Proč se nesmí brát Ambrobene na noc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ananas9
Nováček 1 příspěvek 25.11.18 22:44
Proč se nesmí brát Ambrobene na noc

Prosím, poraďte mi. Jsem už zoufalá. Malému dávám přes den Ambrobene na kašlík a moc mu pomáhá, chudák se ale v noci pořád budí a kašle. Chtěla jsem mu dávat Ambrobene i před spaním, ale nikdo mi to nedoporučuje. Vysvětlí mi někdo proč?

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 25.11.18 22:47

Řekla bych, že je to proto, že ředí hleny, aby se daly lépe vykašlávat nebo vysmrkat a když se podá před spaním, tak pak dítě nemůže spát, protože ho hleny pořád dráždí (ke kašlání nebo smrkání). Proto se takové sirupy podávají nejpozději cca 3 hod před spaním, aby účinky stihly vymizet. A naopak na noc v prvních dnech nemoci je dobré podávat tišící látky - na zastavení kašle nebo spreje do nosu, aby se dítěti lépe spalo.

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 25.11.18 22:52
@ananas9 píše:
Prosím, poraďte mi. Jsem už zoufalá. Malému dávám přes den Ambrobene na kašlík a moc mu pomáhá, chudák se ale v noci pořád budí a kašle. Chtěla jsem mu dávat Ambrobene i před spaním, ale nikdo mi to nedoporučuje. Vysvětlí mi někdo proč?

Na noc spíš Stoptusin nebo něco na tlumení kašle.

werajsik
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 25.11.18 22:54

Přesně jak píše @AnastazieB
Na noc zkus Sinecod, nám pomáhá. Ještě nám dr. na noc píše Aerius sirup. Když má dítko průdušky tak máme na noc 1/2 Dithiadenu.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 25.11.18 23:21

@ananas9 protože napomáhá vykašlávání, takže dítě by v noci více kašlalo… na noc se dávají spíš léky, které to kašlání zastavují…

Ijen
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 26.11.18 07:32
@ananas9 píše:
Prosím, poraďte mi. Jsem už zoufalá. Malému dávám přes den Ambrobene na kašlík a moc mu pomáhá, chudák se ale v noci pořád budí a kašle. Chtěla jsem mu dávat Ambrobene i před spaním, ale nikdo mi to nedoporučuje. Vysvětlí mi někdo proč?

Protoze je to lek, ktery redi hlen a usnadnuje jeho vykaslavani a ten se pri spanku v dychacich cestach hromadi, zvlast u hodne malych deti ktere si poradne odkaslat neumi a ke kasli je celou noc drazdi. Proto se ma davat do 17 hod. Tlumive latky na kasel se kombinovat sice nedoporucuji, ale pokud se dite kvuli kasli nevyspi tak lze dat na noc bud kombinovany Stoptussin, nebo Sinecod, homeopaticky Drossetux, pripadne Levopront. Nekdy, ale to az po konzultaci s pediatrem se davaji antihistaminika, Dithiaden, Aerius apod.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >