušenost a jestli byste nedokázaly poradit, kam se s problémy obrátit.
(Tady obzvláště prosím místní neuroložky, pokud sem zavítají :kytka: ).
Je mi jasné, že nejspíš mám navštívit neurologii, ale jde mi o to, že je pro mě dosti složité jít pro doporučení k praktikovi. Tak zda nevíte, jestli lze bez doporučení, případně jestli nemáte nějakou konkrétní zkušenost, tip. Jaký druh pracoviště, jak zhruba mohou vypadat čekací lhůty…? Jaká vyšetření mohu očekávat (byste radily) Jsem z Prahy.

Děkuju moc. Mám obavy z rostroušené sklerózy :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 20:46

Zkus jestli Tě někde na neurologii nevezmou bez doporučení. A asi to bude trvat. Ale jestli je to RS Ti tu nikdo neřekne. Já mám RS přes 20 let. A žiju stejně jako jiní. Chodím do práce na plný úvazek, mám děti, funguju jako všichni ostatní. Ikdyž občas toho mám plný brejle. Nemám babičky, manžel doma nepomáhá. Musím zvládnout vše sama. Toho by měla dost nejedna zdravá ženská.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 20:56

Ty jo, tak to tě obdivuju, zároveň mě to trochu uklidňuje, díky :hug:
Ta neurologie může trvat něco základní vyšetření, další pak dost dlouhá čekačka na nějakou tu magnetickou rezonanci, viď? Není nějaký způsob, jak to vyloučit více přístupným vyšetřením, nevíš? A můžu se zeptat, jak to u tebe začalo? Jak dlouho trvalo, než ti to pak potvrdili?
Děkuju moc.
Zakladatelka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 21:07

Proč obdiv? Nemám na výběr. Ale s jistotou to určí až mag. rezonance. CT rsku neukáže. Já chodila na neurologii 10 let, než mě konečně poslali na mag. rezonanci. Nech si udělat lumbálku. Nic to není. Ale to co popisuješ může být neurologické, to motání od páteře, vyčerpání organismu, stres, psychosomatika dělá s tělem různý psí kusy. A pak jsem čekala od diagnozy další 3 roky, než jsem splnila kritéria pro léčbu. Mě začaly brnět plosky nohou, třeba měsíc v kuse a pak to zmizelo a za rok zase. Byla jsem tehdy dítě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 21:10

A proč nejdeš přes praktického lékaře?

Jako chápu obavy, ale na druhou stranu… mám taktéž zdr. problémy čím dál větší, RS mi nepotvrdili ani nevyloučili - už to je hezkých pár let, vyšetřovali mě pro jiné problémy, na nález došli náhodně, ale ani do dneška mě nenapadlo spojovat si mé problémy s RS. Jen tedy vloni po opakovaném upozornění známé, která je ze zdravotnictví jsem si přečetla příznaky mého zhoršujícího stavu a jako sedí. Nicméně stále nepomýšlím na to, že bych ji měla mít. Tohle přenechám lékařům, je zbytečné spekulovat co by, kdyby. Pokud by to nastalo, budu tuhle situaci řešit až to nastane.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 22:21
@Anonymní píše:
Proč obdiv? Nemám na výběr. Ale s jistotou to určí až mag. rezonance. CT rsku neukáže. Já chodila na neurologii 10 let, než mě konečně poslali na mag. rezonanci. Nech si udělat lumbálku. Nic to není. Ale to co popisuješ může být neurologické, to motání od páteře, vyčerpání organismu, stres, psychosomatika dělá s tělem různý psí kusy. A pak jsem čekala od diagnozy další 3 roky, než jsem splnila kritéria pro léčbu. Mě začaly brnět plosky nohou, třeba měsíc v kuse a pak to zmizelo a za rok zase. Byla jsem tehdy dítě.

No, musí to bejt prostě zápřah a určitě to vyžaduje pevnou vůli a sílu, žít stejně jako zdraví. Já si nedovedu představit, jak bych fungovala v takovým stavu, jako jsem teď… :(

Tak koukám, že se nějaká prodleva nijak moc neřeší. Všude jsem četla, jak je důležitá včasná diagnóza a následná léčba a ono je to, zdá se, dost jinak. Tak se nemusím bát, že něco zanedbám, když si počkám všechny ty termíny - stejně by se nic moc nedělo…
Myslíš, že až takhle se může projevit psychika, vyčerpaní? Je pravda, že je toho na mě poslední dobou dost. A páteř mě napadla jako první, ale nevim. S páteří jsem mívala dřív problémy, ale tohle se mi nikdy nestalo.
A ta lumbalni punkce je třeba na co? I když by byla mag. rezonance negativní, tak se to může ukázat jen tam?
Díky moc za reakce.

blumen
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 04.02.18 22:28

Lepsi je jit pred MR na lumbalku a ne naopak. Hodne lezi na mozku je nespecifickych, lepsi je, kdyz ten, kdo to popisuje vi, zda byla MS potvrzena nebo vyloucena. Anebo musi byt na zadance jasne uvedeno: podezreni na MS.

To jen dodatek k tematu.

Příspěvek upraven 04.02.18 v 22:28

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 22:28
@Anonymní píše:
A proč nejdeš přes praktického lékaře?Jako chápu obavy, ale na druhou stranu… mám taktéž zdr. problémy čím dál větší, RS mi nepotvrdili ani nevyloučili - už to je hezkých pár let, vyšetřovali mě pro jiné problémy, na nález došli náhodně, ale ani do dneška mě nenapadlo spojovat si mé problémy s RS. Jen tedy vloni po opakovaném upozornění známé, která je ze zdravotnictví jsem si přečetla příznaky mého zhoršujícího stavu a jako sedí. Nicméně stále nepomýšlím na to, že bych ji měla mít. Tohle přenechám lékařům, je zbytečné spekulovat co by, kdyby. Pokud by to nastalo, budu tuhle situaci řešit až to nastane.

No, já mám praktickou lékařku docela daleko a je to u ní vždy na celý dopoledne. Navíc není nic moc… Raději k ní nechodím, když nemusím a navíc, chřipková epidemie, jednou jsem tam v tomhle období šla kvůli zánětu moč. měchýře a chytila jsem tam takovou chřipku, že nás to zkosilo celou rodinu :?
Navíc mám doma nemocný malý dítě a nemám momentálně možnost pohlídání. A tak se snažím si tu cestu ušetřit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 22:32
@blumen píše:
Lepsi je jit pred MR na lumbalku a ne naopak. Hodne lezi na mozku je nespecifickych, lepsi je, kdyz ten, kdo to popisuje vi, zda byla MS potvrzena nebo vyloucena. Anebo musi byt na zadance jasne uvedeno: podezreni na MS.

To jen dodatek k tematu.

Příspěvek upraven 04.02.18 v 22:28

Aha, takže ta lumbálka je to, co to dokáže RS především diagnostikovat, ano?
A s tou prodlevou je to jak, nevíš, prosím tě?

blumen
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 04.02.18 22:43
@Anonymní píše:
Aha, takže ta lumbálka je to, co to dokáže RS především diagnostikovat, ano?
A s tou prodlevou je to jak, nevíš, prosím tě?

Ono to spolu souvisi. Lepsi je, kdyz radiolog oresne vi, na co se ma pri popisu soustredit a ma k tomu vsechny podstatne informace.

Prodlevu netusim, to rozhoduje neurolog

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 23:15

@blumen
Aha, tak děkuju! Koukám, že je to na dlouho tak jako tak… :(

Linve
Kecalka 282 příspěvků 05.02.18 10:25

Hele a co zkusit nejakeho ocare?? Kor kdyz vidis hur. Ten mi dal take doporuceni na neurologii…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.18 15:05

@Linve
Ano, to by byla cesta k tomu doporučení, alespoň bych tolik neriskovala tu chřipku jako u praktický…Děkuju.

blumen
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 05.02.18 15:13
@Anonymní píše:
@Linve
Ano, to by byla cesta k tomu doporučení, alespoň bych tolik neriskovala tu chřipku jako u praktický…Děkuju.

Pokud mas obtize, tak posledni, co bych resila, by byla pripadna chripka u praktika, kterou chytit stejne nemusis ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.18 17:37

Chodím k praktikovi co měsíc/dva, občas skončím na pohotovosti několik hodin a nikdy jsem nechytila nic. Byla jsem u PL zrovna minulý týden, dokonce tam bylo téměř prázdno.
Mám dítě narozené na konci ledna a preventivní prohlídky se dělají v běžné ordinační době pro nemocné - čekáme v čekárně i když jsme objednaní na čas a to samé, nikdy jsme nic nechytli, i když jsou v tu dobu vždycky chřipky.
Pokud mi něco je a potřebuji lékaře, tak ho vyhledám. Myslím, že i přes návštěvu PL a jeho doporučení (byť třeba za měsíc) v celkovém čase nic neušetříš…a docela daleko PL? Jezdím k několika lékařům i 70 a 250km a děti brát musím, když je nemá kdo hlídat.

Anonymní z včera v 21:10

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >