Proč nemohu otěhotnět?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2.5.22 14:39

Proč nemohu otěhotnět?

Dobrý den. S přítelem se už rok snažíme o miminko. Je mi 25, příteli 31. Oba cvičíme, sportujeme, držíme zdravý životní styl. Léčím se s epilepsii, a beru léky, které mi ale lékař upravil vzhledem ke snaze otěhotnět. Beru také B komplex a kyselinu listovou, testy ale stále negativní.
Poradi mi prosím někdo, kdo má podobnou zkušenost, co pomohlo jemu? Dekuju ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.5.22 14:48

@Simir16600
Pomůže jedině podstoupit další vyšetření…má přítel v pořádku spermiogram? jste imunologicky kompatibilní? nemáš trombofilní mutace? máš pravidelně ovulaci a správnou výšku děložní sliznice? Hormonální profil ok? To je takový základ, pokud by byl problém v něčem z toho, tak žádné babské rady nepomůžou, musí se to vyřešit.

• Citovat
  • Nahlásit
12250
2.5.22 14:55

@Simir16600 Další vyšetření ty i partner

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28583
2.5.22 14:59

Sledovat si ovulaci, pak kdyžtak chlapa na spermiogram :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
2.5.22 15:16

Často to bývá o hlavě. Prostě se snažíte.
Už před 25 lety nám vyučující primář gynekologického oddělení na zdravce řekl - pokud chcete dítě a nejde to, začněte organizovat svatbu nebo jeďte na delší dovolenou k moři, začněte dělat řidičák, pusťte se do nového koníčku. Naplno! Zemestnejte hlavu..
Ono ty řeči, já se na to neumínam, nemyslím na to - jsou jen kecy snazitelek. Chce to odvest pozornost.
Vždyť kolik žen po umělém oplodnění počalo přirozeně či páry usilující o adopci náhle měli pozitivní těhu test. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
2.5.22 15:29
@Koblizkova1980 píše: Často to bývá o hlavě. Prostě se snažíte.
Už před 25 lety nám vyučující primář gynekologického oddělení na zdravce řekl - pokud chcete dítě a nejde to, začněte organizovat svatbu nebo jeďte na delší dovolenou k moři, začněte dělat řidičák, pusťte se do nového koníčku. Naplno! Zemestnejte hlavu..
Ono ty řeči, já se na to neumínam, nemyslím na to - jsou jen kecy snazitelek. Chce to odvest pozornost.
Vždyť kolik žen po umělém oplodnění počalo přirozeně či páry usilující o adopci náhle měli pozitivní těhu test. Držím palce

Mě by zajímalo, kolika ženám se podaří vytěsnit z hlavy tužbu po dítěti novým koníčkem. Vím, že se to doporučuje, ale zajímalo by mě, jaká je opravdu realita. Četla jsem o ženách, které už snahu o dítě po x letech vzdaly, a pak se třeba zadařilo, to asi chápu, ale po roce snahy v pětadvaceti letech si úplně neumím představit to jen tak vypustit z hlavy a říct si, že zatím na dítě “kašlu” a vrhám se na nový koníček :nevim: :) ale budu jen ráda, pokud si přečtu, že to tak opravdu v praxi funguje :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
2.5.22 15:33

@Koblizkova1980 Psychika je mrcha a může snahu kazit, ale pokud je nějaký fyzický problém, nevyřeší ho ani měsíční meditační pobyt v Tibetu. Takže v prvé řadě na veškerá možná vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
2.5.22 15:58
@wiwiOL píše:
@Koblizkova1980 Psychika je mrcha a může snahu kazit, ale pokud je nějaký fyzický problém, nevyřeší ho ani měsíční meditační pobyt v Tibetu. Takže v prvé řadě na veškerá možná vyšetření.

To samozřejmě ano, ale to nebývá zas tak často. Ženám můze chybět po mimoděložním těhu vaječník, mohou mít srůsty, může mít chlap naprosto na nic spermie.. ale psychika je mocná a i v těchto případech otěhotnět lze.
Samozřejmě jsou i případy, kdy žena nemůže dle gynekologického hlediska NIKDY otěhotnět, což jsou fatální věci a to se samozřejmě doví od sveho Dr. I u muže. Ale to jsou věci jasné dané. Nezvratné.
Jinak, jak jsem psala - hlava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.22 16:21

Zakladatelko těch důvodů může být celá řada. :nevim: Pokud se snažíte rok, zvazila bych návštěvu CAR, ať I ty máš pocit že se to konečně někam hne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.22 17:44

@Thomassss
Jo, to mě taky. Obvykle touha po dítěti, taková, která začne ženskou trápit, nastává ve chvíli, kdy ty koníčky, práce, cestování atd. přestanou být naplňující. Chápu to, že psychika roli hraje a bylo by to super kdyby šlo se hodit do pohody, ale už 5 let jsem nepřišla na to, jak bych to měla udělat, když mi jde o všechno, o celou budoucnost. To je asi tak jako kdyby někdo měl nemocnou maminku, nejvíc ze všeho si přál aby se uzdravila, a někdo mu řekl, že se uzdraví, až si to přestane přát…asi tak tyhle rady člověka stresujou a dostávají do úzkých, protože si pak ještě vyčítá, že za to může, protože si to přeje a myslí na to. Kdyby se dalo těhotnět jen v psychické pohodě, tak z ivf není jediné dítě…

@Koblizkova1980
Tak fatální věci to být zase nemusí, může mít špatný hormonální profil nebo nemusí fungovat cyklus, nebo může mít třeba polyp, což je všechno řešitelné a celkem snadno, ale určitě se s tím nedá otěhotnět. Může se to v průběhu let upravit samo, ale pokud ne, tak ti s tím hlava nepomůže.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat