Hypotéka a dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
4.1.22 21:11

Hypotéka a dítě

Dobrý den, spolu s přítelem uvažujeme už od léta o hypotéce. Všechno jsme si spočítali, a i když to není zrovna levné, tak bychom to utáhli.
Nemáme spolu ještě děti, ale samozřejmě je plánujeme. A tak jsem to všechno spočítala ještě jednou a to s mateřskou a to už nám vůbec nevycházelo. :nevim:
Přítel mě uklidňoval, že se nemám bát že nasetrime a budeme z toho při mateřské žít. Což pro mě není moc reálné :// :think:

Tak jsem se chtěla zeptat, jak to finančně s miminkem zvládáte vy??
Budu moc ráda za každý komentář :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
128
4.1.22 21:12

Napište výše hypotéky, na jak dlouho, úrok a vaše přijmy a výdaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12163
4.1.22 21:17

Je to úplně jednoduché, zkuste si to.
Dejme tomu, že platíte za bydlení 12tis., hypotéku+pojištění+poplatky byste platili 18tis.. Ty bereš teď 20tis., na rodičáku to bude 10tis. Takže rozdíl v nákladech na bydlení je 6tis., a rozdíl v příjmech 10tis., tzn., že 16tis. z příští výplaty odložte bokem a žijte jen ze zbytku. Půjde to? Možná první měsíc zvládnete odložit jen 10tis., další měsíc 12tis. apod.
Když to budete dělat celou dobu do narození dítěte, tak si odložíte opravdu slušný finanční polštář a HLAVNĚ se s tou nižší částkou naučíte žít, takže pak žádný sešup nebude. A na rozjezd hypotéky to taky pomůže.
Fascinuje mě, kolik lidí TEORETICKY mluví o tom, jak si jednou ušetří, ale PRAKTICKY je nenapadne to tedy začít dělat a zjistit si, jestli to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.1.22 21:21

@Blashyrk příjem máme 45 000 s přítelem dohromady a výdaje momentálně 26900 (13000 nájem bytu )
S hypotékou by to bylo cca 32 tisíc výdaje.
Já vydělávám cca 22 tis, kolik budu mít cca na mateřské? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
4.1.22 21:22

A pracovat bys nemohla?
Já jsem na mateřské a pracuji. A po porodu v tom hodlám pokračovat. Home office na 4 hodiny denně.
Protože rodičovský příspěvek není ke slušnému žití. Je to jen taková podpora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.1.22 21:24

@sarah1618 bohužel ne pracují v obchodě. Home Office není možný 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135

@LuCySekk zakladatelko, nejdříve si něco zjisti a pak budeš vědět.
Mateřská je na 28 týdnů čili cca 7 měsíců a dostaneš myslím 70% svého platu. Pak začneš pobírat rodičovskou, a kdybys byla doma tři roky tak Ti každý měsíc přistane na účtu 8.500.

Z toho plyne, že nevyjdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20434

@zrcadlo ano, super přístup pro první odhad, jak to zvládnu. Pro ten detailnější kouknu to rozepsaného rozpočtu a uvidím, kde náklady klesnou díky tomu, že budu doma, nebudu jezdit autem, divadlo a sport také nějaký čas nebude a kde naopak stoupnou, tedy kolik bude stát cca výbava, výživa a rozvoj dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
4.1.22 21:25
@LuCySekk píše:
@Blashyrk příjem máme 45 000 s přítelem dohromady a výdaje momentálně 26900 (13000 nájem bytu )
Já vydělávám cca 22 tis, kolik budu mít cca na mateřské? :nevim:

No tak bych se nikam nehrnul, počkal bych až se hypoteční trh vrátí cca k normálu, teď je to dost utažený a i trh s realitami je sebevražda. Naplánoval bych si dítě a potom bych začal uvažovat. Taky možná vyřešit samotnou nemovitost, je pak celkem těžký když pak jdou lidi od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
4.1.22 21:26

@LuCySekk
Já také pracuji ve zdravotnictví a mohla bych napsat home office není možný.

A smutného smilika.

Našla jsem si práci mimo obor a home office možný je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
4.1.22 21:26
@sarah1618 píše:
Mateřská je na 28 týdnů čili cca 7 měsíců a dostaneš myslím 70% svého platu. Pak začneš pobírat rodičovskou, a kdybys byla doma tři roky tak Ti každý měsíc přistane na účtu 8.500.Z toho plyne, že nevyjdete.

Vidím to podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.1.22 21:28
@sarah1618 píše:
Mateřská je na 28 týdnů čili cca 7 měsíců a dostaneš myslím 70% svého platu. Pak začneš pobírat rodičovskou, a kdybys byla doma tři roky tak Ti každý měsíc přistane na účtu 8.500.Z toho plyne, že nevyjdete.

Děkuji za ochotu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
4.1.22 21:29

@sarah1618 A máš třeba poreseny hlídání? Já taky měla představy, jak budu pracovat a dikybohu jsem na to nekyvla. Teď jsem ráda, že jsem ráda a zvládám aspoň dálkové VŠ. Ono se to totiž dobře radi, ale ne vždy je to reálné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20434
4.1.22 21:29
@LuCySekk píše:
Já vydělávám cca 22 tis, kolik budu mít cca na mateřské? :nevim:

Ne, nejedete do toho. Šetřete a jděte až po dětech. Tvůj muž má 23 tis, ty budeš mít cca 10tis rodičovský příspěvek. Šílenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
4.1.22 21:33

23tis. je na chlapa málo. V jakém oboru pracuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat