pročůrávání v látkovce v noci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mehlo
Kecalka 215 příspěvků 26.05.09 09:08
pročůrávání v látkovce v noci

Čau maminy! Prosím o radu ohledně pročůrávání v noci. Mám 3 měsíčního kluka a poslední dobou se mi v noci pročůrá úplně totálně. Používám Panda froté od popoliny a polyesterky bambino mio. Nevím, jestli jsem něco neprovedla s těma polyesterkama, nebo je to tím, že mi malej teď víc pije čajíček a v noci už krásně spinká- tak 6-7 hodin. Vkládačku dávám a ty polyesterky peru s plínkama na 60 C asi jednou týdně. Peru v mýdlovém slizu, ale to si myslím, že na to nemá vliv.
Dík za radu Lucka

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 26.05.09 11:05

Ahoj (tak dneska asi neuvařím :twisted: :twisted: ). Mně přijde Panda docela málo savá. Taková štíhlá denní plenka. Dávám One Size s vkládačkou a do toho vícevrstvou nebo Hemp Hour long, anebo místo One Size dám Two Size. A i tak má ta plínka co dělat. Když byl M. malučký a kojil se dvakrát za noc, tak se to bez přebalení nedalo, během jednho kojení se děsně pročůral, takže jsem po druhém přebalila (s láskou na to nevzpomínám :roll: ).
U Š. jsem dávala Bamboo Extra.
A teda u nás na noc vždycky vlňáčky, ono by se to pak i mělo částečně odpařit.
PUL gatě peru v ruce, když to jde.
Vidím to tak, že budeš muset přebalit (tohle mezidobí přejde, neboj), anebo to pořešit třeba eko-jednorázovkou, pokud ta to zvládne, což nevím, máme jen látku.

žížala
Kelišová 6921 příspěvků 26.05.09 11:14

Taky jsem měla podobný problém, přebalovala jsem většinou dvakrát a vzpomínky na spánek nic moc.
Hodně se mi osvědčilo vše bambusové, opravdu to saje mnohem víc. Používám bambus od kikko a hlavně bambusový flauš od hemp hour, buď vkládačky nebo čtverec.
A taky dávám vlňáčky na noc, přes den PULky, ale snažím se prát v ruce, max.ma 40st. Mám haipa daipa a na nich je přímo psaná ta čtyřicítka. Možná se ti tou šedesátkou zničil ten zátěr.
Já Matíka na noc celkem nacpu, zadeček má velký, ale nijak mu to neva. A z eko máme na cestování alany z dm a vcelku noc zvládají, jen párkrát byla nehoda.

noemmi
Kelišová 7348 příspěvků 26.05.09 11:34

Ahoj, já se teda necítím vůbec že bych mohla radit ohledně látkovek, ale třeba tě aspoň potěší víc reakcí:)

nám se na noc docela osvědčují od popoliny ultrafit. Mám radši flanelové, ale ty froté toho asi pojmou víc. (jen na mališké miminko ty froté moc nejsou, aspoň teda mě se nelíbí).
Drží i v kalhotkách se zátěrem, a ve vlňácích taky (tam je to ale jstý).

jinak mám bummies a baby lucy se zátěrem a peru na 60.Asi i docela často, snad je neničím, drží zatím dobře.

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 26.05.09 12:16

Ahoj,

na noc jedine bambusky!!! Taky jsem to resila a jednou jsem dokonce presla na papirove plenky na noc. Pak jsem objevila bambusky a od te doby byly deticky suche az do rana (samozrejme jen mimo plenky). Opravdu vydrzely celou noc a dokonce vydrzely vic nez papirovky!!!

Terik

mehlo
Kecalka 215 příspěvků 26.05.09 12:26

Díky za rady! Asi to vyřeším tím bambusem, a budu dávat ještě navíc i vícevrstvou, sice bude jako balík, ale to nám nevadí

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 01.06.09 14:18

Ahoj holky prosím o radu,
mám kluka přes 2 roky, už máme plenky jen na noc, do ted papírové, rotože obyč látkovky když jsem zkusila, tak pročůral ) dodnes vypije min jednu láhev mléka před spaním..).
Poradíte, nejsem vůbec zběhlá v těch lepších plenkách - tady píšete ty bambusové, to jsou jen kalhotky a dovnitř se už nic nedává? prodávají se různé velikosti i na tedy 2leté dítko? Díky moc za rady, krásný den :wink:

Seal
Ukecaná baba ;) 1144 příspěvků 12.06.09 18:45

Katko - kalhotkové se prodávají v různých velikostech. Nejsavější materiál je bambus, méně konopí, nejméně bavlna. Na tyto kalhotky pak ještě dáváš svrchní nepromokavé kalhotky buď ty se zátěrem, nebo ty vlňáčky. Jedny Ti ovšem asi stačit nebudou a pořizovací cena není zrovna malá…já nakupovala tady:
 http://www.mamaja.cz/…evelikostni/

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 12.06.09 19:44

Díky moc za typy, už se v tom nějak orientuji, hodně se holt musí studovat, je to dnes věda, holt klasické látkovky a tohle už je sakra rozdíl :lol:
tak už doma máme jedny bambusky a jedny organic obojí BL a jedny svrchní katata BL a jedny Thirsties a na noc už jsme vyzkoušeli tu organic s thier. a vydrželi , dnes zkusíme bambus :lol: tak doufám, že ted tedy taky 100% vydrží:-)
jen se bojím aby se mi neoprudil, plenu měl ráno úplně mokrou hlavně na břiše, protožře na něm tedy spinká..pravda, opruzený v životě nebyl, ale zase v té papírovce je v suchu..tady mám pocit , že v mokru a ještě se paří..:-(

Hilda
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 13.06.09 09:51

Katko já dávám na spaní Imse biofroté, do toho složenou čtvercovku a navrch Haipa kalhotky nebo Imse organic. Malej se pročůral asi jednou a jen proto, že mu plena koukala z pod kalhotek. Přebalím kolem 6-7. večer a vydrží s přehledem do 8 - 9 do rána. Zapaření a opruzení bych se bála spíš v papírovce, ono je v ní dítě sice jakoby v suchu, ale mnohem vís se v ní zahřívá. My třeba máme poměrně těžkej atopák a pod plenou jsme skoro zázračně čistí :wink:

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 13.06.09 11:16

Tak jsem dnes na noc měli bambusku a špatný , po půlnoci mokro na pyžamo, to ta organic vydržela dýl..takže na noc asi holt prostě papírovky, látkovky mě bohužel odradily, už proto , že byl Domča silně v mokru a to přes noc moc nečůrá a zapařenej, i ho to vzbudilo..
my naštěstí neměli opruzení v papírovce ani jednou a to ani v těch obyčejnějších levnějších..
Takže látkovku akorát na polední spaní, jinak bohužel moc mě nepřesvědčili..

mehlo
Kecalka 215 příspěvků 13.06.09 17:04

Čau! Tak my už jsme s pročůráváním v pohodě. Na noc jsem koupila ty bambusové čtverce od Kikka a nemůžu si je vynachválit. Sice se mi zdály takové obyčejné, protože jsem myslela, že to bude froté a ono je to jako normální plínka. Ale když jsem to vyprala tak to zesílilo a noc s nima je úplně v pohodě. Pár nocí už nám vydržely až do rána. Jinak jsem se dala na pletení vlňáčků, už je mám skoro hotové, ještě musím udělat náplety na nožičky a už se těším, až je dáme poprvé. Tak jsem zvědavá. Potom zase poreferuju. Mějte se všechny krásně

Seal
Ukecaná baba ;) 1144 příspěvků 15.06.09 08:49

Jak píše Mehlo - maximální savosti dosáhnou bambusky po několikerém vyprání. Ale samozřejmě, každému vyhovuje něco jiného.

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 15.06.09 09:55

Bambusky mám už asi 10× vyprané, i píšou že cca po 10ti vypráních dosahují nejvyšší savosti a bohužel. Zkusíme dnes na polední spaní, to by měly být v pohodě, jinak máme organic a ty v pohodě 8) Holky nevíte jaké jsou ve srovnání v savosti BL organic a ty BL color a BL organic přírodní ?díky hezký den :wink:

Hilda
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 15.06.09 10:36

Katko jestli myslíš ty BL organic jak dělali dřív (vypadaj stejně jako classic), tak je to všechno stejný co se týče savosti. Jsou to všechno flanelky podobný síly. Teď už dělaj jiný organic - jsou froté. Stejně je mi to ale divný s tou bambuskou. Být Tebou tak dám na noc do bambusky složenou čtvercovku. Já to tak dělám celou dobu a malej se nepročůral ani když za noc vypil 3 250 mlíka. Jediný, kdy mi plínka protekla bylo když nebyla pořádně zastrkaná. Nevěřim tomu, že když tu plínku nastavíš čtvercovkou nebo nějakou pořádnou savou vložkou, tak proteče… Nám to takhle vydrží krásně celou noc absolutně bez probléme. Ono každýmu chvilku trvá, než si najde co mu vyhovuje, je třeba to hned nevzdat :wink:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >