Program s 2 malými dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 14:19
Program s 2 malými dětmi

Ahoj, mám dvě děti, 3leté a 9měsíční. Od té doby, co se mladší začalo pohybovat, jsou absolutně k neudržení. Jdu si pro radu, jestli tu někdo takový je, kdo má ještě obě děti doma (nechodí do žádné školky), co pořád vymýšlet za aktivity. Jsme velmi často venku, protože doma je to samozřejmě na zbláznění, ale už mi popravdě lezou krkem i ty hřiště a dětské herničky. Menší leze, nechce být ani v kočárku, ani v nosítku, z toho se pořád vyklání a řve. Na zemi neustále něco strká do pusy nebo ho pichají kamínky, takže ho mám vlastně pořád jen na rukách. Do toho starší neustále chce pozornost nebo jištění, aby nespadl z prolézaček. Jít jen tak na procházku je nebaví. Nějaké nápady? Zahradu nemáme. Jsem na ně 99% bdělého času sama, takže nějaký koupák nebo něco náročnějšího na uhlídání nehrozí, to bych se musela asi rozčtvrtit, aby se něco nestalo. :nevim: A jak zvládáte běžnej život? Všude vidím ty spokojené velké rodiny a když vidím nás, chce se mi brečet, na nic není čas, všechno je nedodělané, stejně chodím spát po půlnoci a nikde moje nekonečná práce není vidět. O nějakém volném čase už ani nesním. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Netopirek
Extra třída :D 10416 příspěvků 16.08.19 14:20

Chodila jsem s nimi ven. Prostě jsem to lezoucí hlídala, aby nic nespolkla a starší se musela zabavit sama

Netopirek
Extra třída :D 10416 příspěvků 16.08.19 14:22

Jo a chodili jsme do parků, na dětská pískoviště… A když už ta mladší začala sedět, dostala lopatičku, kyblíček… A písek teda snědlo každé dítě jednou. Už jim to pak nešmakovalo a oblázků tu na pískovištích moc není

Martis83
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 16.08.19 14:26

Vítej ve světě matek dvou a více dětí :mavam: přesně takhle jak to popisuješ to má 90% rodin a matek, jen ne všichni to přiznají. Spousta matek se tváří, hlavně na sociálních sítích, jak všechno zvládají, s dětma si užívají každý den, mají uklizeno, navařeno a ještě zvládají výlety a práci. Realita ale bývá úplně jiná.
S programem neporadím, my chodíme na hřiště, pustím děti na zahradu a když bylo nejhůř, pustila jsem jim do obýváku psa, aby se na chvíli zabavili :mrgreen:

Netopirek
Extra třída :D 10416 příspěvků 16.08.19 14:29

@Martis83 Já pouštím pohádky v PC, když musíme zůstat doma :mrgreen:

Ale teda uklizeno mám. Já do úklidu zapojuji děti. S hadříkem v ruce běhají po bytě a jakou mají radost :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 14:36

@Martis83 jako já mám chuť udělat nějakou kampaň „vítej ve světě matek“ a popsat tu krutou realitu. Protože je mi až špatně z té instagramové krásy, jak každej všechno zvládá, ale v reálu je pak člověk pěkně v šoku. Pak je to samá poporodní deprese a domácí násilí z té reality :D

sakota
Kelišová 6035 příspěvků 16.08.19 14:37

Triletou na prolejzkach davno nejistim. Ale jinak soucitim. A tesim se na zari, az pujde do skolky a zabavi se s detmi. Doma se snazim je zapojit do uklidu a ukazat jim, jak si mohou hrat, at uz kazdy sam nebo spolu(jsou dvacet mesici od sebe, starsi ma 3 roky).

Je to na palici. Drz se.

Janakatabara
Kecalka 298 příspěvků 16.08.19 14:56

Naprosto Tě chápu. Já mám děti staré 2 a třičtvrtě a druhé 1 a čtvrt. Hřiště v jednom je nyní horor. St.je šikovná, ale na něčem na hřišti potřebuje pomoc, ml. chodí všude možně, plete se všem pod nohy a je to dost nebezpečné. Takže na hřiště v jednom ani náhodou. Procházka u nás taky neuspěje, max. chvilku za barák s balónem, nebo je cíl obchod jen pro pečivo. Doma to ještě jde, to se celkem zabavime, ale venku těžko. Písek by šel, to by tam seděly obě, ale u nás je písek u prolézaček a ani jednu na něm tím pádem neudržím. Od září jde starší do školky a slibuji si od toho hodně (teda do první rýmy, kdy zase bude doma). Přijdu si děsně nesamostatná.

Janakatabara
Kecalka 298 příspěvků 16.08.19 15:05

Jo a úklid celkem jde. Starší 'pomáhá ' a ml.si buď hraje nebo nám asistuje. Akorát po vytření je ta ml.na převléknutí, ale to je maličkosti.

Netopirek
Extra třída :D 10416 příspěvků 16.08.19 15:21

Jo a nejlepší je jít ven ještě s někým. Ty starší se pak zvládnou zabavit už sami a občas i ti mladší si spolu nějak pohrají.
Ale teda taky se už těším na září. Starší půjde konečně do školky, nejstarší do školy a já budu mít doma jen jedno dítě :mrgreen:
Budu mít času, že nebudu vědět co s ním :mrgreen:

Anny2148
Kecalka 375 příspěvků 16.08.19 15:36

Mám děti tři po dvou letech a když nejmladší začal v devíti měsících chodit, tak začalo mé roční peklo. Teď mu budou dva a (snad to nezakriknu) začíná se to lepšit. On je naprostý živel, za ruku nechodí, sedět nechce. Pořád běhá, všude vyleze. Jedl kamínky, pořád se vztekal. My teda dáváme i to koupaliště, ale za cenu mé naprosté vycerpanosti a toho, že mám děti vycepovane k naprosté samostatnosti. A i přes to, když s námi šla jednou ségra, tak z toho byla naprosto vyřízená. Za mě nejlepší se navzájem navštěvovat se stejně postiženými kamarádkami. Nemusíš tolik hlídat a pokud jsi někde na návštěvě, tak ani pak uklízet. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 18:46

@Anny2148 no to právě už neprovozuju, k nám by pořád někdo chodil, ale matky se tu vyvalí u kafe a děcka mi dělají z bytu kůlničku na dříví na to nemám nervy. :cert: A nás nikdo nikam nezve. :nevim: Jinak ses dobrá s tím koupalištěm, jako já nečekám, že bych se půl dne opalovala, ale ani ty děcka by z toho nic neměly, pořád je cepovat - tam nelez, nelítej, teď nechoď do vody, teď pojď do vody, to si radši užijeme za pár let, až z toho budou mít trochu rozum.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 16.08.19 19:11

Mam 6 letaka a rocni a to je teprve masakr. Zarli na sebe, on mi klidne rekne, ze ho nemam rada, protoze se staram jenom o malou. Jen se ke me priblizi tak zase jeci ta mala. Je to na hlavu. Snazim se venovat oboum, ale treba tatinek prijde za pul hodiny a uz melu z posledniho. Ted se teda zrovna perou na gauci, tak mam 5 minut nez zacne jeden jecet. Zari je v dohledu:-)

alialiali
Kecalka 485 příspěvků 16.08.19 20:06

Ahoj přidávám se do klubu, mam syna 2r a 8 měsíců a 8,5 m dceru, která teda ještě nechodí ale na zimu asi začne, staršího do školky nevzali a asi by na to ještě nebyl vyzrálý tak budeme všichni spolu, sem tam ho udám na prázdniny k babickam, to se s dcerou pomalu nudim, jinak jste me inspirovali že bych měla staršího zapojit vic do úklidu

Netopirek
Extra třída :D 10416 příspěvků 17.08.19 08:04
@Anonymní píše:
@Anny2148 no to právě už neprovozuju, k nám by pořád někdo chodil, ale matky se tu vyvalí u kafe a děcka mi dělají z bytu kůlničku na dříví na to nemám nervy. :cert: A nás nikdo nikam nezve. :nevim: Jinak ses dobrá s tím koupalištěm, jako já nečekám, že bych se půl dne opalovala, ale ani ty děcka by z toho nic neměly, pořád je cepovat - tam nelez, nelítej, teď nechoď do vody, teď pojď do vody, to si radši užijeme za pár let, až z toho budou mít trochu rozum.

Já byla na koupališti sama se třemi. :mrgreen:
Loni to byl docela záhul, to měli 9, 2.5 a 8m. Na nejmladší jsem měla nafukovací kruh s otvory na nohy na prostřední křidýlka a nejstarší už byla plavec. Vybrala jsem menší koupaliště kde jsem z jednoho místa viděla na brouzdaliště i velký bazén.

Letos měli mladší dvě takovou vestu z Decathlonu. O nejstarší jsem se nemusela starat. Takže jsme tentokrát byli na koupališti s velkým brouzdalištěm.

V obouch případech byli nejhorší cesty na záchod. S oběma se do kabinky už nevejdu a vždycky mi minimálně jedna zdrhla.

Na příští léto musím všem třem pořídit nějaké extra barevné, zářivé čepice na koupání, abych je hned viděla. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama