Pronájem a nájemník

Anonymní
11.1.21 00:50

Pronájem a nájemník

Ahoj. Poprve budeme na nejaky cas v pronajmu. Cekame na barák a chci se zeptat, nechci pred pronajimatelem vypadat hloupe, protoze se hloupe ted budu ptat.
Byt je fungl nový. Takze - muzu si pridělat do zdi poličky? a pripevnit skrine, obrazy, vesaky na bundy apod. prkotiny? mam male dite a bojim se, aby na nej nespadli skrine i kdyz ho mam na ocich, budu se citit lépe.
Dalsi vec… k bytu nalezi zahrada, kazdy byt ma část a my máme psy. Ted jsem je ráno vysoupla na dvur - vyvencili se a rekli si, ze chteji domu a se synem jsem. vencila az odpoledne, vecer zase na dvur,.nyni budu muset vencit, samozrejme a predstava s rocnim synem ráno a večer me desi, ale zvladneme to a rovnou se i zeptat jak to u vas probiha? nemam po ruce porad manzela a muzu vyuzit bez problemu tu zahradu? samozrejme uklidit bobky, to dá rozum.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
224
11.1.21 01:08
@Anonymní píše:
Ahoj. Poprve budeme na nejaky cas v pronajmu. Cekame na barák a chci se zeptat, nechci pred pronajimatelem vypadat hloupe, protoze se hloupe ted budu ptat.
Byt je fungl nový. Takze - muzu si pridělat do zdi poličky? a pripevnit skrine, obrazy, vesaky na bundy apod. prkotiny? mam male dite a bojim se, aby na nej nespadli skrine i kdyz ho mam na ocich, budu se citit lépe.
Dalsi vec… k bytu nalezi zahrada, kazdy byt ma část a my máme psy. Ted jsem je ráno vysoupla na dvur - vyvencili se a rekli si, ze chteji domu a se synem jsem. vencila az odpoledne, vecer zase na dvur,.nyni budu muset vencit, samozrejme a predstava s rocnim synem ráno a večer me desi, ale zvladneme to a rovnou se i zeptat jak to u vas probiha? nemam po ruce porad manzela a muzu vyuzit bez problemu tu zahradu? samozrejme uklidit bobky, to dá rozum.

Nezlobte se na me, ale tohle vam tu nikdo nezodpovi. Dyt to je otazka mezi vami a majitelem bytu.
Kazdy ma pozadavky nastavene jinak. Nekomu je jedno, ze mu rozvrtate zdi, nekomu ne.
To stejne se zahradou (predpokladam, ze majitel vi, ze mate psy). Nekomu by vadilo, ze by mu treba travnik psi ocuravali, nekomu ne.

To se fakt domluvte spolu 😀
Nebo to budete mit napsane ve smlouve, zda-li se dovoluji male upravy v byte a podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
11.1.21 01:34

@janikema90 Tak to co psala jsou upravy, ktere uvede do puvodniho stavu. To by si nemohla ani uprdnout. To same s tou zahradou, ma ji v pronajmu a nejake moceni psu a kaleni je nesmysl resit. Zahradu musi jedine uklizet a udrzovat. Trava se da taky vysázet.
Je jen zbytecne vyplasena z uzivani ciziho bytu. Si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24886
11.1.21 07:18
@dracula-s píše:
@janikema90 Tak to co psala jsou upravy, ktere uvede do puvodniho stavu. To by si nemohla ani uprdnout. To same s tou zahradou, ma ji v pronajmu a nejake moceni psu a kaleni je nesmysl resit. Zahradu musi jedine uklizet a udrzovat. Trava se da taky vysázet.
Je jen zbytecne vyplasena z uzivani ciziho bytu. Si zvykne.

Je otazka, jestli ta jeji cast zahrady je oplocená. Kdyz je to nejaka mala cast ke každému bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12859
11.1.21 07:20

Ocekava se, ze byt potom opustite ve stavu, v jakem jste se do neho nastehovali. Takze upravy demontovat a vse vyspravit.
I z toho duvodu se vybira kauce. Nejen jako zaloha na najemne, ale i pro pripadne opravy po najemnikovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.21 07:24

To se budes muset zeptat majitele bytu, co muzes a co ne.. My jsme taky v najmu v novostavbe a mohli jsme si skrine a police davat a vrtat, kam je libo.. Někde do toho ale chtějí kecat. To samy se psy. My teda zadnou společnou zahradu nemame, ale kdyby jsme meli, tak by se mi asi moc nelíbilo, kdyby se tam každý den vencili/kadili/curali cizi coklove :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2152
11.1.21 07:35

Zahrada slouží k odpočinku lidí a ne, aby na ní káleli a močili psi. Všechno tě děsí, chováš se s prominutím jak malé dítě. O bytu si musíš promluvit s majitelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2152
11.1.21 07:36
@Maminanamatersky píše:
To se budes muset zeptat majitele bytu, co muzes a co ne.. My jsme taky v najmu v novostavbe a mohli jsme si skrine a police davat a vrtat, kam je libo.. Někde do toho ale chtějí kecat. To samy se psy. My teda zadnou společnou zahradu nemame, ale kdyby jsme meli, tak by se mi asi moc nelíbilo, kdyby se tam každý den vencili/kadili/curali cizi coklove :nevim:

Určitě je tam vypustí a nazdar. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10164
11.1.21 09:01

Na tohle se musíš zeptat majitele, jak my máme vědět jestli mu bude, nebo nebude vadit, že na zahradě venčíš hafany. Možná to nebude třeba vadit jemu, ale ostatním nájemníkům by mohlo, pokud nemáte každý svou část oplocenou. Představ si že tam v létě někdo bude mít kytky, zeleninu a pes mu to bude chodit očůrávat. Tohle by mi vadilo teda hodně. Poličky atd přidělat asi můžeš ale při stěhování musíš uvést byt do původního stavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
11.1.21 10:36

Zajímalo by mě, jak budou dávat do původního stavu díry po poličkách atd :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24886
11.1.21 10:55
@Nicole 1234 píše:
Zajímalo by mě, jak budou dávat do původního stavu díry po poličkách atd :think:

Díru zasádrují a vymalují. Dcera taky teď vracela byt a měla poličky. A při převzetí ji pochválili, že to vypadá, jak kdyby tam ani nebydlela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10164
11.1.21 10:56

@Nicole 1234 Normálně zasádrují, nebo nějaká výplnová hmota a vymalují, žádná věda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48993
11.1.21 11:05

Venčíš psy na zahradě? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10164
11.1.21 11:29

@aiwwa Tak my taky pouštíme psy na zahradu, je ale jen naše a nemůžou všude. Ale mít společnou zahradu víc lidí, to asi nebude dělat dobrotu. Pochybuju že bude pokaždé když je pustí ven prohledávat celou zahradu jestli tam není nabobkováno. O tom že počůraj co uviděj ani nemluvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48993
11.1.21 11:31
@arinecka píše:
@aiwwa Tak my taky pouštíme psy na zahradu, je ale jen naše a nemůžou všude. Ale mít společnou zahradu víc lidí, to asi nebude dělat dobrotu. Pochybuju že bude pokaždé když je pustí ven prohledávat celou zahradu jestli tam není nabobkováno. O tom že počůraj co uviděj ani nemluvím.

A tak jasně, ale z toho popisu to skoro vypadá, že jinde než na zahradě je nevenčí.
Jinak teda ať odpovím na původní dotaz. Tak já bych se na vše zeptala pronajímatele i na ty poličky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat