Proč nemám pravidelnou MS?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 21:05
Proč nemám pravidelnou MS?

Ahoj zajímalo by mě jestli to někdo nemáte podobně, nebo nějakou radu :? První menstruaci sem dostala v 15,5 takže docela pozdě. Byla docela nepravidelná, třeba 2 měsíce nic pak půl roku chodila jakž takž pak zase 3 měsíce pauza. Od 18ti sem brala HA, to byla ukázková. Teď jsem 10m po porodu a stále nemenstruuji. Můj gynekolog mi moc neřekne, každé slovo z něj páčím. Žádné vyšetření mi nedělal krom klasických kontrol. Chystám se na prohlídku a vím, že mi bude nutit HA, kterou ale nechci, když nemám ani partnera. Nevíte čím to může být, že prostě nemám MS? A jak ji přivolat aby chodila pravidelně bez léků? Děkuju. Anonym nechat nebo smazat prosím.

Reakce:
Kača222
Kecalka 142 příspěvků 27.09.18 21:16

Kojíš? Já jen, že při kojení nebývá menses. Tak jestli to není tím. :nevim: Jinak asi neporadím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 21:16

Nekojím už skoro půl roku právě.

Kača222
Kecalka 142 příspěvků 27.09.18 21:19

Tak to nevím, čím by to mohlo být. Tak buď zatlač na doktora nebo zkus třeba jiného doktora, kterej bude víc vysvětlovat. :nevim: :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 42841 příspěvků 27.09.18 21:21

Zmenit doktora. Antikoncepce problem s cyklem neresi, jen zastira. Chce to dovysetrit.

MisulkaP
Stálice 100 příspěvků 27.09.18 21:24

Našla bych si jiného doktora… Můj bývalí gynekolog mi při každé prohlídce nutil děložní tělísko a to jsem nechtela. Řekla jsem si že radši budu bez antikoncepce… Byt vama si najdu jiného gynekologa… Který vám poradí a hlavně vás pořádně vyšetří :palec:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2045 příspěvků 2 inzeráty 27.09.18 21:26

Takze od 15ti jsi mela problem s ms. A v 18ti jsi ho pouze prekryla branim ha. Menstruace pri brani ha neni menstruace, ale jenom pseudo krvaceni z poklesu hormonu v pauze mezi platicky! Takze jsi nikdy pravidelnou ms v zivote nemela, tak co by si ted najednou chtela? Zkusila bych jit nejdriv cestou bylinek, kontryhel, gynex apod, na netu je kolem toho mraky rad. A hned potom bych vymenila doktora.

Framik
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 18 inzerátů 27.09.18 21:50

Zkus Sarapis je jich více druhů a jeden je přímo na úpravu MS nebo si vezmi ten silnější a mělo by se srovnat. Jinak bych Asi taky vyměnila lékaře

Bára 15
Nováček 3 příspěvky 27.09.18 22:57

Ahoj je mi 15 a právní menstruaci jsem dostala asi ve 13. První rok bylo všechno vpohode ale pak to začalo být po dvou měsících a teď už jsem to nedostala půl roku. Poraďte prosím. Děkuju za odpověď.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 15:44

Změnit gynekologa. Hrozně nerada dělám soudy o doktorech takhle přes monitor, ale rozhodně žádný dobrý doktor ti nenasadí HA pokud nemáš cyklus v pořádku. Já v 15 letech neměla cyklus žádný. Jednou jsem MS dostala a 2 roky nic. Dostala jsem se k výbornému doktorovi, co zkontroloval, jestli je vše v pořádku, zjistil že jinak ano a aplikoval 1× vyvolávačku a tělo se naučilo. HA mi byl ochoten předepsat až po několika letech správného cyklu! Takže jak píší holky, tvůj doktor to zanedbal a HA zamaskoval nefunkční cyklus. A teď máš problémy, protože se to tělo nenaučilo už tehdy.. Takže změnit doktora a domluvit se s ním, aby ti pomohl to srovnat. Přesně před tím mě muj gynekolog v 15 letech varoval, že kdyby mi ji napsal, tak ho pak budu za pár let proklínat a divit se, proč nemám MS a budu mít problémy otěhotnět. Tvé situace je mi moc líto, já chápu, že člověk doktorovi důvěřuje a neví, že je něco špatně. Takže šup šup k lepšímu doktorovi a nechat si pomoct! ;) Já jezdím na gynekologii 70 km, protože mně to za tu úžasnou péči stojí :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >