Ukončení smlouvy, vrácení kauce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.12.21 21:14

Ukončení smlouvy,vrácení kauce

Hezký večer ;)
K 31.12 nám končí nájemní smlouva, novou už podepisovat nechceme, s majitelkou jsme domluveni na předání bytu, ale na vrácení kauce nám řekla ze nám ji vrátí až po vyúčtování vody plynu a energie. Takze to znamená že na kauci muzeme čekat rok?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28883
27.12.21 21:24

Kdy vám chodí vyúčtování? Nam to dělají na jaře. V posledním nájmu sem taky končila někdy v zimě, tuším k lednu a kauci mi vrátila asi v květnu, když došlo vyúčtování. Nevím nakolik je to zákonné, ale chápala jsem majitelku, kdybych ji tam udělala nějaký brutální nedoplatek, tak už ze mě pak nic nedostane a zaplatí si to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1722
27.12.21 21:29

Ano. Také jsem tak vyúčtovávala. Z družstva jsem předložila 1× za rok zpravidla v dubnu vyúčtování za vodu, teplo, osvětlení prostor.
Elektřinu a plyn jsem účtovala do 10 dní od předání bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.21 21:33

@FraDeu @Kriss Tina my máme právě vyúčtování podle toho jak nám ho dávala tak něco bylo na jaře, něco v červnu a něco až říjnu

• Citovat
  • Nahlásit
1722
27.12.21 21:41
@Anonymní píše:
@FraDeu @Kriss Tina my máme právě vyúčtování podle toho jak nám ho dávala tak něco bylo na jaře, něco v červnu a něco až říjnu

Tak až přijde vyúčtování, tak postupně bude účtovat.
Jak by pak jinak z Vás dostávala nedoplatky, kdyby Vám hned vyplatila celou kauci?
To by jste pak zakládali diskuzi, rok tam nebydlím a teď chce po mě doplatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1650
27.12.21 22:08

@FraDeu proto je nejlepšé mít to přímo na sebe. Ona jim teď bude rok zadržovat prachy. To je taky k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39095
27.12.21 22:13
@epsice píše:
@FraDeu proto je nejlepšé mít to přímo na sebe. Ona jim teď bude rok zadržovat prachy. To je taky k ničemu

Tak treba teplo se vyuctovava vsude stejne, nekdy do dubna musi být papir. Tak je uplne jedno, na koho je to psané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25925
27.12.21 22:51
@epsice píše:

Proč rok? Vyůčtování bývá do konce května. Taky ho může udělat sama a vzít ceny energií z loňskýho roku. Je to o domluvě. Jinak k poznámce, nikdy nepřepisujeme energie na nájemníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82639
28.12.21 07:45
@Janli píše:
Proč rok? Vyůčtování bývá do konce května. Taky ho může udělat sama a vzít ceny energií z loňskýho roku. Je to o domluvě. Jinak k poznámce, nikdy nepřepisujeme energie na nájemníky.

A to my zas jo, topi se tam elekrikou, takze když nahodou neplati, tak je odpoji PRE a člověk je z obliga a vyjde levneji zaplatit znovu připojení nez jejich dluh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
28.12.21 10:14

My máme ve smlouvě, že nám kauci majitel bytu vrátí 2 měsíce po vystěhování, nemáte tam taky něco takového?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25925
28.12.21 22:36
@j.a.n.i1 píše:
A to my zas jo, topi se tam elekrikou, takze když nahodou neplati, tak je odpoji PRE a člověk je z obliga a vyjde levneji zaplatit znovu připojení nez jejich dluh.

Záleží jaký je příkon do bytu. Když si spočítáš, co tě stojí připojení a revize a že klidně přijdeš i o dva nájmy než se ti podaří všechno vyběhat, tak to zas tak růžově nevypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82639
28.12.21 22:54
@Janli píše:
Záleží jaký je příkon do bytu. Když si spočítáš, co tě stojí připojení a revize a že klidně přijdeš i o dva nájmy než se ti podaří všechno vyběhat, tak to zas tak růžově nevypadá.

No, stálo mě to méně než byla jedna měsíční záloha a trvalo mi to cca týden. A nájemníci zmizí sakra rychleji, když nesvítí a netopí, než když za ně budu jak blbec platit elektřinu a dávat jim výpověď a nedej bože se s nima ještě soudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat