Reklama

Proč tuto léčbu nenabízí našim mužům ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 17.03.10 19:43
Proč tuto léčbu nenabízí našim mužům ?

Pokud vám na některém pracovišti pouze na základě vyšetření semene bez podrobného vyšetření muže (klinické vyšetření, ultrazvukové vyšetření, hormonální vyšetření, popř. některá další doplňující vyšetření) rovnou navrhnou umělé oplodnění vajíček v laboratoři (IVF, ICSI), poděkujte za ochotu a hledejte pracoviště jiné. V řadě případů lze totiž cílenou léčbou nález v semeni zlepšit do té míry, že se poté dá k dosažení těhotenství použít metoda o třídu jednodušší, popř. může být i naděje na otěhotnění spontánní. Týká se to zejména skrytých hormonálních poruch, které jsou relativně časté a jejichž léčba přináší u mnoha pacientů významné zlepšení kvality semene. Pozor však na léčbu hormonálními přípravky prováděnou naslepo, tj. bez odpovídajícího vyšetření, protože může přinést více škody než užitku. I volba správného léku má svá úskalí – na některých pracovištích používané podávání testosteronu a jemu příbuzných přípravků při prokázaném (a někdy bohužel i neprokázaném) poklesu jeho hladiny v krvi vede k negativnímu (!) účinku na tvorbu spermií.

více na www.andromeda.cz Dr. Kočí je tam zajímavé čtení.


Reklama

Reakce:
 
kačkač1404
Závislačka 2663 příspěvků 17.03.10 20:43

nepalko,já musím říct,že manža absolvoval vyš.pohmatem,UTZ a myslím,že i hormonální,i­munologické i genetiku.Záleží asi na CARu.

 
lumpíček 1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.10 20:45

Ano, souhlasím, právě proto jsem nesmírně spokojená s Pronatalem. Tam totiž řeší příčiny a hledají je. Na rozdíl např. od Sanusu. Už to tady píšu znova, ale je to tak.

 
mikalka
Kelišová 5361 příspěvků 04.11.10 01:04

Jsem zděšena a rozhořčena po přečtení této diskuse a internetových stránek www.andromeda.cz. Chcete mi říct, že něco takového jako je klinické vyšetření, ultrazvukové vyšetření, hormonální vyšetření, popř. některá další doplňující vyšetření muže se někde jinde v CARU provádějí? My se s přítelem snažime o miminko rok a půl a po roce mě odeslal můj gynekolog do CARU.
Já mám po endometrioze, vaječníky byly zachovány, u přítele zjistili v CARU nízkou pohyblivost spermií (rychlé jen 7%), žádné jinší vyšetření krom mého hormonálního profilu a vlastně přítelovi brali taky krev, myslím, že kvůli zánětům v těle, nám nedělali. Jedinou možnost, kterou nám doporučili, bylo umělé oplodnění, o inseminaci doktor řekl, že je v našem případě zbytečná, ale, že když budeme na ní trvat, tak nám ji samozřejmě provedou. Chce se mi bečat, když jsem zjistila, že se dá i partner léčit, mě to ani nenapadlo a ani můj gynekolog ani v CARU mně nic takového neřekli. Klidně si zaplatíme přítelovo vyšetření a kdyby existovala léčba, která by pomohla zvýšit přirozené otěhotnění nebo lehčí forma pomoci k otěhotnění, tak ji beru všema deseti než jít na umělé a dopovat se hormonama, které už v nejednom případě ublížily. To je opravdu náš CAR jenom továrna na peníze, tak jak mi to řeklo pár lidí a i doktorů?Chce se mi bečat. Prosím je tu někdo, komu pomohli léčením partnera k přirozenému otěhotnění nebo k lehčí formě pomoci?

 
PT123
Neúnavná pisatelka 17324 příspěvků 04.11.10 08:34

mikalko
bohužel musím konstatovat, že Nepalka má pravdu. My s mužem bojujeme s azoospermií. Po tomhle konstatování nám v caru bylo sděleno, že musíme podstoupit genetiku - teda sami nám nabídli vyšetření UTZ na urologii ale to teprve po té, co manžel řekl, že ho občas pobolívají varlata.
Jinak hormonální profil (hormonální nerovnováha může být jednou z příčin azoospermie) nechal dr. udělat pouze mě, manželovi nikoli. O ten jsem si musela v podstatě sama říct. Po usilovném celoletním pátrání na netu jsem tuto info objevila.
Po zjištění nízkého testosteronu a naopak téměř dvojnásobného FSH pan doktor konstatoval, že tam je zřejmě problém. Nicméně jsme stejně měli pocit, že si musíme říct o tabletky. JEstli by nám je předepsal bez našeho dotazu to doteď netušíme. V Caru zůstáváme jen proto, že dobíhá léčba HP v půlce prosince jdeme na kontorlní SPG, další kontorlní spg máme v plánu po ukončení 3 měsíční léčby a pak asi adiééé Zlíně a fičíme do Brna.
Jinak v podstatě po výsledcích genetiky měl pan doktor takovou představu, že půjdeme rovnou na operaci M/T (cca 16 tis samotná operace)…

Jinak mi to nedalo a napsala jsem dr. Kočímu do andromedy - naskenovala jsem mu výsledky naší genetiky a spg a ten mě ujistil, že opravdu máme hledat léčbu v hormonální hladině. Takže pokud nejsi spokojená v caru tak „mazejte pryč“ - určitě najdete jinde lepší přístup lékařů - i když třeba taky placený…

 
mikalka
Kelišová 5361 příspěvků 05.11.10 13:40

Strsim
děkuji za odpověď a za rady. Taky chodíme do Zlína :cry: , no asi spíš chodili :cry: Teď jenom vybrat další správnou cestu naší léčby a najít pracoviště, kde budou mít zájem léčit i partnera, ne jenom nás cpát do umělého. Máte někdo zkušenosti se zmíňovaným panem dr. Kočím z Andromedy z Prahy?

 
PT123
Neúnavná pisatelka 17324 příspěvků 05.11.10 13:51

a ke komu ve Zlíně chodíte?
S dr. kočím mám jen emailovou zkušenost. Byla jsem po té genetice taková „špatnější“ čekala jsem jestli najdou nějakou chybu. KDyž nenašli tak jsem čekala, že se car k tomu nějak postaví a stanoví další postup. Jenomže tam vyrukovali pouze s výsledky mého HP - nasadil mi nějaké piditabletky na lehce zvýšený prolaktin (ale to je jiná kapitola) a mého muže neřešil. Během toho předlouhého léta jsem přišla na to, že příčiny azoo můžou být i v HP a k tomu mi dr. tvrdil, že to není důsledek špatného spg mého muže, že na to nemá hp vliv.
Tak jsem to napsala dr. Kočímu a ten mě jen ujistil po shlédnutí výsledků SPG a Genetiky v tom co si myslím. Dokonce nabídl možnost návštěvy u něho. jenomže Praha je otázkou celého dne což je pro mého muže v téhle chvíli nereálné…
Nicméně pokud neuvidíme zlepšení tak do toho jdeme. Objednací dobu má cca 2 měsíce a vstupní kontrola je opravdu 1-3 tis. Kč - ale prý se u něj léčí i ze slovenska.

 
mikalka
Kelišová 5361 příspěvků 05.11.10 14:29

chodíme k dr. Křenkovi. Děkuji za emaily, co jsi mi poslala. Mně to nedalo a taky jsem mu napsala, příjemně mě překvapil, že mi odepsal za jeden den a neodbyl mě dvěma větami, tak jak někde jinde. Taky mi nabídl návštěvu, u nás to zas tak nereálné není, ale s tou čekací dobou jsi mě nepotěšila. Věřím, že má hodně pacientů, ale zase čekat a čekat :cry: Ach jo :cry: A v Brně jste chtěli jak postupovat dalej?

Příspěvek upraven 08.11.10 v 17:26

 
PT123
Neúnavná pisatelka 17324 příspěvků 05.11.10 14:36

tak to už asi tuším proč nejsi spokojená. Mezi námi, já chodila na gyndu k Dr. Křenkové. Ta mi po prvním spg řekla, že jediná možnost jak mít děti je dárcovská spermie… Stačí ti to?
KDyž jsme přišli do zlína tak jsem si myslela, že to je jen shoda jmen, nicméně jednání a konání pana doktora Křenka se velmi podobá neschopnosti jeho maminky. :pocitac:
Stačí ti to????

 
Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 05.11.10 20:31

Mikalko: poslala jsem ti zprávičku :kytka:

 
mikalka
Kelišová 5361 příspěvků 05.11.10 23:28

hmmmm, tak to mi teda stačí :cry: To je ale .....
Můj gynekolog mě varoval, že v žádném případě nemám ještě podstupovat umělé oplodnění, že Zlín je sice úspěšný svýma výsledkama, ale jen z toho důvodu, že každého cpou do umělého a vidím, že měl pravdu :cry: :cry:

 
PT123
Neúnavná pisatelka 17324 příspěvků 06.11.10 06:49

no takže jsme si obecně odpověděli na otázku: Proč tuto léčbu nenabízí našim mužům ve Zlíně odpověď: "Mají neschopné lékaře.
co k tomu více dodat

 
Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 06.11.10 18:43
Strsim píše:
no takže jsme si obecně odpověděli na otázku: Proč tuto léčbu nenabízí našim mužům ve Zlíně odpověď: "Mají neschopné lékaře.
co k tomu více dodat
:palec:
 
mikalka
Kelišová 5361 příspěvků 06.11.10 20:21

No a myslíte, že v Brně budou schopnější doktoří, kteří budou mít zájem léčit i partnera?

 
PT123
Neúnavná pisatelka 17324 příspěvků 06.11.10 21:14

Mikalko my byli i na genetice - a pak doktor tam byl z Brna, z dětské genetiky na obilném trhu a doporučoval nám hned operaci nepodstupovat, raději hledat příčiny zjištěné azoospermie. Dokonce nám radil navštíit andrologii na obilňáku, že mají dobré výsledky.
Tak si říkám že by to mohlo být o něčem. Bavila jsem se o tom dnes s mužem (včetně obsahu této diskuse) a souhlasí se mnou. Ten genetik neměl důvod nám mazat med kolem pusy tak jako ve Zlíně a naopak si myslím, že jednal na rovinu.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Kristelová si během soudu s Řepkou změnila jméno! Neuměla ale vysvětlit proč

Osm let natvrdo. Až na tak dlouho si může Tomáš Řepka jít sednout za... číst dále >

Chtěla vyšší alimenty výměnou za podporu ve volbách, píše Parobek. Co na to Petra?

Měl to být velkolepý návrat do vrcholné politiky, místo toho ale bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >