Proč? Školská láska?

Anonymní
30.3.17 21:33

Proč? Školska laska?

Otázka je prostá: Proč milujeme ty co nás odmítají a odmítáme ty co nás milují? Nechápu to, ale v mém kolí se to tak děje. A upřímně to dělám taky, miluju někoho o kom vím, že s ním nikdy nebudu každý mi to říká… Je mi 15 postavu nemam nejlepší a proste on je ano je to gentlman chova se ke me hezky ale je mi jasné, že chce nějakou přitažlivou hubenou holku, keo by nechtel v dnešní době, tak asi tak.. Ja vim mela bych zhubnout.. Ale stejne to nema cenu za 3 mesice se stejně rozloučime, pujdeme kazdy jinam, na jinou akolu a uz se asi neuvidíme…Ale proč to lidi dělají.. Záleží mi na něm a nejspíš ho i miluji.. I když slovo milovat bych použivala jen u dvou osob, které se opravdu milují.. Ja vím asi to není opravdová láska, ale jen asi taková školská.. Asi jsem se potřebovala vypsat a slyšet vaše názory :,( Promiňte jestli vám diskuze připadá hloupá:(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

22776
30.3.17 21:37

Až se k tomuto klukovi vrátíš za čas, tak si řekneš, ještě že to tak tenkrát dopadlo. Časem najdeš někoho, komu se budeš líbit, bude tě mít rád a nebude mu vadit tvoje postava, protože bude vidět dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26158
30.3.17 21:43
@Anonymní píše:
Otázka je prostá: Proč milujeme ty co nás odmítají a odmítáme ty co nás milují? Nechápu to, ale v mém kolí se to tak děje. A upřímně to dělám taky, miluju někoho o kom vím, že s ním nikdy nebudu každý mi to říká… Je mi 15 postavu nemam nejlepší a proste on je ano je to gentlman chova se ke me hezky ale je mi jasné, že chce nějakou přitažlivou hubenou holku, keo by nechtel v dnešní době, tak asi tak.. Ja vim mela bych zhubnout.. Ale stejne to nema cenu za 3 mesice se stejně rozloučime, pujdeme kazdy jinam, na jinou akolu a uz se asi neuvidíme…Ale proč to lidi dělají.. Záleží mi na něm a nejspíš ho i miluji.. I když slovo milovat bych použivala jen u dvou osob, které se opravdu milují.. Ja vím asi to není opravdová láska, ale jen asi taková školská.. Asi jsem se potřebovala vypsat a slyšet vaše názory :,( Promiňte jestli vám diskuze připadá hloupá:(

Toužit můžeme jen po tom, co je nám odpíráno ;)…tak nějak to říkával Plzák…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11958
30.3.17 21:50

Neboj se neni vsem dnum konec :)) ja „milovala“ platonicky od 13 - 6 let spoluzacky brachu jemu bylo 18. Rikala jsem si, ze takovej frajer ( haha se uplne musim smat ) by s takovou zabou nic nemel. No a kdyz mi bylo 19, tak jsme se k sobe dostali nejakym stylem a byl sex atd. No a ten sex byl fakt strasnej :D :D s pana dokonalyho se pro me stal proste kamos :). Je porad milej, hezkej ( dnes oba vlastni rodiny ), ale nekdy jsou lidi jini v tedle vecech, ze te to strasne odradi. Ten pravej prijde to poznas:D ten muj pravej me balil 7 let. Ja furt hulakala, ze ho nechci a litala za pokerovanyma zivlama :lol: rozkrok u kolen. A dneska??? Diky bohu za kravataka, kterej proste doufal, ze jednou dostanu rozum.

Příspěvek upraven 30.03.17 v 21:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1968
30.3.17 21:50

Protože zakázané ovoce nejlíp chutná, přesně jak je psáno výš od paní, pak si uvědomíš, že to bylo jen něco, co sis myslela, že je láska ale až budeš starší poznáš lásku, budeš dospělejší a uvědomíš si, že jsou duležitější věci než postava a vzhled jako takový, třeba na škole potkáš někoho nebo tak, nesmutni, hlavu vzůru :kytka: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 21:52

Já si zase nemyslím, že je rozdíl mezi pubertální láskou a tou dospěláckou. Podle mě zamilovanost i láska je jen jedna. Stejně tak i pocity jako strach, nejistota, trápení a touha se neměří věkem.

Zakladatelko, zkus se soustředit na sebe. To že píšeš že nemáš hezkou postavu vypovídá především o nízkém sebevědomí a malé sebeúctě, hrdosti. A to ti může nadělat paseku ve vztahu ať už ti je 15, nebo 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11958
30.3.17 21:58
@Borůvka1990 píše:
Já si zase nemyslím, že je rozdíl mezi pubertální láskou a tou dospěláckou. Podle mě zamilovanost i láska je jen jedna. Stejně tak i pocity jako strach, nejistota, trápení a touha se neměří věkem.Zakladatelko, zkus se soustředit na sebe. To že píšeš že nemáš hezkou postavu vypovídá především o nízkém sebevědomí a malé sebeúctě, hrdosti. A to ti může nadělat paseku ve vztahu ať už ti je 15, nebo 40.

Tak ja to citim naopak. Rikam si jak jsem se mohla stresovat a brecet kvuli nekterym vecem kolem chlapu atd. Dneska bych jednala jinak a to mi prijde, ze je prave ten posun v lasce. Prikladam duraz jinym vecem nez jen vzhled atd a to si myslim prijde s vekem,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
30.3.17 22:01

Tak chtit zhubnout musis primarne kvuli sobe a ne kvuli chlapovi. A neboj, na zakladce a stredni jsem ty vztahy taky videla desne osudove, ale ve finale zjistis, ze po svete behaji asi tak tri miliardy chlapu a dokonce jsou nekteri i o dost lepsi nez ti tehdejsi vyvoleni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 22:03
@Šarlota4 píše:
Tak ja to citim naopak. Rikam si jak jsem se mohla stresovat a brecet kvuli nekterym vecem kolem chlapu atd. Dneska bych jednala jinak a to mi prijde, ze je prave ten posun v lasce. Prikladam duraz jinym vecem nez jen vzhled atd a to si myslim prijde s vekem,

Ano, to přijde s věkem. Až později si člověk srovná priority, v 15ti těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
30.3.17 23:16
@Šarlota4 píše:

Presne, láska a zamilovanost je něco úplně jinýho. Zamilovanost je spíš takovy poblazneni, chemie. Aspoň ja to tak vidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
30.3.17 23:51
@Afrikana píše:
Tak chtit zhubnout musis primarne kvuli sobe a ne kvuli chlapovi. A neboj, na zakladce a stredni jsem ty vztahy taky videla desne osudove, ale ve finale zjistis, ze po svete behaji asi tak tri miliardy chlapu a dokonce jsou nekteri i o dost lepsi nez ti tehdejsi vyvoleni :)

Hm, taky jsem si myslela v mych 16ti, ze s klukem, se kterym chodim, to nebude na dlouho, jen dalsi pubertalni laska..A ejhle, jsme spolu 7,5 let, mame skoro rocni dceru a v lete se budeme brat :D zrovna, kdyz jsem to osudove nevidela, tak to osudovy bylo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 07:11

Ahoj, já to tušil, že zde budou i děti diskutéři. Alespoň, žes napsala věk. Každopádně když ti v tom neporadí táta, tak ti zkusím poradit já, protože je tahle diskuse kupodivu zatím k věci, a nemá stovky stránek soukromých zpráv.

S postavou si vůbec nelam hlavu, klukům, nebo holkám imponují lidé, kteří je zaujmou nejen tím, jak vypadají, ale třeba pověstí na škole, tím že zkrátka něco umíš jinak, než ostatní. Můžeš se stát prostě v něčem nejlepší a nejen, že ti stoupne sebevědomí, ale i kluci si tě budou víc všímat. A nejlépe, když to bude činnost, kterou má rád i on. Pozitivní je to, že pokud se v pozdějším věku do tebe nějaký kluk opravdu zamiluje, tak nikoliv proto, jak vypadáš, takže tvůj vztah může pak vydržet hodně dlouho. To, co on chce, stejně nemůžeš vědět, dokud se ho ty, nebo tvoje důvěrná kamarádka, nezeptáte.

Až později s léty poznáš, že poblouzní někým – takzvaná školní láska je úplně jiný cit, než opravdová láska, kdy chceš žít s někým ve společné domácnosti řešit starosti všedního dne a vychovávat s ním vlastní potomky. Stejnou mírou ti může imponovat i učitel, zpěvák, nebo herec, kterého můžeš prostě zbožňovat. Takže si s tím nelam hlavu a zkus vlastní seberealizaci a zviditelnit se. Pokud hraje šachy, nebo nějakou počítačovou hru, ve které bys mohla být úspěšnější, vyzkoušej to. Nebo třeba co já vím, pokud hraje stolní tenis. Nepřímo se ho pak můžeš u stolu zeptat, jestli si dokáže představit, že by chodil s někým, kdo taky hraje šachy, nebo tenis. A budeš vědět, na čem jsi, aniž by ses před ním, nebo před ostatníma ve škole znemožňovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.17 17:16
@vlidny.vlk píše:
Ahoj, já to tušil, že zde budou i děti diskutéři. Alespoň, žes napsala věk. Každopádně když ti v tom neporadí táta, tak ti zkusím poradit já, protože je tahle diskuse kupodivu zatím k věci, a nemá stovky stránek soukromých zpráv.

S postavou si vůbec nelam hlavu, klukům, nebo holkám imponují lidé, kteří je zaujmou nejen tím, jak vypadají, ale třeba pověstí na škole, tím že zkrátka něco umíš jinak, než ostatní. Můžeš se stát prostě v něčem nejlepší a nejen, že ti stoupne sebevědomí, ale i kluci si tě budou víc všímat. A nejlépe, když to bude činnost, kterou má rád i on. Pozitivní je to, že pokud se v pozdějším věku do tebe nějaký kluk opravdu zamiluje, tak nikoliv proto, jak vypadáš, takže tvůj vztah může pak vydržet hodně dlouho. To, co on chce, stejně nemůžeš vědět, dokud se ho ty, nebo tvoje důvěrná kamarádka, nezeptáte.

Až později s léty poznáš, že poblouzní někým – takzvaná školní láska je úplně jiný cit, než opravdová láska, kdy chceš žít s někým ve společné domácnosti řešit starosti všedního dne a vychovávat s ním vlastní potomky. Stejnou mírou ti může imponovat i učitel, zpěvák, nebo herec, kterého můžeš prostě zbožňovat. Takže si s tím nelam hlavu a zkus vlastní seberealizaci a zviditelnit se. Pokud hraje šachy, nebo nějakou počítačovou hru, ve které bys mohla být úspěšnější, vyzkoušej to. Nebo třeba co já vím, pokud hraje stolní tenis. Nepřímo se ho pak můžeš u stolu zeptat, jestli si dokáže představit, že by chodil s někým, kdo taky hraje šachy, nebo tenis. A budeš vědět, na čem jsi, aniž by ses před ním, nebo před ostatníma ve škole znemožňovala.

Krásně napsané. Děkuji:) Teď jste mi zvednul náladu a jsem vám za to moc vděčná:) Hezký den! A ještě jednou díky, vaše slova si vezmu do hlavy!;) Zakladatelka!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama