Proč jsou procházky v těhotenství důležité?

Peltaga
21.10.20 19:04

Proč jsou procházky v těhotenství důležité?

Ahoj :mavam:
Jde o kyslík nebo pohyb? Nebo rovnou obojí? :lol:
Pořád jen slyším: musíš se často procházet, je to důležitý. :)
Asi je to blbá otázka, ale strašně mě to zajímá :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
458
21.10.20 19:06

Procházky jsou vždy zdravé. Mě to říkala vždy sestra, že budu jinak špatně rodit. A byla jsem vždy tak líná, že jsem těhotenství spíš proválela. Nakonec jsem porodila během 4 hodin a druhé za 2 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Peltaga
21.10.20 19:09

@Katka372
Takže na to procházky vliv neměly :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
24330
21.10.20 19:12

Pohyb je vždycky fajn. Já jsem nikdy nebyla v takové kondici, jako v obou prvních těhotenstvích. Chodila jsem pravidelně plavat, cvičit, až do porodu. Porody super a rekonvalescence taky, a ani jsem moc nepribrala. V posledním těhotenství jsem pracovala, k tomu dvě děti, potom nemocenská..takže nic moc. Porod sice taky bezva, ale ta fyzička už nebyla taková a kila navíc pořád mám ( ale může za to i korona a samozřejmě já)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
21.10.20 19:15

Obecně pohyb na čerstvém vzduchu je pro člověka přínosný a chůze je nás nejpřirozenější pohyb. Těhotný by měly dávat trochu pozor, aby někde nespadly, treba z koně apod., takže chůze je fajn. Pokud chodíš správně, tak si neničíš klouby, zlepšuje se kondice, prokrví celé tělo. Procházky nejsou přínosné přece jenom pro těhotné, ale pro kohokoli. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19681
21.10.20 19:15

Tak udržuješ se v kondici, ta se hodí k porodu. Pobytem venku a celkově pohybem se udržuješ i v lepší psychické pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 19:17

Tak jednak čerstvý vzduch, lepší prokrvení, šetrné protahnuti a posílení svalů, pokud je to v přírodě, tak i dobrý vliv na psychiku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
21.10.20 19:29
@Katka372 píše:
Procházky jsou vždy zdravé. Mě to říkala vždy sestra, že budu jinak špatně rodit. A byla jsem vždy tak líná, že jsem těhotenství spíš proválela. Nakonec jsem porodila během 4 hodin a druhé za 2 hodiny.

Já jsem chodila denně x kilometrů, furt jsem něco dělala, ještě den před porodem jsem lítala po městě. Rodila jsem asi 18 hodin a nakonec akutní císař.. takže tak 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Peltaga
21.10.20 19:31

Tak děkuju všem :) :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Peltaga
21.10.20 19:33

@BeNiPe
Vždyť říkám, že to na porod nemá vliv :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
21.10.20 19:37

@Peltaga Jestli budu jeste nekdy tehotna (o cemz dost pochybuju), tak bych se urcite vic hybala, venku jsem travila hodne casu, to jo, ale pohyb vazl a myslim si, ze to bylo znat.. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
21.10.20 19:40

Zakladatelko a to sis chtěla potvrdit, že bude lepší lenošení a povalování? Žena, která je na pohyb zvyklá, se ho nevzdá v těhotenství, pokud nejsou obtíže. A nesportovní typ asi ani to těhotenství ke sportu nepovzbudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14195
21.10.20 19:42

Ja chodila vsde pěšky, do prace a z práce, celkem kolem 7km, rodila jsem kolem 40 hodin. Tak tak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
21.10.20 19:51

Já třeba chodit musela. Trpěla jsem v těhotenství na syndrom neklidných nohou a procházka byla to jediné, co mi trochu ulevilo. Blbý bylo, že mě to přepadalo večer. Takže jsem byla ta divná těhule, co v devět večer chodí po okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
21.10.20 20:13

Taky pohyb v těhotenství je prevence trombozy. Na ní sakra pozor :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu