Prodej bytu - názor

70
27.3.17 20:43

Prodej bytu - názor

Chtěla jsem se zeptat, jestli se praktikuje to, že makléř koupi od prodávajícího levno byt, řekne velmi nízkou částku a pak ten byt prodá vzápětí dráž?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4186
27.3.17 20:45

Taky se to tak dělá..většinou realitka koupí byt v horším stavu, dá ho nějak do kupy, nasadí si cenu a za tu to prodá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26192
27.3.17 20:46
@leasey píše:
Chtěla jsem se zeptat, jestli se praktikuje to, že makléř koupi od prodávajícího levno byt, řekne velmi nízkou částku a pak ten byt prodá vzápětí dráž?

No, leda od nějakého hodně naivního kupce. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
27.3.17 20:47

@Paola21 Jj, byt není zrekonstruovaný. Píšes realitka koupi. Je to tak, že makléř koupi, že. Ne přímo realitka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
27.3.17 20:50

@Bábrdl Jak to myslíš? Kamarád, od kterého si chce makléř byt koupit, tvrdí, že není v dobré lokalitě, je družstevní. Ma dle nej všechny atributy, které mu brání byt prodat za dobrou cenu. Ok, beru, ale vrtá mi hlavou ten makléř, že chce zrovna tento byt. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4186
@leasey píše:
@Paola21 Jj, byt není zrekonstruovaný. Píšes realitka koupi. Je to tak, že makléř koupi, že. Ne přímo realitka.

no spíš ta realitka jako společnost, než makléř jako jednotlivec..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7610

Určitě se to tak dělá… máme teď zkušenosti! Prodávali jsme dům samy bez realitky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
27.3.17 20:51

@Scharlota Jaké zkušenosti myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4186
27.3.17 20:52
@leasey píše:
@Bábrdl Jak to myslíš? Kamarád, od kterého si chce makléř byt koupit, tvrdí, že není v dobré lokalitě, je družstevní. Ma dle nej všechny atributy, které mu brání byt prodat za dobrou cenu. Ok, beru, ale vrtá mi hlavou ten makléř, že chce zrovna tento byt. :nevim:

on kecá, aby byt získal za levno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
27.3.17 20:56

@Paola21 No podle mě taky kecá a příšerně. Ani nebudu říkat, jakými pohádkami ho krmí. Jsem si to myslela, že je to spekulant.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5938
27.3.17 20:57
@Scharlota píše:
Určitě se to tak dělá… máme teď zkušenosti! Prodávali jsme dům samy bez realitky…

Na co reagujete? Makléř od RK chce koupit jejich byt. Co to má společného s prodejem bez realitky? V tomto případě je asi trochu jedno, jestli makléř, nebo RK…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5938
27.3.17 21:00
@leasey píše:
Chtěla jsem se zeptat, jestli se praktikuje to, že makléř koupi od prodávajícího levno byt, řekne velmi nízkou částku a pak ten byt prodá vzápětí dráž?

No, to je princip obchodu- koupit levně a dráž prodat. Líbí se vám ta cena, nebo ne? Jste schopni to prodat lépe? Buď s tím souhlasíte, nebo ne. A ano, RK poměrně často kupují zajímavé nemovitosti. Makléř je na druhou stranu také člověk a chce koupit byt. Co s ním bude dělat by mohlo být trochu jedno. Jestli vám zaplatí dohodnutou částku, tak OK, nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70

@Ivan PPZ Je to jedno, že. Pravděpodobně bude s RK domluvený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4186
@leasey píše:
@Paola21 No podle mě taky kecá a příšerně. Ani nebudu říkat, jakými pohádkami ho krmí. Jsem si to myslela, že je to spekulant.

je to hodně podezřelé - hlavně že koupi bytu nabízí přímo makléř (je to fakt makléř?) - viděl kamarád nějaké ověření jeho totožnosti?

tak či tak, radši se pokusit prodat byt na bezrealitky.cz třeba, než se pouštět do tohoto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
27.3.17 21:04

@Ivan PPZ Cena se vubec nelibi. Chce to koupit o 200 tisic levněji než se nabízí takový byt na serverech. Jak jsem psala výše, byt není v dobré lokalitě, nenk zrekonstruovaný a vrtá mi hlavou, že ho ten makléř, tak moc chce. Ať si s ním dělá co chce. Jen mě napadlo, že ten byt pak otočí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama