Proč je všude plíseň?

Anonymní
5.12.19 22:17

Proč je všude plíseň?

Zdravim. Přišla jsem si k vám pro radu. Mozna se s tím někdo setkal. V červnu jsem si pronajala krásný byt, byt se nachází v posledním 4.patře. Vse bylo dobré, az do doby, než jsem před 14 dny spatřila, že se nám objevuje na zdech plíseň. Jedná se o činžák, nezateplený a v posledním patře. Nejhorši situace je u dcery v pokojíku. Plíseň se nachází po celé horní strane. Od jednoho roku se to celé táhne do druhého rohu. Takže podél okna je to komplet napadený plísní. Dcera má také vedle okna u zdi velkou skříň a zjistila jsem že je to i po celé ploše zdi jak je skříň. Vedle v pokojíku u syna je to na stropě tak cca 3 cm, to neřeším a v obýváku je to také nahoře u stropu. V koupelně, na chodbě ani v kuchyni to není vůbec. Kazdy den dostatečně větrám i topim. Pradlo susim v chodbě. Zkousela jsem to vzít savem proti plísní, ale za 2 dny se to objevilo znovu. Nejhorší to je práve u dcery v pokojíku. Dokonce to tam i smrdí a musí spát semnou, aby z toho nedostala nějakou nemoc. Nevíte prosím jak se toho co nejdříve a účinně zbavit? Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5.12.19 22:20

Nijak… Pronajímatel je pěknej smejd :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11837
5.12.19 22:23

Rozhodně na to okamžitě upozorni majitele a žádej ho o vyřešení situace. Dokud nebude plíseň odstraněna, máš nárok na slevu z nájemného, protože plísně jsou zdravotně závadné a ty nemůžeš užívat celý byt. Já bych si tedy hledala jiný nájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
5.12.19 22:24

Pokud je dum nezatepleny, ale jsou udelana plastova okna, tak se prestehujte, pac se te plisne nikdy nezbavite..Tohle mela moje babicka, 50 let v jednom byte, vse v poradku, udelali bez zateplene fasady plastova okna misto drevenych, tim se utla prirozena cirkulace, nebot plastova okna to uplne utesnila a zacala se delat plisen po zdech a ve skrinich. Nepomohlo ani savovani, ani vetrani s topenim, ani ceresit proti vlhkosti, proste nic. Tohle je nasledek nestastnych reseni u masivnich vymen za plastova okna u starych domu…Je mi to lito, ale tak to je, rozhodne bych v tom deti nenechavala, vleze vam to i do skrini, verte mi… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 22:28

To může být cokoliv, ale pokud se jedná o poslední byt v dome, tak k vám může zatékat střechou nebo může být problém v oknech. Pak se plísně vpodstate nezbavíš. Měl by se na to přijít podívat někdo, kdo to dokáže technicky zhodnotit - další kroky co s tím budou zavysle právě na tom, v čem je problem. S největší pravděpodobností to bude i důvod pro slevu na nájmu nebo důvod vypovedi nájemní smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 22:28

@Bubla Bůčková Majitelce se toto prý nedělo.

• Nahlásit
  • Citovat
21294
5.12.19 22:29
@Anonymní píše:
Zdravim. Přišla jsem si k vám pro radu. Mozna se s tím někdo setkal. V červnu jsem si pronajala krásný byt, byt se nachází v posledním 4.patře. Vse bylo dobré, az do doby, než jsem před 14 dny spatřila, že se nám objevuje na zdech plíseň. Jedná se o činžák, nezateplený a v posledním patře. Nejhorši situace je u dcery v pokojíku. Plíseň se nachází po celé horní strane. Od jednoho roku se to celé táhne do druhého rohu. Takže podél okna je to komplet napadený plísní. Dcera má také vedle okna u zdi velkou skříň a zjistila jsem že je to i po celé ploše zdi jak je skříň. Vedle v pokojíku u syna je to na stropě tak cca 3 cm, to neřeším a v obýváku je to také nahoře u stropu. V koupelně, na chodbě ani v kuchyni to není vůbec. Kazdy den dostatečně větrám i topim. Pradlo susim v chodbě. Zkousela jsem to vzít savem proti plísní, ale za 2 dny se to objevilo znovu. Nejhorší to je práve u dcery v pokojíku. Dokonce to tam i smrdí a musí spát semnou, aby z toho nedostala nějakou nemoc. Nevíte prosím jak se toho co nejdříve a účinně zbavit? Moc děkuji.

Oškrábat zdi, namalovat protiplísňovým nátěrem. Ale já bych kontaktovala pronajímatele. Nesušila bych doma prádlo. Dům. je nezateplený, studený. Plíseň bys vyhnala možná soustavným topením a větráním. Plus ten nátěr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
5.12.19 22:30

Ještě že je to jen pronajatý byt a ne koupený. Odstěhovala bych se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21294
5.12.19 22:30
@Anonymní píše:
@Bubla Bůčková Majitelce se toto prý nedělo.

Kecá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 22:31

@Janli Majitelka o tom už ví, ale ji se tohle prý nikdy nestavalo. Zitra se přijde podivat. Stěhovat se mi úplně nechce. Máme zde trvalý pobyt a jsme tady uz zvyklý.

• Nahlásit
  • Citovat
5.12.19 22:32
@Anonymní píše:
@Janli Majitelka o tom už ví, ale ji se tohle prý nikdy nestavalo. Zitra se přijde podivat. Stěhovat se mi úplně nechce. Máme zde trvalý pobyt a jsme tady uz zvyklý.

Jde o zdraví dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21294
5.12.19 22:33
@Kobrakai píše:
Pokud je dum nezatepleny, ale jsou udelana plastova okna, tak se prestehujte, pac se te plisne nikdy nezbavite..Tohle mela moje babicka, 50 let v jednom byte, vse v poradku, udelali bez zateplene fasady plastova okna misto drevenych, tim se utla prirozena cirkulace, nebot plastova okna to uplne utesnila a zacala se delat plisen po zdech a ve skrinich. Nepomohlo ani savovani, ani vetrani s topenim, ani ceresit proti vlhkosti, proste nic. Tohle je nasledek nestastnych reseni u masivnich vymen za plastova okna u starych domu…Je mi to lito, ale tak to je, rozhodne bych v tom deti nenechavala, vleze vam to i do skrini, verte mi… :(

Základ je větrat. Já žila v nezatepleném paneláku s dřevěnými okny v poslednim patře. Neustále zima, nešlo to vytopit. Úleva nastala po výměně oken a celkovém zateplení. Konečně neledové zdi pod oknem, kde nebylo topení. Ovšem, větrat se musí, ale komfort o 150 %, když ti do bytu nezatéká, neloupe se lak z oken a těsní ve větru :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 22:34

@Kobrakai No tak to jsem v háji. Nezateplený to je a jsou plastová okna.No ale když vymaluju, tak na jaře to nebude ne?

• Nahlásit
  • Citovat
21294
5.12.19 22:34
@Anonymní píše:

Lže. Proč by to přiznávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 22:37

@Russet Nevim,proč to nenechali zateplit. A když bych to chtěla nechat dát zaplatit, tak nevím, jestli to vůbec jde.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama