Reklama

ZŠ Jakutská - recenze

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZŠ Jakutská
Nováček 1 příspěvek 04.10.18 18:59
ZŠ Jakutská - recenze

Informace a recenze: Základní škola Jakutská (Jakutská 1210, 10000 Praha 10 ), 24. 9. 2018 od bývalého žáka této školy.
Dobrý den všem,
přidávám zde obsáhlou recenzi a několik informací o jedné z pražských základních škol. Píši to jako bývalý žák této školy a nyní jako student gymnázia. Na této škole jsem uzavřel základní vzdělaní a chodil jsem zde celých devět let.

Škola jako budova: Škola se nachází ve Vršovicích v klidném okolí. Blízko školy jsou hřiště, dobrá parkovací místa a dobrá spojení městské hromadné dopravy. Samotná škola disponuje velkou školní zahradou s velkým a malým hřištěm a několika jinými dětskými atrakcemi. Dále má škola tělocvičnu, ta je poněkud trochu starší, ale dostačující. Samotné vybavení školy je opravdu nadprůměrné (především co se týče hudebního vybavení, ale k tomu se dostanu později). Škola má 4 patra, výtah – škola je plně bezbariérová, dvě dobře vybavené počítačové učebny, učebnu chemie, volnočasový prostor se sedačkami a dvěma ping-pongovými stoly, volně přístupnou WiFi po celé škole, každý žák má vlastní velkou šatní skřínku na klíč a dále ještě menší skřínku ve třídě. Škola poskytuje naprostou většinu učebnic a pracovních sešitů žákům, takže rodiče nemusí za tyto položky platit nemalé peníze. Co se týče školní jídelny, tak opravdu snad lepší jídelnu nehledejte, protože nenajdete. Kolem 30 Kč dítě dostane polévku, hlavní jídlo, pití, salát, ovoce a možná ještě další. Výběr je tam opravdu široký a hlavně výborně vaří (vaří se přímo v jídelně).

Škola jako instituce: Tato škola má rozšířenou výuku hudební výchovy a to se neodráží nejen na samotné škole, ale také na vybavení. Z hudební stránky je tato škola opravdu vysoce kvalitní, jsou zde na to velmi dobří učitelé. Škola vystupuje na mnoha koncertech a taky sama pořádá koncerty a festivaly (viz. http://jakufest.jecool.net/, https://www.youtube.com/watch?…). Škola má profesionální hudební a koncertní vybavení, mnoho hudebních nástrojů atd. Z toho vyplývá, že pokud Vaše dítě má nějaké vlohy do hudby či ho hudba zkrátka baví, tak přemýšlejte nad touto školou. Oproti tomu se škola bohužel neúčastní mnoha olympiád, např. přírodovědných či humanitních, ale zase se účastnila mnoha sportovních soutěží, a také se velice dobře na těchto soutěžích umístila, takže škola má poměrně dobré sportovní zázemí.

Učitelé a výuka na škole: Co se týče výuky, tak není úplně nejlepší. Na prvním stupni je výuka poměrně kvalitní, proto doporučuji třeba v páté třídě odejít na víceleté gymnázium. Škola není tak obtížná, proto není problém mít jedničky, ale přesto se najdou ignoranti, kteří třeba i propadnou. Dost záleží na žákovi, pokud má chuť se učit a dává pozor v hodinách, tak není problém a vědomostí si odnese poměrně hodně, nicméně učitelé zde nějakého ignoranta k učení nedonutí (tímto apeluji na žáky a jejich rodiče).
Jmenovitě k předmětům a učitelům: Mezi přední učitele a předměty této školy patří – na prvním stupni paní učitelka Eliška Přeučilová, paní učitelka Alena Wolfová (již neučí), paní učitelka Zdenka Kočková a paní učitelka Zuzana Foltová. Na druhém stupni český jazyk a zároveň německý jazyk (pan učitel Miloš Klikar – velice pozitivní výsledky), matematika (paní učitelka Lucie Goliášová), anglický jazyk (paní učitelka Alena Švecová), hudební výchova (pan učitel Petr Stratil – hlavní,,tahoun“ hudební výchovy na škole), chemie (paní ředitelka Sylva Taufmannová). Tyto učitelé mě učili, a proto je možné, že zde někdo chybí, protože mě třeba neučil nebo jsem na něj zapomněl.
Celkové shrnutí hodnocení: Základní škola Jakutská určitě není špatná škola, má své pro a proti, je to taková průměrná základní škola. Je výjimečná svou rozšířenou výukou hubení výchovy. Dítě dostane od této školy co potřebuje a já osobně jsem dostal vše, co jsem potřeboval. Těch devět let tady jsem si užil.

Reklama

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Chmurná bilance Jana Hrušínského: My se smějeme, ale jsme prakticky zničeni

Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (63) se k politice vyjadřuje poměrně... číst dále >

Tolik lidí z podsvětí? Jak viděli pohřeb Kočky místní

Pompézní pohřeb Jana Kočky mladšího (†28), který koncem září na dálnici D11... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >