Proč se nechci uzdravit?

Anonymní
13.1.20 20:15

Proč se nechci uzdravit?

Ahoj, mám takový problém
Už několik let mám psychické problémy, ale vždy jsem se bála najít pomoc. Zašlo to až tak daleko, že jsem všechny ztratila, byla jsem uplně sama jen se svými problémy a bolestmi.
A tak jsem se rozhodla, že se zabiju. Nepovedlo se mi to, skončila jsem na jipce a potom v péči psychiatra - ambulantně, nebyla jsem hospitalizovaná, protože ten pokus byl brán jenom jako volání o pomoc.
Takže, jsem začala docházet k psychiatrovi i k psycholovi, začala jsem brát AD a neurol a všechno to dohromady mi začalo zabírat. Za pár dní jsem se začala cítit líp.
A ten můj problém je ten, že jsem roky bojovala se svými poruchama a nepřála jsem si nic jiného, než se jich zbavit, a teď se mi to přání začalo plnit. Ale z nějakého důvodu nejsem ráda. Jakoby mi ty stavy chyběly, jako by se už staly tak nějak součástí mně. Někdy si naschvál pouštím smutné písničky, aby to ve mně vyvolalo smutnou náladu nebo naschvál celý den nejím, abych byla vyhublá, atd.. Nenávidím se za to, ale nemůžu si pomoct. Pořád se dívám na videa o psychických problémech, čtu knížky nebo si píšu s takovýma lidma.
Nechápu, proč to nemůžu nechat být a být ráda za to, že jsem konečně už skoro zdravá. Myslím si, že bych už teoreticky mohla i vysadit léky, ale zároveň nechci.
Prosím neodsuzujte mně za to, sama se za to nenávidím.
Co si o tom myslíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6036
13.1.20 20:19

Že je ti v tom dobře. Vyplývají t z toho stavu určité výhody, kterých si jsi vědoma a nemáš důvod se jich vzdávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 20:27

Z vlastní zkušenosti - to, co popisuješ, je jen součástí nemoci. Vysazování léků určitě nejdřív prober s psychiatrem, dobrovolné vracení se do stavů prober na psychoterapii. Existuje důvod, proč máš potřebu si ubližovat a vracet se k tomu, co pro tebe není dobré. Dost možná to bude obranný mechanismus, možná za tím bude něco jiného. Zkus si více odpouštět než se nenávidět. Už jsi ušla dlouhý kus cesty, odvedla obrovský kus práce a všechno jsi to udělala jenom ty a hlavně jsi to udělala kvůli sobě. Je důležité uvědomit si, kolik už jsi toho zvládla, teď to nevzdávej, pracuj dál, zkus něco nového, co jsi nikdy nedělala, zaměstnat mozek, aby neměl čas tolik utíkat k sebepoškozování. Zkus zapracovat na lásce k sobě samé. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
13.1.20 20:28

Asi se ti líbí v roli chudinky, užíváš si péči a zájem doktorů :nevim: Možná tvůj osobni život je bez nemoci nudný a nezajímavý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
13.1.20 20:32

Vím, je to až k nastvani, já si to taky zažila. Měla jsem deprese, prostě jsem se cítila fakt naprd a když jsem se z toho dostala, nikde žádné problémy, tak mi to prostě nešlo nechat být, nedokázala jsem být plně šťastná, pořád jsem tak nějak hledala všemožné problémy a důvody a tak. Neboj, nejsi v tom sama, obcas se to prostě stane. Bylo by fajn pidit se po příčině. Zkusit vypozorovat, čeho jsi na tom stavu využívala, co ti z toho „padalo“ čemu ses tím vyhnula a nebýt na sebe tak přísná a uvědomit si, co všechno ji zvládla. Hodně stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11236
13.1.20 20:38

Počkej, ale ty se přece uzdravuješ. A to vlastní vůlí a vlastní zásluhou!

Jasně že to nejde hned a rychle a jasně že ony stavy, ti i něco dávaly. Ovšem nechaly si za to zaplatit nejvyšší cenu - tvůj život - stihly tě ovládnout jen částečně, ale jako kdybys je nechala, dovedli by tě dříve či později k sebevraždě.

Ale teď na to máš náhled a učíš se s tím zacházet - to je nesmírně cenné a je to tvoje vlastní vítězství, i když k tomu samozřejmě máš podporu léků a psychoterapie.

Jinak tuhle úvahu určitě přines do psychoterapie a pobav se o tom se svým terapeutem. Uvidíš kam se to posune.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
13.1.20 20:54

Protože se chceš držet toho co znáš, dává ti to smysl, potřebuješ najít jiný cíl ke kterému se upnout.

Sama jsi to řekla, vše jsi zlikvidovala, nic nemáš, není důvod existovat zdravě. Takže… hledej lidi, činnosti, najdi si svůj smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama