Promlčení exekuce a pak hypotéka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9.1.22 13:13

Promlčení exekuce a pak hypotéka

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat zda je možné, když přítel má exekuce a je promlčena po 10 letech si vzít společně hypotéku na dům, dekuju za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15160
9.1.22 13:15

1. co znamená má exekuce?
2. co znamená je promlčena?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28764
9.1.22 13:24

Jak může být exekuce promlčena? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
9.1.22 13:25

„promlčená exekuce“ neexistuje..
Existuje exekuce odškrtnutá, uhrazená nebo zastavená (většinou pro nemajetnost)
každopádně si nechte na poště za poplatek vyjet výpis z Centrální evidence exekucí, tam bude jasně vidět, zda nějaké exe existují, kde a jaká je tam vymáhaná jistina (v detailu je vidět i příslušenství, jen nebývá často úplně aktuální)
s touhle minulostí může mít v bance při schvalování hypo samozřejmě problém
takže je potřeba mít úplně všechny závazky (po splatnosti) uhrazeny a nejlépe nemít ani kreditní karty či kontokorenty, to vše může snižovat bonitu a zvyšovat případnou úrokovou sazbu na hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 13:33

@Lucy75 já právě četla že je ted něco nového https://www.porovnej24.cz/…ceni-exekuce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15160
9.1.22 13:36
@Anonym1234512345 píše:
@Lucy75 já právě četla že je ted něco nového https://www.porovnej24.cz/…ceni-exekuce

Tohle není nové. Ta exekuce nebo neběží?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 13:42

@bertoldina tak pro mě to nové je navíc rok 21 nebyl před X lety, já se s tím nikdy nesetkala, chodíme po občanských poradnách a hledáme nějaké východisko jak z toho vybruslit, samozřejmě splatit to chce, ale je to trošku složitější u nás. A jelikož se nabízí tahle varianta tak se zkrátka ptám jestli ta možnost tam je, jestli je možný si hypotéku vzít, když účet u žádné banky nemá a platí se mu na ruku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
9.1.22 13:48

@Anonym1234512345 no takže exekuce je vidět v Centrální evidenci exekucí nebo není? Pokud je, tak na hypotéku zapomeňte a nejdříve vyřešte původní dluh… a vídám tam tedy i exe starší 10let takže ono to s tím „promlčením“ nebude vůbec jednoduché a ani v praxi "promlčenou exekuci " neznám… narozdíl od těch zastavených..

to je holt na řešení s konkrétním exekutorem, který partnerovu exe vymáhá/vede…

a určitě bych se nespoléhala na to, že za 10 let prostě dluh zmizí z povrchu zemského..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15160
9.1.22 13:48
@Anonym1234512345 píše:
@bertoldina tak pro mě to nové je navíc rok 21 nebyl před X lety, já se s tím nikdy nesetkala, chodíme po občanských poradnách a hledáme nějaké východisko jak z toho vybruslit, samozřejmě splatit to chce, ale je to trošku složitější u nás. A jelikož se nabízí tahle varianta tak se zkrátka ptám jestli ta možnost tam je, jestli je možný si hypotéku vzít, když účet u žádné banky nemá a platí se mu na ruku

Teď mají potíže dostat hypoteku i lidi s legálním a slušným příjmem a bez škraloupu. Lepší informace tady než v OP tady nezískala. Na promlčení se tam můžeš zeptat taky. Ale pokud exekuce běží, nedá se o žádném promlčení uvažovat. Teď se nově bude po 6 letech neúspěšného vymáhání řešit zastavení. Ale to je pro hypo černý puntík jak kráva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15160
9.1.22 13:52
@Lucy75 píše:
@Anonym1234512345 no takže exekuce je vidět v Centrální evidenci exekucí nebo není? Pokud je, tak na hypotéku zapomeňte a nejdříve vyřešte původní dluh… a vídám tam tedy i exe starší 10let takže ono to s tím „promlčením“ nebude vůbec jednoduché a ani v praxi "promlčenou exekuci " neznám… narozdíl od těch zastavených..

to je holt na řešení s konkrétním exekutorem, který partnerovu exe vymáhá/vede…

a určitě bych se nespoléhala na to, že za 10 let prostě dluh zmizí z povrchu zemského..

Viděla jsem i 25 let starou… A i to promlčení nároku, věřitel zaspal. Ale to je rarita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3498
9.1.22 13:52

@Anonym1234512345 tak i v tom odkazu, co jsi sem.dala je napsáno, že není stanovena maximální délka exekuce, tkz exekuce se nedá promlčet tak, že 10 let budete dělat mrtvého brouka a pak budete bez dluhů. Ta 10 leta promlčecí lhůta se vztahuje k zahájení exekuce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 13:53

@Lucy75 nechala jsem si ho vypsat bez toho, abych o nějaké exekuci předtím veděla a byla jsem nemile překvapená. Ano běží a mám nervy v kyblu. Děkuji za infa :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
9.1.22 14:13

Tak on je problém i když jsi ji měla pár let zpět natož když běží ale nikdo to neřeší.

Na poště ti to vyjedou a uvidíš na čem jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11785
9.1.22 14:29
@Anonym1234512345 píše:
@bertoldina tak pro mě to nové je navíc rok 21 nebyl před X lety, já se s tím nikdy nesetkala, chodíme po občanských poradnách a hledáme nějaké východisko jak z toho vybruslit, samozřejmě splatit to chce, ale je to trošku složitější u nás.A jelikož se nabízí tahle varianta tak se zkrátka ptám jestli ta možnost tam je, jestli je možný si hypotéku vzít, když účet u žádné banky nemá a platí se mu na ruku

po mně teda tenkrát chtěli výpisy z účtu za poslední tři měsíce tuším :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1905
9.1.22 14:32
@Lekninka91 píše:
po mně teda tenkrát chtěli výpisy z účtu za poslední tři měsíce tuším :think:

Jo, kvuli doložení platu, ale to se da obejit i potvrzenym dokladem od zaměstnavatele. Coz hadam bude stejnej problem, pokud dela nekde napul načerno, aby mu dali razitko na potvrzeni o příjmech. A neni to vubec relevantni, protoze pokud ma bezici exekuci, nikde mu nedaji ani halir.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat