Zaplacená exekuce a následně hypotéka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.12.21 23:37

Zaplacená exekuce a následně hypotéka

Ahoj,
prosím o radu. Přítel měl 3 exekuce, kvůli nezaplacenym pokutam v MHD z mládí. Všechny exekuce cca před rokem splatil. Nyní je čistý v centrálním rejstříku exekuci, nechala jsem udělat výpis z SOLUS a tam také není žádný záznam.
Chtěli bychom si vzít do budoucna hypotéku, zatím bydlíme dobře, ale v případě založení rodiny bychom potřebovali do většího. Tu hypotéku plánujeme nejdřív tak za 3 roky.
Já jsem čistá, nikdy jsem žádné Fin. problémy neměla, mám pouze zřízeny kontokorent, ale v podstatě ho nevyužívám (jen když zapomenu si poslat peníze ze spoření, max. na den dva jsem v mínusu)., není ale problém ho pro mě zrušit. Oba stabilně pracujeme již několik let.
Bude se s ním ta exekuce táhnout dále i po pár letech? Nebo je možnost, že nám hypotéku dají, když v rejstřících už nic není? :oops:
Díky..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8608
23.12.21 00:32

V záznamech to asi asi banky uvidí, ale taky uvidí, že exe už splatil. Můžete si nechat vyjet jeho finanční minulost, teď nevím jak se ta organizace jmenuje. A pokud bude u ní čistý, tak určitě nebude s hypo problém. Když splníte další podmínky banky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
204
23.12.21 02:13

Toto mne také zajímá. Partner spadl do exekuce i přes jeho snahu vše platit. Stále dokola mu odmítali možnost splátkového kalendáře a penále s částkou pro exekutora činilo víc jak 100%. Bohužel vše skončilo exekuci, následnou půjčkou od příbuzných a splacení všeho během 2 měsíců. Za rok máme vše doplacené (i příbuzným), mě skončí rodičák a máme minimální závazky. Potřebovali by jsme do většího, ale obávám se, že díky těmto záznamům nemáme ani po 3 letech šanci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13330
23.12.21 07:16

Ten kontokorent určitě zrušte co nejdřív.

Ale jinak pokud budete oba 3 roky úplně čistí, tak v tom nevidím problém.

@Mrg protože splátkový kalendář měl a ten nezvládal platit. Nevím proč si každej myslí, že by měl hnedka dostávat nějakej další kalendář. :roll: pro věřitele to není žádný rozdíl. Ale jinak 3 roky jsou dlouhá doba. Zvlášť pokud zvládnete našetřit základ hypotéky v pohodě. Tak u banky projdete raz dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
204
23.12.21 08:04
@Cenarius píše:
Ten kontokorent určitě zrušte co nejdřív.

Ale jinak pokud budete oba 3 roky úplně čistí, tak v tom nevidím problém.

@Mrg protože splátkový kalendář měl a ten nezvládal platit. Nevím proč si každej myslí, že by měl hnedka dostávat nějakej další kalendář. :roll: pro věřitele to není žádný rozdíl. Ale jinak 3 roky jsou dlouhá doba. Zvlášť pokud zvládnete našetřit základ hypotéky v pohodě. Tak u banky projdete raz dva.

Ne, splátkový kalendář opravdu neměl. Nejednalo se o žádný dluh tipu koupím si lednici a splácet ji budu rok nebo vezmu si úvěr a mám rozepsane platby. Takže ne z tohohle důvodu to nebylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
23.12.21 08:28

Při braní si hypotéky si vás banky lustruji a vaše fin. záznamy zůstávají v rejstricich 4 roky. Po 4 letech se mažou, takže za 4 roky od poslední splátky exekuce bude mít vas partner čistý rejstřík.
Kontokorent rusit nemusíte, to banky neřeší (hypotéku jsem si brala před půl rokem a také mám kontokorent).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13330
23.12.21 08:32

@Mrg no tak to musel do nějaké doby vrátit, tak si měl odkládat „splátky“, aby na to měl. Případně si měl nějakej splatkovej kalendář při braní půjčky vyřešit. Tj. oboje jeho chyba.

A jinak „snaha platit“ je chvalihodna, ale pokud je to tak, že sem tam pošle nějakej drobak, aby se neřeklo, tak je to spíš výsměch věřiteli, než prokázání opravdové snahy. Takže jestli věřitel neodmítal SK právě proto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26731
23.12.21 08:42
@Anettt12 píše:
Při braní si hypotéky si vás banky lustruji a vaše fin. záznamy zůstávají v rejstricich 4 roky. Po 4 letech se mažou, takže za 4 roky od poslední splátky exekuce bude mít vas partner čistý rejstřík.
Kontokorent rusit nemusíte, to banky neřeší (hypotéku jsem si brala před půl rokem a také mám kontokorent).

Nemaže se nic, vše v registrech zůstává, záleží jen na bance, jak hluboko do minulosti pátrá po spolehlivosti klientů a jak moc tomu přikládá váhu. Pokud chce, zjistí banka všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13933
23.12.21 08:59

@Cenarius pise, ze je to za pokuty v MHD. Ne pujcka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83154
23.12.21 09:05
@Šarlota4 píše:
@Cenarius pise, ze je to za pokuty v MHD. Ne pujcka.

Za pokuty to mel partner zakladatelky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
23.12.21 09:13

V tomto pripade bych pockala minimalne ty 4 roky od doplaceni a nasla si hoooodne dobreho financniho poradce, ktery vi, u ktere banky to projde. Problem totiz muze byt, kdybyste sli do banky a ta vam hypoteku zamitla-tim padem by to zhorsilo situaci u banky, u ktere by to jinak proslo bez problemu…
Jo, a jinak je milion registru-zakladni jsou 3: bankovni, nebankovni a solus. Ze vsech bych si nechala vyjet vypis. Driv slo po doplaceni, na zaklade ochrany osobnich udaju, pozadat o vymaz, ale to uz zrusili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13933
23.12.21 09:33

@j.a.n.i1 @Cenarius sorry myslela jsem, ze je to zakladatelka :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83154
23.12.21 10:02

@Šarlota4 V pohodě, taky se občas ztracim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
23.12.21 10:12
@Anonymní píše:
Ahoj,
prosím o radu. Přítel měl 3 exekuce, kvůli nezaplacenym pokutam v MHD z mládí. Všechny exekuce cca před rokem splatil. Nyní je čistý v centrálním rejstříku exekuci, nechala jsem udělat výpis z SOLUS a tam také není žádný záznam.
Chtěli bychom si vzít do budoucna hypotéku, zatím bydlíme dobře, ale v případě založení rodiny bychom potřebovali do většího. Tu hypotéku plánujeme nejdřív tak za 3 roky.
Já jsem čistá, nikdy jsem žádné Fin. problémy neměla, mám pouze zřízeny kontokorent, ale v podstatě ho nevyužívám (jen když zapomenu si poslat peníze ze spoření, max. na den dva jsem v mínusu)., není ale problém ho pro mě zrušit. Oba stabilně pracujeme již několik let.
Bude se s ním ta exekuce táhnout dále i po pár letech? Nebo je možnost, že nám hypotéku dají, když v rejstřících už nic není? :oops:
Díky..

Kontokorent problém není.. jinak pokud máte dostatečně nasporeno, problém to nebude. Vše má splaceno :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13330
23.12.21 10:36
@Šarlota4 píše:
@j.a.n.i1 @Cenarius sorry myslela jsem, ze je to zakladatelka :kytka:

Mě se to stává taky běžně, takže v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat