Reklama

Matematika 4. třída - příliš lehké?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 10:09
Matematika 4. třída - příliš lehké?

Ahoj, mám dítě ve 4. třídě a celé první tři roky měli matematiku Hejného. Letos mají nového učitele a ten používá matematiku Prodos, edice Modrá řada. Normálně bych se tím nezabývala, ale když jsem se dívala na tu Modrou řadu, tak mi to přijde oproti Hejnému hrozně lehké, až primitivní. Jsou tam příklady jak pro druhou třídu, i slovní úlohy jsou nenáročné, nevyžadují moc přemýšlení.
Co se má probrat v matematice ve 4. třídě? Přijde mi, že tam dítě bude akorát stagnovat a zdá se mi to ztráta času. Teď se tam v učebnici počítají příklady typu 200+400, a urči, které číslo je větší, jestli 358 nebo 486. Nebo vypočítej 86-29 a ověř pomocí kalkulačky…
Loni s Hejného matematikou sčítali a odčítali trojciferná čísla a násobili pod sebou třeba 356×7.

Reklama

Reakce:

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 05.10.18 10:24

Tak u nás se ted aktuálně nasobí pod sebou,sčítá a odčítá pod sebou–trojciferná čísla,dělí se zbytkem…vše krom násobení pod sebou je opáčko ze 3.třídy

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 10:30
@Petra Z píše:
Tak u nás se ted aktuálně nasobí pod sebou,sčítá a odčítá pod sebou–trojciferná čísla,dělí se zbytkem…vše krom násobení pod sebou je opáčko ze 3.třídy

U nás i to násobení se zbytkem dělali ve 3. třídě. Ta matematika Modrá řada mi přijde jak pro 2. třídu. I ty slovní úlohy jsou naprosto primitivní. Petr koupil 3 sáčky bonbónů po 20 kusech, kolik má bonbónů celkem?

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 05.10.18 10:35
@Anonymní píše:
U nás i to násobení se zbytkem dělali ve 3. třídě. Ta matematika Modrá řada mi přijde jak pro 2. třídu. I ty slovní úlohy jsou naprosto primitivní. Petr koupil 3 sáčky bonbónů po 20 kusech, kolik má bonbónů celkem?

tak to je lehký.....
no my tuto řadu nemáme.....ale ted nevím přesně nakladatelství…
Násobení se zbytkem :lol: :lol: neexistuje :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 10:45
@Petra Z píše:
tak to je lehký.....
no my tuto řadu nemáme.....ale ted nevím přesně nakladatelství…
Násobení se zbytkem :lol: :lol: neexistuje :lol:

jo, přesala jsem se, dělení se zbytkem.
je to tahle matematika - https://ucebnice.org/…1st/4-1modra

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 05.10.18 10:53

Já vím,že ses přepsala :D
My máme alter
https://www.knihydobrovsky.cz/…mplet-634188?…
A celá ta mamtika vaše je takhle lehká?? nebo jen ted–jako že opáčko?

Lenka_Hal
Závislačka 4787 příspěvků 05.10.18 11:13

Fiha, tak to je hodne lehke, to by mi asi dost vadilo. My jsme ted v pate, ale vybavuju si, ze ve ctvrte uz jelo deleni velkych cisel, prace se zlomky vcetne jejich nasobeni, deleni, prevadeni, nejaka geometrie atd…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 11:47
@Lenka_Hal píše:
Fiha, tak to je hodne lehke, to by mi asi dost vadilo. My jsme ted v pate, ale vybavuju si, ze ve ctvrte uz jelo deleni velkych cisel, prace se zlomky vcetne jejich nasobeni, deleni, prevadeni, nejaka geometrie atd…

Doufám, že je to jen první díl této podivné učebnice. Nějaká geometrie tam také je. Také nerozumím způsobu, jak se učí dělit, přijde mi to matoucí, složité a nejisté. Třeba 91:7, je tam počítáno takto: rozložíme 81 na 70 + 21, a pokračujeme 70:7 =10 a 21:7=3, 10+3 =13. Tohle mi přijde složité a naučila jsem dítě dělit tak, je se dělalo za nás 91 dělím 9:7, zyde 2, připíšu 1 a mám výsledek. To rozkládání je zdlouhavé, navíc hodně času dětem zabere vůbec určit, jak to číslo mají rozložit. Jako dá se to brát tak, že vždy rozloží na největší násobek toho čísla (v rámci násobilky do 100), kterým se dělí, tedy u dělení 7 na 70, atd. Ale přijde mi to i tak blbé a navíc u některých příkladů je to složitější a nepraktické.

Lenka_Hal
Závislačka 4787 příspěvků 05.10.18 12:31

Aha, no to je tady zase trosicku jinak, my zijeme ve Statech. Tady je to takhle :) :
 https://www.youtube.com/watch?…

vokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 05.10.18 17:46
@Lenka_Hal píše:
Fiha, tak to je hodne lehke, to by mi asi dost vadilo. My jsme ted v pate, ale vybavuju si, ze ve ctvrte uz jelo deleni velkych cisel, prace se zlomky vcetne jejich nasobeni, deleni, prevadeni, nejaka geometrie atd…

to sice ano, ale až později, určitě ne hned na začátku. Ono je tam hodně opakování třetí třídy.

vokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 05.10.18 17:47

dvě diskuze kvůli jedné věci?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >