Problémy s třídní učitelkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:24
Problémy s tř. učitelkou.

Dobrý večer, můj syn chodit do 3.třídy. Učí se dobře ale máme bohužel problémy s třídní učitelko. Mám pocit že je proti nám zaujatá. Před lety učila i mou sestru, a byla to katastrofa. Ale ne její vynou nýbrž mé matky se kterou nejsem ve styku. Má matka co výchovy, výuky atd., nás v tim jaksi zanedbavala. Se sestrou to dopadlo tragický, šla na zvláštní školu. Já se učila sama takže jsem úspěšně vystudovala a studií i nyní.
Ale k věcí… Nyní byl třeba náš syn nemocný několik dní. Poprosila jsem paní učitelku aby mi úkoly pro syna poslala po někteří, která se synem také chodí do třídy. Paní učitelka mi napsala že tedy pošle. Každý den kdy byl syn nemocný jsem volala švagrové a ptala jsem se jestli poslala paní učitelka domácí úkoly. Poslala jen pisamku. Poprosila jsem tedy švagrovou ať mi vyfoti přes messengr deníček s úkoly které měla neteř napsané v deníčku. Ale za pár dní na to mi paní učitelka napsala jak je možné že jsem si nevyzvedla domácí úkoly u neteře. Že se ptala neteře a ta ji řekla že jsem si je nevyzvedla. Ihned jsem šla za švagrovou. Ta bohužel vůbec nechápala. A poctivě jsme hledali a žádné úkoly nenašli. Paní učitelka, my do emailu napsala že si myslí že jsem neschopná matka a na učení se synem kašlu. A napsala mi do emailu úkoly které, neteř neměla a neměla je ani v deníčku. Se synem jinak dělám úkoly každý den, každý den kontroluji jeho věci každý den se ho na vše ohledně školy ptám. Ale toto se mi s paní učitelkou nestalo poprvé. Už nevím co mam dělat.
Další problém nastal ohledně peněz ba školní fond atd. Kolem 10.9. Jsem ji napsala prosbu aby mi napsala co vše mám zaplatit. Jelikož jsem se kvůli práci nemohla dostavit na třídní schůzky. Ale paní učitelka nereagovala. A napsala mi až nyní kdy je syn nemocný. Že jsem do konce září zaplatit 400,–, což jsem nevěděla a že má kvůli mě se školou problémy. Takže vůbec to nechápu.
Snažím se nemít s paní učitelkou problémy ale už vážně nevím. Manžel to už taky nechápe a švagrova se švagrem taky. Prosím o radu jak by jste tuto situaci řešili vy.???

Ps: omlouvám se za chyby, píšu v rychlosti na telefonu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 12902 příspěvků 07.10.18 20:28

já jen k těm úkolům. Je jasné, že má syn jiné než neteř, protože musí dodělat to, co dělali ostatní ve škole. A pokud máte neteř ve stejné třídě, tak je zbytečné, aby posílala extra úkoly. Vy si máte zjistit od neteře, co ve škole dělali a udělat to taky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:29

No poradím ať to řeší chlap ;) některý učitelky se pokládají za božstvo co naprosto přesně ví kdo je co za člověka… A tahle si řekla jaká matka… Na chlapi učitelky víc slyší… Teda aspoň co jsem měla kolem sebe :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:31
@vokishka píše:
já jen k těm úkolům. Je jasné, že má syn jiné než neteř, protože musí dodělat to, co dělali ostatní ve škole. A pokud máte neteř ve stejné třídě, tak je zbytečné, aby posílala extra úkoly. Vy si máte zjistit od neteře, co ve škole dělali a udělat to taky.

Ano to jsem, dělala od první dne co byl syn nemocný. Jak jsem již psala byla jsem se švagrovou v každodenním kontaktu. Ale napsala mi i jiné úkoly které neteř údajně u sebe měla mít a neměla. Proto vůbec nechápu. A jak jsem již psala bohužel se to nestalo poprvé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:34
@Anonymní píše:
No poradím ať to řeší chlap ;) některý učitelky se pokládají za božstvo co naprosto přesně ví kdo je co za člověka… A tahle si řekla jaká matka… Na chlapi učitelky víc slyší… Teda aspoň co jsem měla kolem sebe :zed:

Taky si myslím že si myslím že jsem jako svá matka. Jenže nejsem to že má matka byla neschopná neznamená že jsem i já a já sama chci aby prospíval ve škole.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 07.10.18 20:34

Já nechci hodnotit, já oravdu neznám ji ani tebe, ale třčeba u nás třeba ve třetí třídě, už nikdo žádné ukoly neposílal!!! ale opravdu museli děti sami si zajít za kamarádem- nebo maminka, a prostě si to dopsat sami!!
Tzn látku a ukoly…
takže u nás bych asi oznámila, že jsme nemocní, a prostě si látku a ukoly brala od- kamaráda..DO třetí třídy, jsme měli učitleku, která všechno vypísovala atd. a ted změna učitel, a takto to ted máme.. DOkonce řekl, pokud si něco někdo nenapíše- učivo, že prostě neomlouvá, když je písemka …
A jak s ní komunikuješ??? vy všechno řešíte meilem nebo jak..?? Neni chyba i v tom, prostě bych bud zašla do školy, s peněženkou a zeptala se a nebo i osobně zatelefonovala, co za ukoly, že si nejsi jístá..
To máš těžko ono to má dvě strany, a každý učitel je jiný..
ALe to co ti napsala, tak to si myslím, překročila hodně

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 07.10.18 20:35

Buď bych si pro ty úkoly došla osobně,případně ať s pí učitelkou jedná chlap a nebo s dítkem udělat každý den stránku od každého předmětu :nevim: holt některé učitelky sežrali všechnu moudrost světa :pocitac:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 07.10.18 20:36

Ať to řeší muž a za další ať Vám paní učitelka neposila úkoly po neteří ale do mailu rovnou a ty si pak ještě zkontroluj u neteře zda má opravdu vše splněno. A ohledně financí bych si to s ni vyrikala ze to bylo nejspis nedorozumění a možná by nebylo na škodu zajit s manželem primo za ni a promluvit si narovinu. Pokud by to nepomohlo tak jít za jejím narizenym tudiz ředitelem a určitě s manželem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:40
@Anonymní píše:
Taky si myslím že si myslím že jsem jako svá matka. Jenže nejsem to že má matka byla neschopná neznamená že jsem i já a já sama chci aby prospíval ve škole.

Pokud si tě zaškatulkovala tak už máš smůlu… Jednodušší bude hodit na ní bobek a komunikaci ať řídí tatínek. A měj pevný nervy ;) na druhým stupni se jí zbavis

markytka3
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 07.10.18 20:45

povinnosti ucitele neni vypisovat ukoly, snaha ma byt na vasi strane, coz dle vaseho prispevku byla. mate to o to jednodussi, ze neter mate ve stejne tride. ale logicky - kdyz dite chybi, nestaci dopsat domaci ukoly, ale i latku, kterou ve skole probirali. s tim fondem nechapu? svagrova nevedela kolik mate dat do fondu penez? u vas nedavaji vsechny deti stejne?

medunka23
Kelišová 7145 příspěvků 07.10.18 20:46

Nevím nakolik se školství změnilo od té doby co jsem byla školou povinné dítko, ale my si sami zarizovali a opisovali látku od spolužáků a sami se to museli doucit, pokud jsme něco nepochopili, tak učitel byl po vyučování v určité hodiny k dispozici a vysvětlil.
K tvému problému, přestala bych komunikovat s učitelkou emailem, nebo přes prostředníka, ale zašla bych za ní osobně a domluvila bych se osobně, pokud i tak uvidíš neochotu jednání, tak bych vyslala manžela, jak už tu bylo zmíněno, tak některé učitelky se lépe dorozumí s mužem.

Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 07.10.18 20:54
@Janasas píše:
Já nechci hodnotit, já oravdu neznám ji ani tebe, ale třčeba u nás třeba ve třetí třídě, už nikdo žádné ukoly neposílal!!! ale opravdu museli děti sami si zajít za kamarádem- nebo maminka, a prostě si to dopsat sami!!
Tzn látku a ukoly…
takže u nás bych asi oznámila, že jsme nemocní, a prostě si látku a ukoly brala od- kamaráda..DO třetí třídy, jsme měli učitleku, která všechno vypísovala atd. a ted změna učitel, a takto to ted máme.. DOkonce řekl, pokud si něco někdo nenapíše- učivo, že prostě neomlouvá, když je písemka …
A jak s ní komunikuješ??? vy všechno řešíte meilem nebo jak..?? Neni chyba i v tom, prostě bych bud zašla do školy, s peněženkou a zeptala se a nebo i osobně zatelefonovala, co za ukoly, že si nejsi jístá..
ALe to co ti napsala, tak to si myslím, překročila hodně

Souhlasím… a líbí se mi, že už od 3.třídy se i vás děti vedou k zodpovědnosti… když jsem byla v tom věku, bylo to tak taky a pro me žádný problém…ale doba se v tomto změnila, učím na gymnáziu a tam máme komunikaci s žáky i rodiči narizenou povinně, takže neexistuje, že bychom třeba po 16 letem žákovi mohli chtít, ať si vše zjistí od spolužáka…musíme mu vypsat podrobně, co se dělalo, jaké byly úkoly, co si má doplnit…

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 12217 příspěvků 07.10.18 20:56
@Anonymní píše:
Dobrý večer, můj syn chodit do 3.třídy. Učí se dobře ale máme bohužel problémy s třídní učitelko. Mám pocit že je proti nám zaujatá. Před lety učila i mou sestru, a byla to katastrofa. Ale ne její vynou nýbrž mé matky se kterou nejsem ve styku. Má matka co výchovy, výuky atd., nás v tim jaksi zanedbavala. Se sestrou to dopadlo tragický, šla na zvláštní školu. Já se učila sama takže jsem úspěšně vystudovala a studií i nyní.
Ale k věcí… Nyní byl třeba náš syn nemocný několik dní. Poprosila jsem paní učitelku aby mi úkoly pro syna poslala po někteří, která se synem také chodí do třídy. Paní učitelka mi napsala že tedy pošle. Každý den kdy byl syn nemocný jsem volala švagrové a ptala jsem se jestli poslala paní učitelka domácí úkoly. Poslala jen pisamku. Poprosila jsem tedy švagrovou ať mi vyfoti přes messengr deníček s úkoly které měla neteř napsané v deníčku. Ale za pár dní na to mi paní učitelka napsala jak je možné že jsem si nevyzvedla domácí úkoly u neteře. Že se ptala neteře a ta ji řekla že jsem si je nevyzvedla. Ihned jsem šla za švagrovou. Ta bohužel vůbec nechápala. A poctivě jsme hledali a žádné úkoly nenašli. Paní učitelka, my do emailu napsala že si myslí že jsem neschopná matka a na učení se synem kašlu. A napsala mi do emailu úkoly které, neteř neměla a neměla je ani v deníčku. Se synem jinak dělám úkoly každý den, každý den kontroluji jeho věci každý den se ho na vše ohledně školy ptám. Ale toto se mi s paní učitelkou nestalo poprvé. Už nevím co mam dělat.
Další problém nastal ohledně peněz ba školní fond atd. Kolem 10.9. Jsem ji napsala prosbu aby mi napsala co vše mám zaplatit. Jelikož jsem se kvůli práci nemohla dostavit na třídní schůzky. Ale paní učitelka nereagovala. A napsala mi až nyní kdy je syn nemocný. Že jsem do konce září zaplatit 400,–, což jsem nevěděla a že má kvůli mě se školou problémy. Takže vůbec to nechápu.
Snažím se nemít s paní učitelkou problémy ale už vážně nevím. Manžel to už taky nechápe a švagrova se švagrem taky. Prosím o radu jak by jste tuto situaci řešili vy.???Ps: omlouvám se za chyby, píšu v rychlosti na telefonu.

Najděte nějakého spolužáka, na kterého je spoleh, a k němu si vždy zajděte pro úkoly. Nezatěžujte učitelku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:56
@Janasas píše:
Tzn látku a ukoly…
ALe to co ti napsala, tak to si myslím, překročila hodně

Komunikujeme emailem. Právě že nás žádala pokud budou děti nemocní abychom ji napsali email. Já jsem se jí právě z prvu ptala jestli si pro úkoly máme přijít ale paní učitelka reagovala tím že je pošle.
Ja nejsem právě hadavy tip, a nestojím o problémy a ani nechci někomu dělat problémy ale toto mě dost trápí. A není mi to ani příjemný.

Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 07.10.18 20:58

Jinak k Tvému problému- domluvit osobní schůzku, třeba je tam fakt nějaké nedorozumění, domluvit a nastavit pravidla, jak budete fungovat…cíl máte stejný- ať syn prospívá… a pokud je to fakt nejaka kravka, tak řešit s ředitelem…a klidně naznačit, že nemáte problém změnit školu, na to dneska ředitele hodně slysi a úbytku žáků se děsí

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >