Proč mě nikde nechtějí?

Anonymní
2.9.20 13:35

Proč mě nikde nechtějí?

Ahoj, potřebuji se asi jen vypovídat a nebo si přečíst, že někdo je na tom podobně. Jsem teď 2. rokem na RD, ta mi končí až příští rok. Ale už bych se pomalinku chtěla začít vracet do pracovního procesu. V mé původní práci mi dnes napsali, že mě v současné době nepotřebují. Z emailu jsem ale nějak vycítila, že se mnou nepočítají ani za ten rok. Docela mě to mrzí. Sice to byla psychicky náročná práce, ale dobře placená a velmi blízko místa, kde bydlím. A prostě to na mě nějak padlo. Sakra copak jsem prašivá, že mě nechtějí? Teď při RD studuju VŠ a docela přemýšlím, že bych trochu změnila obor a vlastně to, že mě v původní práci nechtějí, že bych využila jako nakopnutí zkusit to o čem jsem přemýšlela a nebo i klidně něco jiného. Ale prostě nemám odvahu. Máte někdo zkušenost, že vás RD a následně to, že vás nevzali zpět do práce, nakoplo k něčemu jinému, kde jste spokojené? díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1127
2.9.20 13:41

Já bych měla jít do práce za 2 a půl roku. Nemám se teda kam vrátit, měla jsem práci na dobu určitou. Nicméně ačkoliv jsem pracovala v oboru, kde se práce sehnat dá dobře, já to chtít nebudu. Nechci mít dítě ve školce od 7 do 17 jako jsem kdysi bývala já. Proto už teď dělám co se dá pro to, abych začala dělat sama na sebe a tím pádem si pracovní dobu přizpůsobila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 13:43
@josslyn.n píše:
Já bych měla jít do práce za 2 a půl roku. Nemám se teda kam vrátit, měla jsem práci na dobu určitou. Nicméně ačkoliv jsem pracovala v oboru, kde se práce sehnat dá dobře, já to chtít nebudu. Nechci mít dítě ve školce od 7 do 17 jako jsem kdysi bývala já. Proto už teď dělám co se dá pro to, abych začala dělat sama na sebe a tím pádem si pracovní dobu přizpůsobila.

a co konkrétně děláš? já bych teoreticky také mohla dělat sama na sebe, ale jednak je to velká zodpovědnost a druhak nevím jestli by to bylo časově lepší. Ale minimálně by to bylo lepší v tom, že bych neměla pracovní dobu striktně od - do.

• Citovat
  • Nahlásit
2851
2.9.20 13:50

Jak nikde nechtějí? Psala jsi, ze pro tebe ted v aktualni praci nemaji uplatnění a ty si vycitila, ze za rok to bude stejně. To ne ni Proč mě nikde nechteji. Ted je špatná doba na shánění prace obecně. Uvidime, jak se to bude vyvíjet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9545
2.9.20 13:53

Jsem doma s dcerou a budu ještě 2 roky, zvažuji prodloužit na 2,5 roku. Mám sice nabídku jít dělat na ŽL práci, kterou nyní dělám při RD na DPP, ale není to práce, kterou bych chtěla dělat. Též budu shánět…rozhodně nejsi sama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 13:54
@Martina84 píše:
Jak nikde nechtějí? Psala jsi, ze pro tebe ted v aktualni praci nemaji uplatnění a ty si vycitila, ze za rok to bude stejně. To ne ni Proč mě nikde nechteji. Ted je špatná doba na shánění prace obecně. Uvidime, jak se to bude vyvíjet.

no za rok si myslím, že bude situace ještě horší. Teď ještě doznívají různé podpory apod. Ale jestli se teď vše zase rozjede na novo - myslím Covid - tak na jaře a další rok bude naprosto v háji. Ale to je jedno. No oni z té práce sice napsali, že teď momentálně nic není, ale druhým dechem dodali, že se snaží vše automatizovat a zefektivňovat, tak proto moc nevidím důvod proč by mě brali zpět. Ono tam v tom bude asi něco jiného, protože lidí je tam pořád stejně, na mojí pozici postoupila kolegyně a místo ní vzali někoho jiného. Takže tam místo prostě není. Lidsky mě to prostě mrzí.

• Citovat
  • Nahlásit
562
2.9.20 14:05

Já jsem byla na RD 6 let. Půl roku před koncem mi volala šéfová, že firma končí. Dostala jsem odstupné a začala hledat. V místě bydliště, na půlúvazek. Usmálo se na mě štěstí po asi 4 zaslaných životopisech. Začala jsem na pozici administrativy a postupně jsem se vypracovala na odbornou pozici v oboru, o kterém jsem skoro neměla ani představu, že existuje :D A přes obtížné začátky jsem spokojená, jako jsem nebyla nikdy v oboru, který jsem vystudovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16642
2.9.20 14:07
@Anonymní píše:
no za rok si myslím, že bude situace ještě horší. Teď ještě doznívají různé podpory apod. Ale jestli se teď vše zase rozjede na novo - myslím Covid - tak na jaře a další rok bude naprosto v háji. Ale to je jedno. No oni z té práce sice napsali, že teď momentálně nic není, ale druhým dechem dodali, že se snaží vše automatizovat a zefektivňovat, tak proto moc nevidím důvod proč by mě brali zpět. Ono tam v tom bude asi něco jiného, protože lidí je tam pořád stejně, na mojí pozici postoupila kolegyně a místo ní vzali někoho jiného. Takže tam místo prostě není. Lidsky mě to prostě mrzí.

Trošku nechápu. Pokud jsi nahlásila RD do 3 let věku a chceš se vrátit dřív, tak docela chápu, že s tebou teď úplně nepočítají. Sama píšeš, že Covid, a nikdo neví, jak to bude.

Kdybych se teď chtěla vrátit, tak by to v práci taky nebylo jednoduché. Organizačně by to taky bylo na houby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 14:09
@P4ja píše:
Trošku nechápu. Pokud jsi nahlásila RD do 3 let věku a chceš se vrátit dřív, tak docela chápu, že s tebou teď úplně nepočítají. Sama píšeš, že Covid, a nikdo neví, jak to bude.Kdybych se teď chtěla vrátit, tak by to v práci taky nebylo jednoduché. Organizačně by to taky bylo na houby.

nahlásila jsem právě RD na 2 roky. Což bude teď.

• Citovat
  • Nahlásit
23444
2.9.20 14:11
@Anonymní píše:
no za rok si myslím, že bude situace ještě horší. Teď ještě doznívají různé podpory apod. Ale jestli se teď vše zase rozjede na novo - myslím Covid - tak na jaře a další rok bude naprosto v háji. Ale to je jedno. No oni z té práce sice napsali, že teď momentálně nic není, ale druhým dechem dodali, že se snaží vše automatizovat a zefektivňovat, tak proto moc nevidím důvod proč by mě brali zpět. Ono tam v tom bude asi něco jiného, protože lidí je tam pořád stejně, na mojí pozici postoupila kolegyně a místo ní vzali někoho jiného. Takže tam místo prostě není. Lidsky mě to prostě mrzí.

Hele hlavně si nenech namluvit, že pro tebe není místo (a jestli třeba nechceš podepsat dohodu).
To jen tak pro jistotu, ju? Za ten rok se může situace pětkrát změnit, někdo odejde, otěhotní,…Každopádně, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, tak pokud se s tebou budou chtít po tvé RD rozloučit, tak nezapomeň na odstupné platy ;)

Jinak přesně jak bylo psáno - napsali ti NE z jedné práce (navíc z té, kde s tebou opravdu ještě rok nepočítali) a ty hned, že se cítíš prašivě? Neblázni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 14:11
@P4ja píše:
Trošku nechápu. Pokud jsi nahlásila RD do 3 let věku a chceš se vrátit dřív, tak docela chápu, že s tebou teď úplně nepočítají. Sama píšeš, že Covid, a nikdo neví, jak to bude.Kdybych se teď chtěla vrátit, tak by to v práci taky nebylo jednoduché. Organizačně by to taky bylo na houby.

jinak té firmě Covid paradoxně neuškodil, v některých oblastech možná i trochu pomohl, takže, že by nebyly zakázky a práce o tom to rozhodně není. Je to o vztazích. Nahlasila jsem RD do 2 let, to bude ted. A ja po pravde nevim co ted? Z prace mam tedy info, ze tam pro me nic nemaji a co tedy delat? Chtit jakoze vypoved, mlcky cekat do 3 let nebo co?

• Citovat
  • Nahlásit
2303
2.9.20 14:14

Jo, jo. Jednou mě nechtěli za sekretářku, že jsem stará. Bylo mi 27 let. Chvíli jsem z toho byla zoufalá, ale dobře, že tak, Pak jsem našla práci snů, kde jsem 29 let spokojená. Nic se neboj. Ono něco přijde. Nakopne Tě to třeba právě k té správné změně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 14:15
@Mar__tanka1983 píše:
Hele hlavně si nenech namluvit, že pro tebe není místo (a jestli třeba nechceš podepsat dohodu).
To jen tak pro jistotu, ju? Za ten rok se může situace pětkrát změnit, někdo odejde, otěhotní,…Každopádně, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, tak pokud se s tebou budou chtít po tvé RD rozloučit, tak nezapomeň na odstupné platy ;)Jinak přesně jak bylo psáno - napsali ti NE z jedné práce (navíc z té, kde s tebou opravdu ještě rok nepočítali) a ty hned, že se cítíš prašivě? Neblázni…

děkuju :kytka: ano, je toho teď na mě víc a tohle byla poslední třešinka na dortu. Jinak já nahlásila RD do 2 let a to bude ted. A právě nevím co ted delat, tise cekat do 3 let, ozvat se uz ted, chtit vypoved uz ted? nebo co?
no s odstupným uvidíme, oni se mi možná budou snazit nabidnout neco v jinem oddeleni (mozna za mene penez) a samozrejme s jinou kvalifikaci… pokud by nabidli jine misto tak na ostupne mam stejne narok, ze? (musi mi nabidnout praci dle prcovni sml. tzn. pokud mam ve smlouve napr. uklizecka kosu tak nemuzu delat kucharku…? chapu to spravne)?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 14:16
@babanci píše:
Jo, jo. Jednou mě nechtěli za sekretářku, že jsem stará. Bylo mi 27 let. Chvíli jsem z toho byla zoufalá, ale dobře, že tak, Pak jsem našla práci snů, kde jsem 29 let spokojená. Nic se neboj. Ono něco přijde. Nakopne Tě to třeba právě k té správné změně.

Moc děkuju :kytka: :andel: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
16642
2.9.20 14:16
@Anonymní píše:
jinak té firmě Covid paradoxně neuškodil, v některých oblastech možná i trochu pomohl, takže, že by nebyly zakázky a práce o tom to rozhodně není. Je to o vztazích. Nahlasila jsem RD do 2 let, to bude ted. A ja po pravde nevim co ted? Z prace mam tedy info, ze tam pro me nic nemaji a co tedy delat? Chtit jakoze vypoved, mlcky cekat do 3 let nebo co?

Nic, normálně řekneš, že chceš nastoupit ve dvou letech a nazdar. Pokud pro tebe nic nemají, tak, ať ti dají výpověď pro nadbytečnost. A nebo se domluvit na tom, že si to protáhneš. A pak budeš ve stejné pozici jako teď. Případně si už pomalu něco v tom roce navíc najít. Nevím, co je pro tebe lepší. Musíš zvážit podle toho, jak potřebuješ peníze atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama