Skoro 18 a jiné představy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 19:50
Skoro 18 a jiné představy ...

Prosím o zachování anonymity z důvodu soukromí. Už nevím kam bych se svěřila. Kdyz mi bylo 14 let moje rodiče se rozvedli, nevím zda by se nazvalo ze to bylo pro mě težké období, ale proste byl to později rok kdy sem si měla vybrat školu i přesto ze jsem na základce měla 4ky tak mě můj otec u kterého sem zůstala v peci přihlásil na poměrně těžkou školu i moje třídní mu říkala ať mě dá na učiliště a pak na nástavbu ze chytrá sem ale v té mam jiné zájmy a škola mě nebaví, rada fotim zrcadlovkou, upravuji fotky v photoshopu a několik let sem chodila na karate v kterém sem byla úspěšná. Pak se něco stalo co tu nechci vysvětlovat a skončila sem to ale v budoucnu bych se k tomu chtěla vrátit. Teď o co jde, měla jsem dohodu ze když mi ta škola nepůjde ze prestoupim protože i učitelka moje valila oči kam mě táta dal, v prvaku sem dělala reparat ten sem udělala v druhaku sem měla nahnuto ale nevím jak se mi to povedlo ale zvládla sem to ale s tím ze mám třeba 7 ctyrek… Hodně lidi odchází od nás ze třídy už od prvaku jen můj otec mě drží na škole která mě nebaví kolikrát sem se o tom chtěla s nim pobavit nechce o tom slyšet, moje kamarádka ma to samé když vidím kolik lidi předemnou o hodně s lepšíma znamkama neudělalo maturitu je mi zle. Už teď vím ze skoro třičtvrtě té naši třídy tu maturitu neudělá, i samozřejmě já… Kdyby mě táta podpořil jenže on furt seberu ti telefon a výhružky… Musím jinak podotknout ze semnou žádný problémy nemá mám celkem volnost, kluka momentálně taky nemám, spis takového nejlepšího kamaráda beru to ze v tomto veku 17 roku to nemá moc budoucnost tak si chci užit mladí. Jenže o co jde na jaře mi padne 18.. Vím ze moc toho nezmuzu ale i tak vím já i moje kamarádka ze tu školu nedáme, přemýšlíme nad tím ze odejdeme do ciziny, vím ze to není růžové nikde, ale v Anglii mám třeba tetu ta by mi pomohla, v Americe ma tetu kamarádka jenže to riskovat nechceme protože nikde nechci byt na černo… Uvažovala sem i o Německu klidně i kdybych pracovala za jejich základní mzdu odstěhovala se třeba k Německu a bydleli jsme do zacatku ve více lidech než něco nasetrime… Vím ze je to možná pitomost, ale tak i tak to neudělám akorát se budu zase s tátou hádat, máma mě naštěstí chápe a takhle se postavim aspoň na vlastní nohy, vím ze to zvládlo plno lidi dokonce i ty kteří nemají i tu základku chci to zvládnout i já. Vím ze v životě bude tolik věci co mě nebude bavit ale budu aspoň šťastná. Mimochodem mám i dobrý vztah s dětmi hlídam kolikrát přes noc kamarádky batole, děti jsou tak úžasné stvořeni neříkám ze touzim teď hned po dítěti to ne, ale chci radši byt v cizině nebo pracovat a ušetřit abych taky mohla dat svému dítěti vše co si přeje to je asi chyba ale mám takové představy, plno mých známých i když začátky nebyli lehké to zvládli.. Nemyslím to blbe vím ze mě budete mít asi za blbku ale chtěla sem se vypovídat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 19:58

Já jsem staromodní, ale já bych nejdřív udělala nějakou školu nebo i ten učnák, než bych utíkala do ciziny. Leda bys chtěla studovat v té cizině. Uvažuješ o anglicky i německy hovořích zemích, takže předpokládám, že nějaký jazykový základ máš, tam můžeš při studiu stavět na tom. Ono pár lidí zvládlo dobře fungovat i bez základního zvdělání, ale většina lidí bez škol či vyučení má spíš problém najít práci a nějak se uživit.

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 13.10.14 20:01

Jsi mladá bezdětná - být tebou tak do té ciziny jdu, nemáš závazky, začátek bude těžký, ale časem se to zlepší. Myslím, že pokud to neuděláš ( nezkusíš to třeba jen na čas) nebo na stálo - jednou se otočíš zpátky a třeba budeš litovat, že jsi to nezkusila. Máš takový cíl - jdi si za tím - fandím ti a držím palce a hodně štěstí ti přeju. :hug:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 13.10.14 20:02

A teď ty čtyřky a reparáty máš na základě pečlivé přípravy do školy a přesto to nedáváš, nebo se flákáš a naháníš to těsně před uzavřením klasifikace a občas to nevyjde?
Pokud se flákáš, nejjednodušší je začít se učit, každodenní příprava, z hodiny na hodinu, na všechny písemky. Ona ti robota neuteče, ale až budeš někde dělat nějakou absolutně podřadnou práci od rána do večera a dostaneš za to pár šušňů a nebudeš si po zaplacení bydlení a jídla moct koupit skoro nic, tak se možná budeš bít do hlavy, že jsi měla trochu zatnout zuby a tu maturu mít…
Pokud ovšem dřeš, jsi na pokraji svých sil a stejně propadáš, tak jdi za tátou a řekni mu, že buď bude okamžitě přestup na učňák a nebo v den 18 odjíždíš s pouze základním vzděláním do ciziny. Třeba ho to trochu nakopne, aby ti zajistil vzdělání adekvátní tvým intelektuálním schopnostem

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33573 příspěvků 13.10.14 20:03

Se zš moc šancí nemáte. Jednou si maturu budete chtít dodělat a věřte, že „na stará kolena“ je to všechno těžší. Máte podporu doma, učitelé se snaží dělat vše proto, abyste odmaturovali (existují žebříčky škol, žádná škola nechce být na dně). Prostě složte maturitu.

bebu
Kecalka 424 příspěvků 13.10.14 20:03

Hele já bych se kousla a dodělala to. Nevzdávej to dopředu…A to nadšení vycestovat naprosto chápu a fandím ti

Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 13.10.14 20:09

Jestli mas kontakt na pribuznou, co by vam aspon predstavila mistni realie, zkusila bych to. Ale takove to zdrhani ze skol, ze si jindy dodelam jinou nedopada dobre. Dala bych si na to zahranici max rok, proste jen do dalsich prihlasek na skolu, az se srovnam a budu vedet vic. Navic jste obe mlada telata, sehnat dobre misto u deti neni jednoduche, rodiny maji vysoke pozadavky, chteji reference, jazyk, aby na dite nekdo mluvil gramotne, a nekdy holky z vychodu konci jako chuvy i sluzky ke vsemu. Musis presne vedet, do ceho jdete. Prvne bych zkusila kontaktovat tetu.

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 20:12

Podívej, jsem stejně stará jako ty, možná i s podobnými zájmy. Je bohužel velice těžké ti v takové situaci radit, samozřejmě by bylo nejlepší přestoupit na jinou školu, ale jak píšeš to nejde. Možná bych se pokusila se do toho učení „zažrat“ a nějak se pokusit zlepšit. Nevím co děláš za školu? Ale věř že aspoň tu maturitu to chce, i do budoucna, právě proto aby si mohla třeba do toho zahraničí sehnat zaměstnání a tak, samozřejmě že to jde i bez maturity ale těžko, v dnešní době kdy maturitu má většina lidí…chápeš. Přece jen, státní část MZ není až tak těžká a profilovou se holt budeš muset našprtat i kdyby si měla odmaturovat třeba na druhý pokus, na to se tě nikdo ptát nebude, ale s maturitou seženeš zaměstnání líp. Co třeba začít se pořádně učit jazyk? Pak by si mohla právě v zahraničí začít hned pracovat nebo relativně hned. Když tam přijedeš a nebudeš umět tím jazykem nic moc…také to bude chvíli trvat než se něco naučíš.

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 20:13

Je to tvůj život. Dělej to co chceš ty, ne to co chce tvůj otec. Pokud chceš do ciziny a místo školy pracovat tak to udělej. Radit může kdo chce co chce, rozhodni se sama podle sebe.

Jinak co znám lidi ze svýho okolí.. spousta mladých se hned v 18ti nebo později odstěhovala do Anglie a jsou tam spokojení. Do ČR už by se prý nikdy nevrátili. Práci sehnali hned, mají tam rodinný domy za pár šušňů.. Taky jsme nad tím s přítelem jednou přemýšleli, ale já bych neměla na to být tak daleko od rodiny, na život někde v zahraničí bych si asi netroufla.. :roll:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 13.10.14 20:14

A už jsi někdy za tu minimálku alespoň měsíc na plný úvazek pracovala? To jde totiž i v ČR, třeba o prázdninách…

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 13.10.14 20:17

Ty chces opravdu vzdat neco, co jsi jeste nezkusila a pritom mas naslapnuto to dokazat? Za rok a pul si u matury, kdyz si budes verit tak ji das a navic alespon vsem ukazes co v tobe je ;-). Cizina nikam neuteče, po mature se tak klidne vydej a poznavej svet ;-)
Btw moje maminka byla stejna, kdyby to nechala na me, jdu na ucnak a ne na nejtezsi skolu ve meste, vidis a ja ji dala. Hecla sem se a zvladla to a dokonce sla i dal… a dnes jsem ráda, ze sem neskoncila jako servirka.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33573 příspěvků 13.10.14 20:27

@Sonreir Jen bych dodala, že i ta servírka má v dnešní době maturitu

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 13.10.14 20:32

Jsi v otcově péči, on nechce slyšet na přestup na jinou školu - nechápu tedy, proč jsi se nedohodla s mámou a ona nepožádala o svěření do péče. Jsi dost velká, soud by tě musel poslechnout.
Ad cizina - hezky to máš naplánované, ale… pokud tam chceš pracovat nebo pokud chceš někdy pracovat v Čechách, jako fakt sorry, ale jen se základkou nejsi nic. Být tebou, tak buď na sobě máknu - do konce školy ti zbývá méně, než kdybys musela začínat od začátku a kdybys pořádně mákla, tak prolezeš třeba se trojkama. Státní maturita fakt není tak těžká, aby ji lidi nedali. Ale to se člověk musí kousnout a máknout. Jenže ono je snazší se na všechno vykašlat se slovy, že to člověka nebaví. Ty si myslíš, že třeba všechny lidi na gymplu humanitně zaměřené baví chemie, fyzika, matika? To asi ne, že? Ale oni makají a prostě ty předměty se naučí - a naopak. Takže moje rada zní - kousni se a makej, dodělej školu a pak jdi do zahraničí. Nebo si fakt myslíš, že v Anglii jako myčka nádobí vyděláš majlant? Ta práce tě oproti škole bude bavit? Sotva

Bomer
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 13.10.14 20:32

Sem ve stejne veku jako ty (taky ve tretaku) a reknu ti jedno - NEVZDAVEJ TO. Prvak je takova vyrazovacka, ktera je pry nejhorsi (vic uceni nez na ZS). Ja se skolou taky BFF nejsem, alr znamky se snazim udrzovat na nejhur trojce a jde to, staci se jen nevzdavat a pujde to :) Nevim jak u tebe, ale muj problem je, ze se nedokazi ucit prubezne.

čurynka101
Kecalka 419 příspěvků 13.10.14 20:33

Asi nestojíš o rady, ale určitě si ještě rozmysli co děláš. Škola je v dnešní době důležitá. Zkus se kousnout, máš před sebou už jen rok a půl, zaber se do toho, když budeš chtít a budeš se snažit, tak to zvládneš. Věř, že bys toho v budoucnu litovala. Pak můžeš odjet. Mysli na to co budeš dělat jestli se vrátíš do Čech. Se zakládkou tady budeš dělat ty nejpodřadnější práce za minimum. Nevím no, být na tvém místě, ještě bych to zvážila. Každopádně ať se rozhodneš jakkoli, tak ti přeju hodně štěstí. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >