Reklama

Problémy se spaním a malý brácha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 08.10.09 22:40
Problémy se spaním a malý brácha

Ahoj,

řešil někdo něco podobného? Máme 21 měsíců starého syna, který nikdy neměl problémy se spaním. Od miminka usínal sám v postýlce bez dudlíku,bez houpání atd. Spaní po obědě taky žádný problém. Už víc jak měsíc spí ve své „velké posteli“ - přechod z postýlky do postele taky bez velkých a dlouhotrvajících komplikací. Od roku taky spí celou noc - odstavila jsem ho od kojení…
Jenomže před měsícem se mu narodil brácha a tím naše problémy začaly. Ze začátku vše OK, po obědě spal svou hodinku - hodinku a půl, večer bez řečí taky do postele a spal až do rána.
2 týdny zpátky začal odmítat spát po obědě - to jsem vyřešila tím, že jsem ho šoupla do ohrádky, ze které nevyleze - asi to není nej…řešení,ale únava mi nic jiného nedovolila - neměla jsem sílu ho nahánět do postele, sama jsem usínala…
Teď od pondělka už nechce spát ani večer. Prostě utíká z postele a čeká až vypěním (manžel většinou usne dřív než celá akce skončí…),nadám mu a pak teprve ztratí odvahu a s kňučením usne - vím, že tohle taky není ideální…jenže to už je většinou kolem půl jedenácté a já opět vyčerpáním usínám…
Přeci dnem,kdy jsem se vrátila z porodnice nemohla klesnout jeho potřeba spánku,ne? Z 10 h v noci na 7 h a z 1 - 2 h ve dne na 0… Něco prostě je špatně…
Máme asi jen pár možností jak tohle vyřešit,ale jsem zvědavá na váš názor, vaše zkušenosti…takže:
1. vydržím a budu ho nahánět do postele tak dlouho,dokud to znova nepochopí…
2. zkusím přestěhovat jeho „velkou postel“ k nám do ložnice - ještě by se tu po pár úpravách vešla…čímž by dostal pocit jistoty,že není odstrčený…
3. asi nejlehčí řešení - seženu klasickou postýlku, šoupnu ho do ní, on nevyleze a bude klid…

Děkuji moc za reakce a rady!!
K.

Reklama

Reakce:

Efina
Kelišová 6429 příspěvků 08.10.09 23:01

Ahoj,

jak tak přemýšlím, nedělá to proto, že on musí jít spát, kdežto miminko ještě ne = chce být též vzhůru? Jedná se jen o momentální nápad… :-)
U nás dcerka chodí spát dřív než miminko, ale jelikož ví, že mimino přes den spí a ona ne, tak je to logické… je jí 5, tak se do dá probrat… S 21.m. batoletem to je horší…
Tak držím palce, ať tomu přijdete brzy na kloub…

E.

PS: A nebo v danou situaci má od tebe plnou pozornost, byť ne v dobrém smyslu slova = vykompenzovává si to, že se jinak musíš hodně věnovat mimku? :?

PPS: A nebo se začal bát tmy? Nepomohla by lampička, plyšák „hlídač“?

muchachacha
Závislačka 3475 příspěvků 08.10.09 23:22

Ahoj,
taky mě napadla žárlivost - třeba to chce jen trochu času a pozornosti staršímu a upraví se to samo … ze začátku bylo mimi asi zajímavé, ale teď je to pro něj vetřelec … líbí se mi ta varianta přestěhovat jeho postel k vám do ložnice a být všichni spolu - pokud by ho v noci mimi nebudilo …
toť moje teorie, prakticky zatím bohužel neporadím …

… no můžu i já malou radu? zaujala mě totiž Tvoje věta, že jsi ho odstavila od kojení - prozradíš jak?
Mám 14m prcka a čekáme přírůstek a Emís se mlíčka zatím nechce vzdát …

cmelda
Závislačka 2753 příspěvků 09.10.09 10:53

zavidim ti moznost dat ho do postylky s ohradkou, ten nas z ni totiz uz umi vylezt, tak mi spat nechce uz ted a to jeste prcek neni na svete :roll:
nekdy se mi ho podari po 40 min uzpivat, ale je to dost nad me sily a navic kdyz driv usinal sam, tak me to pekne stve.
radu nemam, snad me napada ta zarlivost…

Macka1
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 09.10.09 12:25

Kačko,

nás čeká v nejbližších týdnech velmi pravděpodobně podobný scénář. Mám připraveny stejné varianty, jako Ty. Pokud to nepůjde, přestěhujeme do ložnice další dětskou postýlku a budeme chodit spát všichni. Bude to tam vypadat docela drsně - dvě malé postýlky a velké letiště, ale musíme to holt přežít.

Já si taky myslím, že je to žárlivost a snad to časem přejde…

My máme ještě připravenu panenku - taky chlapečka, v modrém a čůracího, aby Ellinka společně s bráškou dostala svoje miminko, o které se bude starat a které s ní bude spát v pokojíčku. Uvidíme, jestli se to ujme…

zolina
Kecalka 162 příspěvků 09.10.09 12:44

ahoj,taky me to prijde na vynucovani pozornosti a zarlivost :( ,a tva dobra vule to resit po dobrym domluvami tomu neprida..
Jinak Macko,mame stejne stare holciny a rodim v prosinci..o pa­nence jsem uvazovala taky,neb mala kdyz si vezmu do ruky jine mimi,vydrzi rvat zarlivosti a vzteky hodinu.Chtela jsem ji oblbnout panenkou,jenze rozdil pozna az moc dobre a ty muzu chovat donekonecna :lol: ,takze ja jen ze to nemusi uspet:)

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 09.10.09 13:26

ahojky,

taky bych řekla, že si malý vynucuje pozornost, protože žárlí na malého brášku. neboj časem se to spraví :wink: . u nás se např. starší začala po narození sestřičky počůrávat při spaní po O. předtím byla už několik měsíců bez plenky a hlavně bez nehod. řešila jsem to neustálým domlouváním, že do postýlky se nečůrá. hlavně jsem nechtěla ustoupit a vrátit plenku, což se vyplatilo, za pár týdnů jí to přešlo. :wink: asi zjistila, že tudy cesta nevede :lol: ona přitom čůrala vyloženě schválně, seděla v postýlce a volala na mě, že čůrá :roll:

Pet-s
Kecalka 282 příspěvků 09.10.09 14:25

Ahoj, z tebou nabídnutých možností se mi jeví jako jediná fungující „přestěhovat jeho postýlku“ k vám do ložnice.
Alespoň u nás to proběhlo podle úplně stejného scénáře - prvorozená dcerka do 2 let bezproblémové usínání a spaní (i sama v pokojíčku), po narození sestřičky okamžitě zvrat a i přes moji zhruba roční vytrvalost - viz. tvoje možnost č. 1 „vydržet nahánět do postele dokud to opět nepochopí“ přes pokus o variantu č. 3 „násilně nechat v postýlce“ jsme dospěli k variantě „všichni v ložnici na manželské posteli“ :lol: (mimochodem mladší dcerce je už 2,5 roku . . . ). A nebo provozujeme variantu „uspat obě v pokojíčku a ony se v noci postupně přemisťují za námi“. Je to děs, ale asi nás prostě potřebují mít nablízku, aby měly pocit jistoty, takže často holky spící přenášíme zpět do jejich postýlek a ony se při každém probuzení opět slézají do ložnice :wink: . Utěšuji se tím, že v pubertě je to přejde :D

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 09.10.09 18:07

ahoj,

moc děkuji za reakce a tipy. No ještě to proberem s manželem. Z ložnice jsme ho totiž vystěhovali právě ptž jakmile my jsme šli spát, tak i ten velmi mírný hluk, který jsme vytvořili během ulehání ho probudil a on pak třeba 2h bojoval a nemohl usnout…

Efin - právě, že v době kdy on má jít spát, tak bráška už spí spánkem spravedlivých…ještě mu ukazuji, jak spinka a on musí taky.

Odstavování od kojení - jednoduše jsem na 4 dny odjela na výlet a manžel zůstal doma sám bez prsa bez mlíka - ono by to nakonec tak stejně dopadlo - že bych musela odjet… Možná drastická varianta,ale jenom jednu noc kňučel ani neřval 40 min, druhou asi 10 a od té doby spí celou noc.

Lampičku má zapnutou, tu zhasínám až když usne. Bena (plyšáka) má v posteli taky…
Tak já nevím, on asi fakt s námi cvičí, neboť vycítil manévrovací prostor…

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 09.10.09 18:18

Můžu Ti jen napsat, jak to bylo u nás (taky 2 kluci, rozestup skoro 21 měsíců):

Odstavený byl syn od 3. měsíce těhotenství - naprosto nenásilně.
Spali jsme v pokoji všichni čtyři (stále spíme).
Postýlku jsme mu nebrali, sehnali jsme pro miminko druhou. Na velkou postel přešel sám o pár měsíců později, úplně spontánně a bez našeho zásahu.
Snažili jsme se staršímu synovi hodně věnovat, když byla možnost, nosila jsem ho v šátku, aby měl fyzický kontakt (ten dost pomáhal).

Spaní - po obědě krásně (dudlík), večer krásně, v noci - opakované záchvaty šíleného jeku, nezabírala domluva po dobrém, po zlém, nic. Prostě se vzbudil, začal neskutečně ječet, dokud neprobudil všechny ostatní, pak jsme tu čumákovali svorně až na tatínka, který opětovně usnul i při tom řevu. Byl schopen být vzhůru až čtyři hodiny, kdy průběžně semo tamo zaječel.
No, takže vidíš, že někdy nepomůže nic. Oni třeba přes den vůbec nevypadají, že by je sourozenec zasáhl, ale někde se to prostě projeví. Ale přejde to, já bych tenhle věkový rozdíl neměnila :wink: .

ingusz
Kelišová 5726 příspěvků 11.10.09 23:08

Ahoj Kačenko !!!!
my jsme ustoupili - Anja měla noční běsy a v pokojíku řvala jako tur :oops: Tak jsme postavili do ložnice ke klasické postýlce i tu přenosnou, kde spí s maminkou a bratříčkem (tatínek jako živitel spí raději v tom pokojíku)
Od té doby Anja usíná bez problémů a sama - i když u světýlka - a musím dodat, že dokonce udělala obrovský pokrok - spí bez plenky :! :lol:
kdybychom jí v tom pokojíku nechali a trvali tvrdohlavě na svém, tak se počůrává v noci do teď :wink:
možná jeden menší ústupek by byl k dobru :oops: co třeba taky ta cestovní postýlka? :wink:
já jsem ten typ, co zkouší a dělá vše možné, aby dítě bylo v poho a taky, abych nezkolabovala já, že :wink:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >