Uspávání mne vyčerpává

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 14:29
Uspavani mne vycerpava

Dnes už mi fakt dochází síly a chci se jen vypsat. Dcera rok a půl nedokáže usnout sama. Do roku a čtvrt usínála jen u prsa, ale minimálně to bylo tak, že by při kojení v pohodě usla. Dala si prso a pak se pořád vrtila, kroutila, někdy chtěla blbnout, někdy se mazlit. Teď je jí rok a půl, sama beze mne nikdy neusne. Někdy ji to trvá věčnost. Mně už to upřímně nebaví a vysiluje pořád 2× denně -po obědě a večer dokola uspavat. Manžela nechce pri uspavani, několikrát jsme zkoušeli, kříci máma a já to nikdy nevydržím a jsem u ní. Ale už mi dochází trpělivost. Ať dělám cokoli, bývá to horor -pořád z postele utíká, porad se vrtí, chce na mne rajtovat. Přes den je pořád venku, na zahrade, takže unavená je. Strašně s tou únavou bojuje, prostě nechce jít spinkat. Někdy ji musím uhoupat v maxi zavinovacce. Už mně to vycerpava… jinak je dcera úžasné zlatíčko, stále usměvavá, ale to usínání je děs

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Filzefina
Kecalka 279 příspěvků 11.08.19 14:45

Ja proste dokola pokladala a rikala, ze uz je pozde, ze musi spinkat. Chce to mit vic trpelivosti nez dite. Ale uspavam porad. Ale nedela blbosti a do 10 minut spi.

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 11.08.19 14:46

Co na to napsat? Že si to holky děláte samy? Už tady čtu ty desítky komentářů, že máš vydržet a kdesi cosi, jednou z toho přeci vyroste, ale ruku na srdce, je to jen a jen o tom dát režim od začátku. Najít způsob už po narození.
Já klidně napíšu -odstav. Odjed´někam na víkend a nech malou jen s babičkou nebo tatínkem.
Kojit už vážně nepotřebuje, to jsou bláboly matek, co se v tom vyžívají a potřebují to nějak odůvodnit, pokud ti to nevyhovuje, tak se sama zapři a udělej to. Vydržet budeš muset ty, ne malá. Ona to zvládne. :kytka:

Káťa19
Extra třída :D 13665 příspěvků 11.08.19 14:52
@Anonymní píše:
Dnes už mi fakt dochází síly a chci se jen vypsat. Dcera rok a půl nedokáže usnout sama. Do roku a čtvrt usínála jen u prsa, ale minimálně to bylo tak, že by při kojení v pohodě usla. Dala si prso a pak se pořád vrtila, kroutila, někdy chtěla blbnout, někdy se mazlit. Teď je jí rok a půl, sama beze mne nikdy neusne. Někdy ji to trvá věčnost. Mně už to upřímně nebaví a vysiluje pořád 2× denně -po obědě a večer dokola uspavat. Manžela nechce pri uspavani, několikrát jsme zkoušeli, kříci máma a já to nikdy nevydržím a jsem u ní. Ale už mi dochází trpělivost. Ať dělám cokoli, bývá to horor -pořád z postele utíká, porad se vrtí, chce na mne rajtovat. Přes den je pořád venku, na zahrade, takže unavená je. Strašně s tou únavou bojuje, prostě nechce jít spinkat. Někdy ji musím uhoupat v maxi zavinovacce. Už mně to vycerpava… jinak je dcera úžasné zlatíčko, stále usměvavá, ale to usínání je děs

no víš, ono uspávat děti je naprosto normální a přirozený :nevim: Já ti teda nevím, ale uspávám děti 5, 3 roky a 2 měsíce všechny a stále, sice ty větší už někdy zlobí a je to o nervy, ale pořád to dělám s láskou :srdce: za pár let mě nebudou potřebovat.

Ještě je malinká a brzo si zvykne a bude jí moci uspávat i někdo jiný, vydrž :hug:

Hlavně žádné vyplakávací metody!!!

JSOU METODY VYPLAKÁNÍ SKUTEČNĚ NEŠKODNÉ? – NÁZORY ODBORNÍKŮ

“ZA NÁS SE POLOŽILO DÍTĚ DO POSTÝLKY A SPALO!”

DLOUHÉ USPÁVÁNÍ, NEBOLI KDYŽ SE DÍTĚ NEDOKÁŽE „ZASTAVIT“

Káťa19
Extra třída :D 13665 příspěvků 11.08.19 14:56

@berry4 dítě má mít mléko ideálně do 2 let, dle doporučení WHO, určitě bych ještě vydržela a nedávala UM, naprosto zbytečný.
Kojila jsem jen večer před spaním, odstavila jsem po druhém roce bez problémů, odjeli jsme s manželem na dvě noci pryč a nechali děti u babičky a dědy ;)
Zvládla to v pohodě.
S uspáváním nemá kojení moc společného, uspávám nadále i po ukončení kojení…

warita
Extra třída :D 11771 příspěvků 11.08.19 15:10

Jak jsem jinnak naprosti proti Estvillovi, tady bych to naordinovala. Samozrejme ne ze dne na den komplet nechat samotnou v postylce, ale postupne navykat, ze se bude spinkat. A vydrzet. Ona se tebout akto cvici, protoze dobre vi, ze ji to projde.

Moje dcera je taky akcni. Byt v klidu jsem ji ucila tak, ze pokud se bude vrtet, skakat a delat skopiciny, nebudu vypravet pohadku. Jeden cas jsem musela demosntrativne vstat, ze odchazim. To byl pak brekot, ze uz bude hodna a alespon se pokousela byt v klidu. Dalsi krok byl, ze chci videt zavrene ocicka. Opet, kdyz na 5. upozorneni, ze je ma zase otevrene nereagovala, vstala jsem a sla. Postupne se to naucila, trvalo to nekolik mesicu ale naucila se, ze kdyz vypravim pohadku, musi klidne lezet v postylce a zavrit ocicka. Mne u toho nikdy neusne, samozrejme. Ale je to ritual, ze pohadka, pusinka a spinkame. Drive ci pozdeji usne.

Mimochodem, ted kdyz ji slysim, ze rajtuje v postylce a nema se k spani, tak ji rikam, ze spat nemusi, ale musi byt tichounko, jinak ji zavru dvere do pokojika. To funguje.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 11.08.19 15:48
@Anonymní píše:
Dnes už mi fakt dochází síly a chci se jen vypsat. Dcera rok a půl nedokáže usnout sama. Do roku a čtvrt usínála jen u prsa, ale minimálně to bylo tak, že by při kojení v pohodě usla. Dala si prso a pak se pořád vrtila, kroutila, někdy chtěla blbnout, někdy se mazlit. Teď je jí rok a půl, sama beze mne nikdy neusne. Někdy ji to trvá věčnost. Mně už to upřímně nebaví a vysiluje pořád 2× denně -po obědě a večer dokola uspavat. Manžela nechce pri uspavani, několikrát jsme zkoušeli, kříci máma a já to nikdy nevydržím a jsem u ní. Ale už mi dochází trpělivost. Ať dělám cokoli, bývá to horor -pořád z postele utíká, porad se vrtí, chce na mne rajtovat. Přes den je pořád venku, na zahrade, takže unavená je. Strašně s tou únavou bojuje, prostě nechce jít spinkat. Někdy ji musím uhoupat v maxi zavinovacce. Už mně to vycerpava… jinak je dcera úžasné zlatíčko, stále usměvavá, ale to usínání je děs

Nechte s tatinkem. Bez kompromisu. Ona si vas omotala kolem prstu. Urcite se ji s tatinkem nic nestane, krome toho ze bude silene vyrvavat apod. Pak ji to prejde, jak zjieti ze si nema co vymrcet.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 11.08.19 16:53

@Káťa19 Souhlasim se vsim :srdce:
Mam rok a pul starou dceru a teda neprijde ni, ze by neco delala naschval, je to batole, uspavam kojenim, nekdy houpanim. Mam petileteho syna a vim, ze jednou to prejde a bude usinat sama. Dokud me potrebuje, jsem pro tu pro ni. A ano nekdy to trva i hodinu a pul. Ale nikdy by me nenapadlo ji tam nechat samotnou plakat. Taky me to vycerpava, nekdy jsem vyrizena, v noci se budi snad 20×, rostou ji zuby, ale to tak je.
Drz se

Aduska10
Stálice 53 příspěvků 11.08.19 17:07

My to mame to same. Pul roku uz nekojim a v poledne jsem ji pohoupalaa polozila do postele a spala. Ted z niceho nic spat v poledne nechce. Unavena je. Porad poskakuje, ohlizi knizky, dela blbosti a kdyz ji zavru a postavim se pred dvere, ze budeme spinkat rve, rve a jen rve, ze nebude. Az pak jedeme autem nekam teprve usina.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 4 inzeráty 11.08.19 17:22

Svého času jsem řešila něco podobného. Přitom, když jsem nebyla doma, dítě usnulo bez asistence, možná i proto, že tatínek jakoukoli pomoc při usínání dítku odepíral a byl kategoricky proti. Dokud jsem to dělala já a on mohl v klidu čučet na tv, tak to bylo ok, ale nedejbože, když jsem si chtěla odfrknout a jednou se toho „břemene“ zbavit…

Co Ti poradit… Můžu Ti dávat naději, že to fakt netrvá věčně, aktuálně máme tři děti a nejstarší sice občas pořád chodí z dětského pokojíčku, kam se přesunul s instalací palandy sám a bez pláče, ale jinak zvládají usnout všichni sami. Dvouletá dcerka si dokonce sama i řekne, že je unavená a chce do postýlky. Ale s ohledem na to, co prožíváš, Ti tyhle nadějné řeči asi nepomohou…

Četla jsem knihu „Konečně spí celou noc“, kde doporučovali uspávací rituály redukovat. Tzn, pokud někdo uspává tak, že dítěti zpívá, chová ho v náručí a skáče přitom na gymnastickém míči, tak ubrat ten míč, pak tu náruč a zůstat jen u zpěvu.

Taky jsem byla na kurzu Prosím, spinkej, kde mi teda nepomohli vůbec :D, ale zaujala mne technika spánkového deníčku. Tzn. po nějakou dobu si zapisovat, co s dcerkou děláte, v jaký čas, co jí, že třeba dopoledne jste na hřišti, pak máte oběd, pak usínáte, pak já nevím co - a zkusit z toho vysledovat, jestli jí třeba nějaké aktivity nevadí, jestli by nebylo vhodnější je přesunout na jindy v průběhu dne apod.

Jak tu padlo, musím říct, že se nám fakt vyplatil nějaký pevnější režim. Ne striktně na minuty, ale rámcově čas držet plus mínus půl hodiny. Takže jíme ve dvanáct, i když děti třeba spí déle, do jedné hodiny je uložím a spí jako dudci. Pokud jsme venku, na hřišti, mezi jinými dětmi, a mají hodně podnětů ke zpracování, které je utahají, tak i usínají lépe. Když jsou hodně přehlcené dojmy, tak jim třeba před spaním vyprávím, co jsme ten den dělali, zrekapitulujeme si to, ptají se, vysvětlujeme si, nějak to třídíme, a pak z toho klidněji spí.

Z toho, co píšeš, mne ještě napadá, jestli ji nedáváte spát, až když je přetažená, popř. hned po nějaké akčnější činnosti. U prvního dítka jsme byli laxní liberálové a neřešili nic, teď už se s blížící se osmou hodinou snažíme najet na klidnější režim, dát koupel, nepouštět televizi,… zkrátka připravit děti na to, že se jde spát. A ač jsem tomu nevěřila, fakt to funguje :).

Držím palce, ať brzy najdete něco, co Vám bude vyhovovat.

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 11.08.19 17:35

@Káťa19 nemyslím si. Čtu tu dnes a denně, jak mají kojící maminy problém s usínáním dětí. Ty si z nich nejlépe dělají dudlíky. Anebo mají hodně problémů s jídlem apod.
A doporučení WHO… musím se jen pousmát.

Filzefina
Kecalka 279 příspěvků 11.08.19 17:47
@berry4 píše:
@Káťa19 nemyslím si. Čtu tu dnes a denně, jak mají kojící maminy problém s usínáním dětí. Ty si z nich nejlépe dělají dudlíky. Anebo mají hodně problémů s jídlem apod.
A doporučení WHO… musím se jen pousmát.

Jen chci pripomenout, ze dudlik je nahrazka prsa a je tedy logicky hloupost rikat, ze si dite dela dudlik z prsu…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 34630 příspěvků 11.08.19 17:53
@Filzefina píše:
Jen chci pripomenout, ze dudlik je nahrazka prsa a je tedy logicky hloupost rikat, ze si dite dela dudlik z prsu…

toto je hloupost, jinak by neměly některé matky problém s uložením dítěte bez dumlání prsa.
Prsa jsou ke kojení. To, že z nich matky dělají živý dudlík, je jejich problém.

mi.anetka
Kecalka 448 příspěvků 11.08.19 18:16

@berry4
Naprosto souhlasím, kojení je sice nepopsatelný pocit, užila jsem si ho pouze u druhého dítěte cca měsíc ale jak je to krásný, že dítě není závislák na prsu, že u něj neusíná ještě ve dvou letech a vydržet něco kvůli dobrému usínání? Nikdy a aby mi rvalo bradavky jen proto, že jinak nusne… některý ženský jsou fakt praštěný.

mi.anetka
Kecalka 448 příspěvků 11.08.19 18:26
@Anonymní píše:

A čtete si, ukazujete si něco, zpíváš? Nebo jen prostě spolu ležíte a necháš ji blbnout? Udělejte si nějaký rituál, žádný kojení či dudlání prsa, stejně to očividně k ničemu není. To co popisuješ si nedovedu představit, u nás se uspává do 10 minut a mladší (13m) spí ale máme to tak už od narození nastaveno.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama