Proplachování slzných kanálků

510
10.5.05 22:15

Proplachování slzných kanálků

Ahojte maminy,
naše Barča měla týden rýmku, do toho jí začaslo slzet jedno očičko. Dostaly jsme kapky - Pamycon, ale nezabraly. Navíc slzelo i to duhý. :(
Na kontrole nás Dr. poslal do dětské nemocnice, žádal po nich vyšetření (že prý mi možná dají silnější kapky nebo budou muset propláchnout slzné kanálky - v horším případě)
Když jsem přišla do ordinace v nemocnici, na nic se mě neptali, na malou se ještě doktor ani nepodíval a sestra už mi začala vysvětlovat, jak ji mám zafixovat, aby se nepohnula. Doktor přiběhl se stříkačkou a beze slov jí slzné kanálky propláchl.
Byla jsem ráda, že jsem to ustála, takže jsem se taky na nic nezmohla, jen jsem přebrala nové kapky, máme kapat po hodině, v noci budit a v pátek na kontrolu.......... (žádná masáž slzných kanálků, žádné vysvětlení)
To, že se Barča klepala a uklidňovala ještě 20 minut v čekárně, možná znáte. :?
Chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti ohledně léčby očiček. Někdo říká, že průplach slzných kanálků je až poslední možnost, někdo zase, že jejich doktorka je proti tomu a oči mimča se podařilo vyléčit kapkami a masáží kanálků.

Děkuji za zkušenosti a informace. Nerada bych tohle absolvovala několikrát.

Veronika, Barunka 7,5m a pidižvík*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1132
10.5.05 22:37

Ahoj,

no to je teda divny pristup :(. Iva s tim taky mela problemy, ale nejdriv se ji snazili lecit kapkami a mastickou a teprve pote, co to nezabralo, jsme se domluvili na pruplachu. Bylo to hnusny, ale od te doby mame pokoj, tuk tuk (uz rok a pul). Ale co vim, tak nekteri na to museli jit vicekrat…tak drzim palecky, at uz je to ok.

Pavlina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
10.5.05 22:52

Ahoj Veroniko,
slyšela jsem, že v dětské nemocnici mají trošku radikálnější přístup. Což ovšem ani v nejmenším neomlouvá jejich chování a to, že ti vůbec nic neřekli ani nevysvětlili.
Ber to tak, že zase třebas budete mít pokoj :-))) I když je fakt, že v osmi měsících se mi zdá proplach poměrně dost drastický jako skoro první volba. No snad je to tím pro vás vyřešeno. Držíme palce!
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.5.05 22:52

Ahoj! Neděs se, já mám s Dětskou nemocnicí v Brně s oční klinikou jen dobrou zkušenost!
Mám 4 letého syna, ten byl léčen Pamycomem asi 4 měsíce a vůbec mu to nezabíralo.V Dětské nemocnici, jsme taky z Brna, mu kanálky propláchli 2× a od té doby měl pokoj.Teď mám druhého syna, jsou mu 4 týdny.Z porodnice jsme šli s tekoucím okem a kapkami Septonex.Když oko po 2 dnech doma nemohl ani rozlepit,hned jsem volala na oční, kde mi velmi příjemný pan primář řekl, ať přijedeme.Udělal mu průplach, dokonce prý měl kanálek srostlý.měl na týden Penicilin a druhý kontrolní průplach.Zatím má oko v pořádku (Ťuk,ťuk).Myslím si, že je daleko lepší toto vydržet a mít pak pokoj, než do oka stále něco kapat a bez výsledku.Mimoto Pamycom je kochleotoxický - toxický pro ucho.Při dlouhodobém užívání může poškodit sluch.Já osobně ho hrozně nerada synovi dávám. Tynda

• Nahlásit
  • Citovat
1652
10.5.05 23:28

Verčo,
najdi si podobnou diskuzi, už to tady proběhlo…bylo tam dost názorů a příběhů ze života průplachů :)

jen škoda, že ti vaš dr neukázal jak se masíruje a kape už na začátku možná si nemusela nikam chodit…

přístup v dětské - narazilas teda na akčního dr ..jen mě zaráží, že ses na nic nezeptala…když jste šly jen na konzultaci..já byla v dětské (teda jestli jsem to pochopila byla jsi v brně?) až po neúspěších v bílém domě a docela dlouhém kapání a masírování spokojená až dost! přístup super, a dr i sestry milé, ochotné a profi

zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
11.5.05 08:08

Veroniko - ty kanálky jsou tu:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
11.5.05 09:19

Ahoj,
tak se dětskou v Brně mám taky špatné zkušensti, sice z jiného odd. Co se týče průplachu kanálků, mám 4letou Báru skoro od narození měla s očima problémy. Mastičky nepomáhaly, kapičky na chvilu, masáže bez výsledku. Po roce všeho možného zkoušení nám pod lehkou narkózou udělaly průplach kanálků a od té doby má pokoj. Kdyby to někdo udělal dřív, tak bychom, měli klidnější rok. Ale jë to věc názoru. Ale to vůbec neomlouvá přístup lékařů.
Tak hodně úspěchů ať už jste bez problémů.
Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
11.5.05 09:34

Nám proplachovala paní doktorka slzný kanálek už pětkrát!!!dneska jdeme zase na kontolu a viodím to bledě.Trošku mě překvapuje ten způsob propláchnutí,nám to doktorka dělá jinka.A taky čekala na první prpláchnutí do 3 měsíců,prý to někdy samo povolí,ale to musí mít détě tu lepší variantu ucpání a to je překážka v kanálku takovou zátkou,horší varianta je zůženný kanálek.To máme my.
Binky+Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
11.5.05 10:59

ahojky

taky jsme chodili do Brna.o))) malej je narozenej letos v únoru a od začátku března jsme tam chodili - proplachovali mu to cca 5×. Skoro na očičko neviděl. Pamycon nezabíral až v Dětské v Brně mu pomohli. do 14 dní bylo po všem - a i když mu hnisalo jen jedno očičko tak proplachovali obě. Tím přístupem jsi mě celkem dostala - no já malýho nedala, a položila jsem ho až mi vše¨chno vysvětlili jako proč, kolikrát, jestli to bolí…

Nebolí. Bavili jsme se o tom ve starších diskuzích a průplachy nebolí. Průckům je nepříjemné to zafixování, proto řvou, jakmile malýho pustili tak ticho jako když utne. Byli mu 3 týdny když jsme tam byli proprvý, propláchli mu to - řev - pustili ho a klid a za 5 minut spal. Možná že vy jste starší - dnes je Michalovi 12 tejdnů a asi bych ho konejšila taky těch 20 minut - jelikož když zacne řvát, tak i když se mu už nic neděje tak ještě řve chvíli - z principu.o))) Znám to jelikož cvičíme vojtovku, která taky nebolí, jen fixuje určité čáasti těla a řve ještě víc než u průplachů.o)))

Tak se toho neboj.

Jsou tam fakt odborníci.

My jsme chodili nejdřív ob den pak ob dva dny a pak po 4 dnech na poslední. Od té doby je klid. Penycilinový kapky jsme kapali taky - po hodině, jen je divný že máš malou budit i v noci - mě řekli že v noci jen když se vzbudí na kojení, a jelikož se malej nikdy v noci na kojení nebudil, tak jsem nekapala.o)

takže přeju zdravý očička.o

Markéta a Michal 12 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
11.5.05 11:15

Děkuji všem mockrát za odpovědi :).
Nemyslela jsem, že by tam byli barbaři, jen mě mrzelo, že opravdu beze slov a bez prohlídky rovnou vyplachovali.
Rozhodně se v pátek na všechno zeptám, ale znáte ty situace, kdy nejste schopný slova, když polykáte slzičky a snažíte se to ustát....... :cry:
Taky se na to psychicky připravím :lol:

Ještě jednou díky moc

Verča, Barča 7,5m a pidižvík18tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
11.5.05 12:10

Ahojky Veroniko, plně tě chápu že jsi držela slzičky na krajíčku, protože já mám podobnou zkušenost. Byla jsem v Ostravě na pol. kde doktor sice po prohlídnutí očka konstatoval, že je nutno propláchnout, ale jak malou zafixovali, tak si vyřizoval ještě 5 minut svůj soukromý hovor, takže jsem se řádně rozštílila, protože malá řvala jak tur. Dr. průplach udělal, vše vysvětlil, ale nepomohlo. Nakonec jsem si vzpoměla že známá je oční dr,tak jsem se obědnala k ní. Nejdříve masáže, kapání, po měsíci neúspěchu průplach, bohužel měla srostlý kanálek.Měli jsme měsíc klid a zase očko hnisá. Zítra jdeme na kontrolu tak uvidím co dr.řekne. Byla bych ráda, kdyby to už bylo Ok, protože to trvá už od listopadu s přestávkama. To masírování už malá nemůže ani vystat, jak vidí že beru tampónek na očko tak už začíná natahovat moldánky. Holt někdy je to s doktorama těžký. Ale nejhorší je že se to může vrátit, když má mimi rýmu, nebo sylněji fouká vítr. takže co nejméně hnisajících oček a Ok přístup doktorů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
11.5.05 12:41

Ještě jsem se dočetla ve starší diskuzi, že to provokuje vítr, rýma, ostré světlo.............jak je to s TV?
Ne, že by Barča sledovala seriály, ale máme ji často puštěnou a Baru je pořád s námi… Myslíte, že by TV mohla taky způsobovat nezbednosti v očku?

Díky,

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
11.5.05 14:53

průplach

Bojim bojim. My jdeme na oční do Vinohradské nemocnice v Praze příští týden. Byl jste někdo tam??? :?: :?:
Vypadá to taky na ucpaný kanálek, malému bude 11 týdnů. Tak jsem zvědavá, jestli nejdříve na:,–(í léčbu nebo rovnou propláchnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama