Program na výrobu DVD - jaký?

5357
16.8.09 13:22

Program na výrobu DVD - jaký?

Ahoj holky,
mám z foťáku video soubory ve formátu .mov a chtěla bych z tohu udělat vkusné DVD. Moje představa - něco ve stylu:

1. napíšu popis videa např. Mireček skáče v louži - možnost vybrat barvu, vzhled titulků atd.
  2. pak vložit video
  3. popř. dle typu videa místo zvuku např. jak skáče v kalužích bych tam dala např. písničku -

Vzhledem k tomu, že ty video formáty jsou krátké maximálně tak 5 minut -tak na tom DVD by jich bylo více těch videosekcí. Tj. až by skončil s loužema - tak zase titulky: Mirda staví sněhuláka a zase video …a tak dále a tak dále.

Poradí mi někdo takto jednoduchý a primitivní program pro blondýnu? Na netu jsem našla různý, ale vzhledem k mé rychlosti připojení, bych nerada celou noc stahovala program, který by by byl na dvě věci. Je mi jedno, čeština nebo angličtina. Zvládnu obojí :lol: - počítačově jsem bych řekla v pohodě, ale potřebuju poradit, co stáhnout. Můžete se popř. zeptat svých drahých manžílků, či přítelů, co by poradili?

Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

154
16.8.09 19:30

ahoj,já mám na foťáku taky .mov a můžu ti říct, že se stříháním videa je velký problém, protože tento formát žádný stříhací program nepodporuje plně. já jsem používala Ulead video studio, ten ho zvládl tak, že byl jen takový prskavý zvuk, ale jako nouzovka to stačilo..vadilo mi, že moc komprimoval, nešlo uložit nekomprimovaný soubor, takže to dost ztrácelo na kvalitě. ale zase uměl vytvořit DVD včetně kapitol…
pak jsem dělala to, že jsem soubory .mov převáděla v MediaCoderu na formát .avi a to pak stříhala ve VirtualDubu.ten však nedělá DVD.takže to pak musíš jinde.
teď používám Womble mpeg vizard, já ho mám kvůli videu v kameře a když tam chci dát nějaké video z foťáku .mov, tak ho tam dát můžu, ale nejede zvuk. ale to mám vyjímečně,když někde zapomenu kameru a natočím vynikající záběr na foťáku.
tak a teď si vyber. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5357
17.8.09 13:15

Ahoj Maggie, no tak to jsi mě nepotěšila, protože právě něco takového jsem našla na netu, že ten .mov je prostě blbej. A komprimovat do do .avi za cenu snížení kvality videa, tak to se na to vyprdnu a nechám to prostě jako soubory v počítači. Doufám, že za pár let, až technika postoupí si to budu moci stále na počítači přehrát.

Díky za odpověď, papa

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
17.8.09 17:44

není zač :-)
ještě: když jsem to převáděla na avi, tak to sice trochu ztrácelo na kvalitě, ale ne zase moc, v pohodě si ty cd pouštíme na televizi na dvd přehrávači a stačí to… když jsme neměli kameru a chtěli malou natáčet, tak holt ten foťák musel stačit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama