Dcera 16 měsíců přestala mluvit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pistacie
Kecalka 222 příspěvků 14.08.19 22:14
Dcera 16 měsíců přestala mluvit

Ahoj vsem, prosím mate někdo zkušenost nebo radu co s tím? Dcerka 16 mesicu přestala úplně mluvit jak tu svoji “miminkovštinu” tak i těch par slov co uměla - tata, mama, ká(když se ji něco líbilo),ťaf (pes) apod. Doma je to pořad stejný - žádné stěhování, trauma, nic… po očkováni také není, trvá to cca 3 týdny, ukazuje a vydává zvuky E, A když něco chce, ptám se ji co presne chce, třeba banán a nic, kdo to přišel (tata) nic :nevim: Rozumí nám perfektně - přinese, podá i věci ze šuplíku, dojde vyhodit papír do koše přes cely byt… Chodí, běhá motoricky si myslím, ze Ok. Nevim, co by se mohls “učit”, co myslíte je jen lina nebo si mám začít dělat starosti… k MUDr jdeme cca za tři týdny… děkuji za odpovědi :mavam:

Reakce:
podzim
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 14.08.19 22:16

Vetsinou veci zapomenou, kdyz se uci novym vecem. Pockala bych ;)

pistacie
Kecalka 222 příspěvků 14.08.19 22:24

@podzim jsem se tak rozhodila, že mě nenapadá co by se nového mohla učit, ale třeba má fakt hodně podnětu, protože hodně zkouší i lézt po nábytku aby všude viděla Keliška moje :srdce: každopádně děkuji

xeva
Kecalka 118 příspěvků 14.08.19 22:25

Naše děti takhle dobře v 16m nemluvily, ale „zapomínaly“ zase jiné dovednosti. Za cca 2 měsíce se zase rozvzpomněly a pak už na ně nikdy nezapomněly :-)

podzim
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 14.08.19 22:28

@pistacie neboj ona si zase vzpomene :mrgreen: a jeste budes rada vzpominat na to tichy miminko :lol: :lol:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 14.08.19 22:48

Můj malej to měl podobně. Ale netrvalo to dlouho… celkově se mu do mluvení nechtělo, vystačil si s pár slovy až do 2,5let. Pak začal během měsíce prostě mluvit, no a od té doby tu pusu nezavře :zed: :D…klid, každé dítě je jiné.

Hoa Mai
Kelišová 6640 příspěvků 14 inzerátů 14.08.19 23:13
@podzim píše:
Vetsinou veci zapomenou, kdyz se uci novym vecem. Pockala bych ;)

Souhlas. Je to celkem bezne, mozek se soustredi na novou aktivitu a docasne zapomene, co uz umel. Bud v klidu, nic noveho ji cilene neuc, nejspis se ted uci neco sama.

bartsch
Kelišová 5114 příspěvků 15.08.19 09:17

Klid, to není nic neobvyklého. Dcera to měla podobně, kolem 14 měsíců také najednou přestala víc mluvit. Máma, táta, babi říkala, ale jinak používala svou „řeč“ o jedné slabice. Tak si i povídala. A to jsme s ní mluvili neustále, hodně četli atd. :nevim: Nicméně reagovala na nás perfektně, všemu rozuměla, jen ne mluvit :nevim: No, ve dvou letech najednou ze dne na den začala říkat složitější slova - maminka, babička, dědeček, autíčko 8o :nevim: O pár týdnů později mluvila ve větách, za dalších pár týdnů i ve složitých souvětích :nevim: Mozek potřeboval dozrát ke správnému mluvení. Zase si rozvíjela v té době jiné dovednosti. Pak už tu pusu nezavřela :lol: A i teď v pubertě je ukecaná :D

Váš příspěvek
Reklama