Trvalý pobyt v družstevním bytě přes majitele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
irena irenka
Povídálka 29 příspěvků 10.10.14 17:01
mam trvali pobyt v drzstevnim byte pres majitele

Dobry den ahoj prosim vas muze mi nekdo poradit? byt ve kterem bydlime je pana coho ma v pronajmu od druzstva a mi mame amlouvu najemni od pana na dobu neurcitou a od druzstva na dobu urcitou do prosince 31..2014 to jen kuli socialce to mam od druzstva jinak to mit pry nemusim, ale mame problemi se sousedy kteri nas pomlouvaji po sidlisti, jsou sprosti, mi mame postizene a tezce nemocne deti, mirnit je nejde ale moc se snazim, manzel je porad v nemocnici, trpi manzel a dva syni agresivni neurofibromatosou, oni sousedi nam vyhrozuji ze na nas zavolaji policii, ze uz maji dost toho naseho nechutnyho chovani, a ze na zneprijemni zivot ze budem koukat, vse co se v dome rozbyje je na nas. mi ale nic nenicime a snazim se.ale nic nepomaha, chteji zarid vystehovani, ale ja sem se chtela zeptat jestli nas muzou jen tak vystehovat kdyz tu mame trv poby. Ae mvunadbu rcitu dkjvm

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
irena irenka
Povídálka 29 příspěvků 10.10.14 17:04
@irena irenka píše:
Dobry den ahoj prosim vas muze mi nekdo poradit? byt ve kterem bydlime je pana coho ma v pronajmu od druzstva a mi mame amlouvu najemni od pana na dobu neurcitou a od druzstva na dobu urcitou do prosince 31..2014 to jen kuli socialce to mam od druzstva jinak to mit pry nemusim, ale mame problemi se sousedy kteri nas pomlouvaji po sidlisti, jsou sprosti, mi mame postizene a tezce nemocne deti, mirnit je nejde ale moc se snazim, manzel je porad v nemocnici, trpi manzel a dva syni agresivni neurofibromatosou, oni sousedi nam vyhrozuji ze na nas zavolaji policii, ze uz maji dost toho naseho nechutnyho chovani, a ze na zneprijemni zivot ze budem koukat, vse co se v dome rozbyje je na nas. mi ale nic nenicime a snazim se.ale nic nepomaha, chteji zarid vystehovani, ale ja sem se chtela zeptat jestli nas muzou jen tak vystehovat kdyz tu mame trv poby. A smlouvu na dobu neurcitou.deku­ji vsem
vally
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 10.10.14 17:08

@irena irenka
Dobrý den,
Mám za to, že vystěhovat vás může jen nájemník, určitě to budete mít uvedeno i ve smlouvě.
Co se týče rozbytých věcí v domě, to by měla řešit osoba pověřená ( domovník) my máme v paneláku kamerový systém, takže najít vyníka není tak obtížné :)
Sousedy si bohužel člověk nevybere, přeji pevné nervy.

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 17:09
@irena irenka píše:
Dobry den ahoj prosim vas muze mi nekdo poradit? byt ve kterem bydlime je pana coho ma v pronajmu od druzstva a mi mame amlouvu najemni od pana na dobu neurcitou a od druzstva na dobu urcitou do prosince 31..2014 to jen kuli socialce to mam od druzstva jinak to mit pry nemusim, ale mame problemi se sousedy kteri nas pomlouvaji po sidlisti, jsou sprosti, mi mame postizene a tezce nemocne deti, mirnit je nejde ale moc se snazim, manzel je porad v nemocnici, trpi manzel a dva syni agresivni neurofibromatosou, oni sousedi nam vyhrozuji ze na nas zavolaji policii, ze uz maji dost toho naseho nechutnyho chovani, a ze na zneprijemni zivot ze budem koukat, vse co se v dome rozbyje je na nas. mi ale nic nenicime a snazim se.ale nic nepomaha, chteji zarid vystehovani, ale ja sem se chtela zeptat jestli nas muzou jen tak vystehovat kdyz tu mame trv poby. Ae mvunadbu rcitu dkjvm

Musela jsem si to přečíst 3× :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

Vystěhovat vás samozřejmě můžou. Dostanete 2 nebo 3 měsíční výpovědní lhůtu. Podle toho co máte ve smlouvě, ale ze zákona je 2 měsíční…

A vystěhovat vás může pouze majitel bytu…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 10.10.14 17:24
@Krasavicaa píše:
Musela jsem si to přečíst 3× :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

Vystěhovat vás samozřejmě můžou. Dostanete 2 nebo 3 měsíční výpovědní lhůtu. Podle toho co máte ve smlouvě, ale ze zákona je 2 měsíční…

A vystěhovat vás může pouze majitel bytu

A to je družstvo. @irena irenka Přečtěte si stanovy družstva, tam je popsáno, za jakých okolností můžete dostat výpověď

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 17:26
@blecha72 píše:
A to je družstvo. @irena irenka Přečtěte si stanovy družstva, tam je popsáno, za jakých okolností můžete dostat výpověď

Ano přesně tak, v tomto případě družstvo :-) :pankac:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 10.10.14 17:31

Pokud si nájemníci stěžují na družstvu, připravte se na to, že vám pravděpodobně smlouvu neprodlouží, tj. nájem skončí k 31.12.2014

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 17:34
@blecha72 píše:
Pokud si nájemníci stěžují na družstvu, připravte se na to, že vám pravděpodobně smlouvu neprodlouží, tj. nájem skončí k 31.12.2014

Ale to už by jim měli dát pomalu vědět… nebo by se o to začátkem listopadu měli začít zajímat sami, a popřípadě sepsat prodloužení smlouvy. Už jen proto, aby měli čas si najít něco jiného… Já už bych to pomalu řešila teď, než být pak ve stresu :think:

harpyje
Extra třída :D 10691 příspěvků 10.10.14 17:45
@irena irenka píše:
Dobry den ahoj prosim vas muze mi nekdo poradit? byt ve kterem bydlime je pana coho ma v pronajmu od druzstva a mi mame amlouvu najemni od pana na dobu neurcitou a od druzstva na dobu urcitou do prosince 31..2014 to jen kuli socialce to mam od druzstva jinak to mit pry nemusim, ale mame problemi se sousedy kteri nas pomlouvaji po sidlisti, jsou sprosti, mi mame postizene a tezce nemocne deti, mirnit je nejde ale moc se snazim, manzel je porad v nemocnici, trpi manzel a dva syni agresivni neurofibromatosou, oni sousedi nam vyhrozuji ze na nas zavolaji policii, ze uz maji dost toho naseho nechutnyho chovani, a ze na zneprijemni zivot ze budem koukat, vse co se v dome rozbyje je na nas. mi ale nic nenicime a snazim se.ale nic nepomaha, chteji zarid vystehovani, ale ja sem se chtela zeptat jestli nas muzou jen tak vystehovat kdyz tu mame trv poby. Ae mvunadbu rcitu dkjvm

Irenko - zkoušela jsi někomu přesně vysvětlit jakou mají tví milí nemoc? ve vaší situaci bych určitě nešla cestou tajení nemoci. Lidé- i mnoho naštvaných sousedů, je schopno leccos pochopit, pokud se s nimi o tom mluví, pokud se jim přesně vysvětlí o co jde, pokud se jim řekne něco o vašem životě, jak je muž nemocný a po nemocích, že je tato nemoc neléčitelná, a jaké má projevy atd atd. Stálo by to za to. I bych zkusila promluvit se zástupci družstva a poradila bych se s nimi o tom, kdo v domě je „normální“ s kým se dá mluvit - hlavně bych dokolečka vysvětlovala!!! když na svou stranu získáš několik dalších vlastníků bytů, tak váš dost možná nevystěhujou.

irena irenka
Povídálka 29 příspěvků 10.10.14 21:15

Ano nekolikrat, tisickrat, vysvetluji, mluvim, snazim se, smlouvu nemame od drusstva ale od pana co je v druzstvu a ta je na dobu neurcitou, to co mam pro socialku od druzstva je jen povolene tomu panovi ze muze byt pronajimat, se sousedy mluvim denne, stale a dokola vse vysvetluju aby rozumeli, ale co to je neurofibromatoza tak o tom nema tuseni nikdo, v byte mame trvali pobit ja manzel a 4deti da synove sou zdravy a dva maji nf1 agresivni postup

harpyje
Extra třída :D 10691 příspěvků 10.10.14 21:55

@irena irenka pak jen :hug:

Rozarka101
Povídálka 28 příspěvků 28.07.16 21:09
Trvalý pobyt nájem v DB

Dobrý den Prosím mam dotaz jsem zmatena. Nastěhovala jsem se do bytu a s panem jsem podepsala nájemní smlouvu a když jsem přišla na úřad o prohlášení trvalého pobytu tak mi bylo řečeno že byt je družstva a ze musím Mít jejich souhlas v tom nevidím problém, ale taky mi bylo řečeno že nemůžu Mít nájemní smlouva ale správně podnajemni a tady je kámen úrazu kdyz jsem přišla za panem co mi byt pronajal tak řekl že to má dobře a že to měnit nebude a co ted s tim kdyz družstvo mi dá souhlas ale díky pronajímateli kvůli smlouvě mi nedají trvalý pobyt co s tim myslíte že i tak by mi ho mohli dát kdyz mi neupravy nájemní smlouvu. Bydlím sama s dětmi a potřebuji zadat o příspěvek na bydlení :(

bejbyn
Echt Kelišová 9803 příspěvků 28.07.16 21:13

@Rozarka101 Příspěvek na bydlení vám nedají, když máte družstevní byt pronajatý od člena družstva. Jen on si může zažádat, podnájemníci nikoliv. :,(

pikola
Generální žvanilka 20172 příspěvků 28.07.16 21:14

Já se obávám, ze ani tak ho nedostaneš, jelikož je být družstevní…

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.07.16 21:24

Příspěvek na bydlení v družstevním bytě stejně nedostaneš.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >