Profi pěstouni - jak to funguje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
makuli
Závislačka 2631 příspěvků 14.10.14 10:36
Profi pěstouni

Ahoj, dělám práci do školy (Sociální pedagogika-MUNI Brno)na téma pěstounská péče. Prosím vás, kteří již pěstouny jste? Jak to funguje? Je to již bráno jako zaměstnání? Jde mi o to, kdo za vás odvádí sociální a zdravotní pojištění a daň z příjmu. Uzavírá se dohoda o pěstounské péči, tedy platíte si to sami či to za vás platí příslušný obecní úřad? Tomuhle úplně nerozumím. Děkuji mockrát

Reakce:
Denisa56
Kelišová 6578 příspěvků 14.10.14 10:48

@makuli Spíš si asi relevantní informacer zjisti na příslušném uřadě, tam ti to řeknou naprosto přesně.

makuli
Závislačka 2631 příspěvků 14.10.14 11:03

Díky, taky mě to napadlo, ale vím jak jsou paní úřednice milé, tak jsem si říkala že to zkusím prvně tady, jestli s tím někdo nemá zkušenost. Vím, že tu pár holek je.

Uživatel je onlinezrcadlo
Kelišová 7297 příspěvků 14.10.14 11:08
@makuli píše:
Ahoj, dělám práci do školy (Sociální pedagogika-MUNI Brno)na téma pěstounská péče. Prosím vás, kteří již pěstouny jste? Jak to funguje? Je to již bráno jako zaměstnání? Jde mi o to, kdo za vás odvádí sociální a zdravotní pojištění a daň z příjmu. Uzavírá se dohoda o pěstounské péči, tedy platíte si to sami či to za vás platí příslušný obecní úřad? Tomuhle úplně nerozumím. Děkuji mockrát

Pro vysokoškolskou práci hledáš relevantní info tady? 8o Jako doplněk, pokud by součástí práce měl být empirický výzkum, budiž, ale jinak? Přeci z pár neověřených info neposkládáš nic smysluplného. Kam to naše školství míří :think:

makuli
Závislačka 2631 příspěvků 14.10.14 11:11

Zrcadlo, samozřejmě že mám i informace i odjinud, ale zkušenost je taková že samy ani úřady kolikrát neví.

A rejpalky prosím, nechte si cenné rady pro sebe.

Denisa56
Kelišová 6578 příspěvků 14.10.14 12:51
@makuli píše:
Díky, taky mě to napadlo, ale vím jak jsou paní úřednice milé, tak jsem si říkala že to zkusím prvně tady, jestli s tím někdo nemá zkušenost. Vím, že tu pár holek je.

Tak to je samozřejmě na tobě. Nevím, o jakou práci ve škole jde, třeba tam takhle laicky získané informace budou stačit. Ale pokud se jedná o diplomku apod., tak bys asi měla překousnout ty neochotné úřednice (nejsou takové všechny) a zjistit si informace přímo u zdroje. Ony to vědět musí.

makuli
Závislačka 2631 příspěvků 14.10.14 12:53

Samozřejmě že nejde o diplomku, jen o takovou diskuzi v rámci jednoho předmětu..

julie74
Extra třída :D 14691 příspěvků 14.10.14 12:59
@makuli píše:

ty fakt neumíš hledat na internetu? Zamýšlela jsem se nad pěstounskou péčí a na tohle mi stačila asi hodina. Ale chápu že je pohodlnější když někdo sedne a sepíše ti to :roll: Tohle na co se ptáš - to je snad věc současného zákona - teda zavolat mi jako úřednici, tak s tebou taky vyběhnu. slyšela jsi někdy o Googlu?

makuli
Závislačka 2631 příspěvků 14.10.14 13:07

Julie, to mě fakt nenapadlo…jsi doma a máš prd na práci?

admin
Extra třída :D 11742 příspěvků 14.10.14 13:15

Zdravím,
nemáte-li k tématu co říct, jistě se najde jiná diskuze, která vám bude bližší. Prosím držte se tématu.

Děkuji,
Monika

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >