Reklama

prolaktin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 23.03.10 15:09
prolaktin

Potřebovala bych poradit ohledně hladiny prolaktinu. Říkají ,že je hladina v pořádku ,ale moc se mi to nezdá 12 DC 249. Mám totiž pocit ,že je to moc.

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.03.10 16:48

Tak to je fakt hodne, ja si ted nechala merit prolaktin, skoro 2m po skonceni s kojenim a byl 7, norma je snad od 2 do 17.

Takze mi to moc normalni neprijde. :nevim:

Luciana83
Závislačka 4359 příspěvků 23.03.10 16:51

Holky ale každá používáte jiný jednotky. Nepálka má jiný než Čičinka :wink: Bohužel přepočet neznám, ale mám doma několik rozborů a vím, že se to udává různě :wink:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.03.10 17:04

Pohledala jsem ve vysledcich a mam tam ug/l

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 23.03.10 18:21

nepálko už sem ti psala i vedle..já mela prolaktin o 100 vyšší, dostala sem prášky ale nebrala sem je žepočkám na další ms..krome toho byly vánoce a silvestr..a ani sem je nezačala brát, bolely me tenkrát furt prsa,pořád sem špinila…a i přesto má malá dnes 2,5 roku

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 23.03.10 19:06

Já jsem si taky nechala zrovna včera odebrat krev na prolaktin a měla jsem 8,43 prý v normě. Papír ještě nemám v ruce, ale ono je důležité v jakých to je jednotkách… zkus se podívat tady: http://www.nemtr.cz/…L0000040.htm. nebo tady http://www.prolaktin.cz/…rolaktinemie
Ono taky každá laboratoř má svoje normy, takže je důležité znát ty jejich. Nejlepší by bylo kouknout do papíru z laborky, tam jsou většinou napsané i ty referenční meze.

Pokud máš 249 ug/l tak je to určitě v pořádku.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.03.10 19:30

http://www.prolaktin.cz/pomucka-pro-vas

Podle te tabulky a pokud ug/l je to same jako to u s ocaskem na zacatku, tak ta hodnota v poradku neni.

Ale v jednotkach se nevyznam.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.03.10 19:34

Tak vykopirovavam z odkazu Ikulky

1 ug/l = 21,2 mIU/l

Takze pokud ma Nepalka jednotky mIU/l, tak by ta hodnota mela byt v poradku, pokud ma ug/l, tak je vysledek dost otresny. Jen nechapu, pokud jde o ceskou laborku, jak muze jedna pocitat v takovych jednotkach a jina v makovych :nevim:

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 23.03.10 20:02

Takže díky za rady už jsem našla ty normy takže je to OK maám to v MIU/L

LUCIE22
Povídálka 34 příspěvků 24.03.10 04:45

Ahoj holky, problém s prolaktinem jsem měla v létě, hodnoty si už nepamatuji, ale vím, že jednou to laboratoř poslala v jedněch jednotkách, podruhé v jiných a doktorka mi to pořád přepočítávala. Měla jsem ho tak vysoký, že to bránilo otěhotnění (těhu nejsem dodnes, ale to je zase jiný problém). Dostala jsem Dostinex na jeden měsíc a hned mi pomohl. Teda měsíc potom jsem prolaktin měla zase moc nízký, ale s další menstruací se to srovnalo. Tak ať to dobře dopadne i u Tebe

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >