Propíchnutá ouška - čím ošetřovat

33
6.10.08 10:08

Propíchnutá ouška - čím ošetřovat

Ahoj, zajímalo by mě, čím ošetřujete holčičkám ouška po propíchnutí. Porodní asistentka, která nám ouška píchala, nám namíchala líh s arnikou. Po týdnu ouška nejsou zanícená, ale zdá se mi, že líh hodně vysušuje a opakovaně se tvoří stroupky. Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2457
6.10.08 10:15

Ahoj my jsme čistily lihem a mazali framykoinem. Po týdnu je měla vpich ještě trošku zarudlý, tak jsem pokračovala ještě týden a už je to v pohodě. Zkus si nechat napsat ten framykoin, ouška to promastí, a nebo zkus mazat jinou mastičkou. Přeju aby jste měly ouška brzy v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
6.10.08 10:24

Ahoj,

já to čistila jenom desinfekcí, doktorka mi říkala, že pokuď se to hojí, nemám dávat Framykoin, že ten to ještě jako rozleptá. Pak se jí jedno ouško zanítilo, tak jsem dala na její radu, že teď použít Fr. a dobrý, do týdne to měla pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666
6.10.08 11:37

Ahojky,

tak my to řešíme právě teď, za týden je to měsíc, co máme píchnuto a hnisá pořád :roll: :( . Nejdřív jsem mazala lilhem, to bylo ještě horší a teď mažu Framikojinem a je to lepší, ale pořád to není dobrý :roll: . Jen doufám, že to bude brzo v poho :roll: …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
6.10.08 11:37

ze své zkušenosti tradím, uši píchnout co nejdříve! první dcera nebyla očkovaná na TBC tak nám to doktorka nedoporučila píchnutí uší.. a holku jsme píchali až po půl roce! děs! hnisání… otoky.. no strašný! druhá dcera šla z porodnice.. a absolutní pohoda!!!
občas jsem to promázla framykoinem.. a pohnula s náušničkou aby se v dírce neslepila.. a bylo to ok! jinak neporadím! a nejlepší - píchat tím strojkem… navléknou naušnici a píchnou.. náušnice je rovnou v dírce.. a pouze jí zapne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.10.08 14:19

My dávali holkám naušničky brzo jedna ve 2.5měsících a druhé po 6týdnech naše Dr.taky nechtěla tak jsem je nechala píchnout od jedné známe zd.sestry již v důchodu a ta radila čistit jen po koupání lihem a jinak vůbec nešahat!Čím více se na to šahá a čistí tím hůř se to hojí a musím potvrdit u obou jsme ani né do týdne měli krásně zahojené!!!!:-)

Nepřihlášený Kačik :-)

• Nahlásit
  • Citovat
172
6.10.08 14:27

Ahoj, nám dala sestřička Optalmoseptonex, to je něco jako Framykoin. Také trvalo déle, než zmizelo zarudnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.10.08 16:24

Ahojky, je to už sice 6let, ale Elinka měla uši píchnutá v 6ti týdnech, při každém kojení jsme první tři dny svítili biotronovou lampou (máme od ZEPTERu). Ani náznak, že by ouška chtěla hnisat a dodnes má Eli, tak maličké dírky, že se jí naušničky skoro ani neotočí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.10.08 19:35

Ahoj, my jsme používali optalmoseptonex - trvalo to asi tři týdny, ale od té doby máme klid. Ouška nám píchli, když jsme odcházeli z nemocnice, takže pátý den po narození. Framikoin nám taky moc nedoporučovali. Tak přeju, ať se ouška brzy zahojí.

• Nahlásit
  • Citovat
618
7.10.08 14:12

Obecně se doporučuje líh x framikoin,ale osobně si myslím, že někomu dírky prostě hnisají (ať použijete cokoliv) a někomu prostě ne.

Já měla uši píchané v 5-ti letech a hnisaly mi strašně moc víc jak 3 měsíce (bolelo to děsně - nemohla jsem spát na boku, zavadit o uši,normálně se oblíct). Nakonec jsme náušnice vyndali a dírky nechali zarůst. Podruhé jsem si nechala nastřelit ve 14-ti a hnisalo to uplně stejně. Vyzkoušela jsem kdejaký přípravek z lékárny, náušnice zlaté, titanové, stříbrné, z ch.oceli a nic nepomohlo. Nakonec jsem náušnice opět vyndala a jen jsem je občas na:,–(ila, aby mi dírky nezarostly. Dodnes nemám žádné „nastálo“.Když jdu ven, tak si je na:,–(ím a doma si je zas sundám. Dodnes mi dělají neplech, když je mám v uších víc jak 2 dny.(fakt to nechápu :oops:

Nikče jsme dali nastřelit v 6-ti měsících a upřímně jsem se toho děsila, ale nehnisalo jí to vůbec a měla to hned krásný. Dokonce si v noci několikrát strhla závit a náušnice jí vypadla - takže jsme ráno nandavali do nezahojený pididírky. Dnes už má krásné zlaté od babičky a vše se obešlo bez sebemenších problémů. A to jsme nelihovali ani nemazali (jen první den)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13498
7.10.08 14:16

Holky taky mame dneska propichnute ouska a dr radila lihem a ted tady ctu ze jste mazaly opthalmoseptonexem-to je na oci ne?
Ja ji ted utirala opatrne tu zaschlou krev a asi ji nausnicka trosku popojela protoze ji z dirky tekla zase krev.Tak nevim zda se mam na to cisteni vykaslat a umyt to treba az zitra.Poradite?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
7.10.08 14:33

Ahojky,
no mě to taky překvapilo, že jsme dostaly mastičku na oči :D Ale fakt to funguje, dneska super ouška 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
7.10.08 14:43

Jinak já to taky omývala už první den, to nevadí, že tam ta náušnička jezdí. My když jsme mazali, tak jsme právě tou náušničkou jezdili v tom oušku, aby se to hezky promazalo. Jednou si jí holčička nějakým záhadným způsobem rozepnula - spala bez náušničky celou noc, já myslela, že mě budou omejvat. Nakonec jsme to ale propíchli. Uff.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
1.6.16 15:56

Mame uz 13.den pichnuta ouska, kolem vpichu je to mirne ruzove, staci to uz jen promastovat nebo porad lih?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
1.6.16 16:34

Pichnute nebo nastřelené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu