prolaktin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mandlička
Závislačka 2653 příspěvků 23.03.10 15:09
prolaktin

Potřebovala bych poradit ohledně hladiny prolaktinu. Říkají ,že je hladina v pořádku ,ale moc se mi to nezdá 12 DC 249. Mám totiž pocit ,že je to moc.

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.03.10 16:48

Tak to je fakt hodne, ja si ted nechala merit prolaktin, skoro 2m po skonceni s kojenim a byl 7, norma je snad od 2 do 17.

Takze mi to moc normalni neprijde. :nevim:

Luciana83
Závislačka 4359 příspěvků 23.03.10 16:51

Holky ale každá používáte jiný jednotky. Nepálka má jiný než Čičinka :wink: Bohužel přepočet neznám, ale mám doma několik rozborů a vím, že se to udává různě :wink:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.03.10 17:04

Pohledala jsem ve vysledcich a mam tam ug/l

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 23.03.10 18:21

nepálko už sem ti psala i vedle..já mela prolaktin o 100 vyšší, dostala sem prášky ale nebrala sem je žepočkám na další ms..krome toho byly vánoce a silvestr..a ani sem je nezačala brát, bolely me tenkrát furt prsa,pořád sem špinila…a i přesto má malá dnes 2,5 roku

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 23.03.10 19:06

Já jsem si taky nechala zrovna včera odebrat krev na prolaktin a měla jsem 8,43 prý v normě. Papír ještě nemám v ruce, ale ono je důležité v jakých to je jednotkách… zkus se podívat tady: http://www.nemtr.cz/…L0000040.htm. nebo tady http://www.prolaktin.cz/…rolaktinemie
Ono taky každá laboratoř má svoje normy, takže je důležité znát ty jejich. Nejlepší by bylo kouknout do papíru z laborky, tam jsou většinou napsané i ty referenční meze.

Pokud máš 249 ug/l tak je to určitě v pořádku.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.03.10 19:30

http://www.prolaktin.cz/pomucka-pro-vas

Podle te tabulky a pokud ug/l je to same jako to u s ocaskem na zacatku, tak ta hodnota v poradku neni.

Ale v jednotkach se nevyznam.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.03.10 19:34

Tak vykopirovavam z odkazu Ikulky

1 ug/l = 21,2 mIU/l

Takze pokud ma Nepalka jednotky mIU/l, tak by ta hodnota mela byt v poradku, pokud ma ug/l, tak je vysledek dost otresny. Jen nechapu, pokud jde o ceskou laborku, jak muze jedna pocitat v takovych jednotkach a jina v makovych :nevim:

Mandlička
Závislačka 2653 příspěvků 23.03.10 20:02

Takže díky za rady už jsem našla ty normy takže je to OK maám to v MIU/L

LUCIE22
Povídálka 34 příspěvků 24.03.10 04:45

Ahoj holky, problém s prolaktinem jsem měla v létě, hodnoty si už nepamatuji, ale vím, že jednou to laboratoř poslala v jedněch jednotkách, podruhé v jiných a doktorka mi to pořád přepočítávala. Měla jsem ho tak vysoký, že to bránilo otěhotnění (těhu nejsem dodnes, ale to je zase jiný problém). Dostala jsem Dostinex na jeden měsíc a hned mi pomohl. Teda měsíc potom jsem prolaktin měla zase moc nízký, ale s další menstruací se to srovnalo. Tak ať to dobře dopadne i u Tebe

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >