Prohýbání miminka do "luku"

147
10.5.05 09:39

Prohýbání miminka do "luku"

Ahoj,
mám 11 týdenního syna a dost často hodně zaklání hlavičku a prohýbá se do luku. Dělá to když ho chovám (takže do klubíčka ho vůbec nemůžu schoulit) a někdy i třeba na přebalovacím pultu. Nejvíc když se vzteká nebo když ho trápí prdíky.

Trošku se bojím, aby to nebylo nějaké špatné znamení v psychomotorickém vývoji :(

Máte s tím prosím někdo zkušenosti?

Díky
Karkulka a Ondrášek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

146
10.5.05 09:52

Ahojky Karkulko,
náš Filípek dělá to samé.Při řebalování už moc ne,ale také to dělával.Když jsme ho chovali a on prostě nechtěl,tak šup a byl do oblouku.nyní to dělá jen při vztekání a to je poslední dobou dost často.
Zřejmě až se přestanou vztekat a pochopí,že se dá pro:,–(it i jinak ( což bude asi ještě chvilku trvat ) přestanou sami.
Moc jsem asi nepomohla,co?
Zkus se třeba také zeptat v poradně,brzy vás čeká roční,tak se zeptej pí Dr,třeba ona něco poradí.
papa
l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
10.5.05 09:55

Já jsem ale trubka! :lol: Špatně jsem si přečetla tvůj příspěvěk a myslela jsem že máš 11měsíčního chlapečka!A on je zatím malé miminečko :lol: !Tak to se omlouvám nám už je 12měsíců,tak to je trochu rozdíl…příště líp číst :oops:
Tak se nezlob.Ale pokud si nejsi jistá co a jak s tím obloukováním tak se Dr zeptej,když jste takhle maličký to tam chodíte ještě každou chvilku,ne?
držím palečky paaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
10.5.05 09:59

Ahojky Karkulko,
nedávno tu proběhla diskuze i na toto téma. Podívej se níž na psychomotorický vývoj - je to z neděle 8. května :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.5.05 10:18

Ahoj karkulko,
nase mala to taky delavala, taky jsem se bala co to je, ale nakonec to proste delat prestala a je naprosto v poradku :D

Simona&Kristynka(10mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
2237
10.5.05 11:26

Ahoj,
nam to taky mala delala v tomto obdobi. Zatim bych tak 14 dni pockala, protoze to muze byt jen nejake prechodne obdobi. Pokud to bude trvat dyl, vyzadala bych si navstevu u Dr. My jsme diky prohybani prisli na poruchu psychomotoriky. Ale treba to prejde a budete OK. Preju, at vas mine cviceni…Terik a Charlie 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
10.5.05 11:53

Ahoj určitě bych se zeptala v poradně, třeba to nic není. Náš malej se taky takhle prohýbal a poslali nás na rehabilitaci se záklonem hlavičky, tak jsme 6 neděl cvičili Vojtovku, malýmu se to krásně srovnalo a teď už je vše ok. Ale těžko takhle radit na dálku. Ahoj Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
11.5.05 20:27

Ahoj Karkulko, ted jsem na MD ale jinak delam prave vsemi obavanou Vojtovu metodu s mimcama. Prohybani do luku rozhodne neni spravne, ale neznamena to vzdy, ze ma mimco vetsi problem. Muze a nemusi. Spis nema. Zadne miminko na svete nema 100% spravny psychomotoricky vyvoj. Male chybicky se ale musi hlidat, aby mizely nebo se nehorsili. Urcite se neboj zeptat doktorky a kdyz uz byste museli cvicit - cim driv, tim lip. Dokud mimco nema zabudovane spatne stereotypy, jde vsechno lepe opravit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
11.5.05 20:28

a ted jsem tam napsala mekke i -FUJ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
11.5.05 21:52

Ahojky. Já můžu říct, že náš klučík to taky dělal. Já tehdy bohužel nevěděla, že může jít o případnou poruchu psychomotorického vývoje. /nedostatek informací… :( /. Takže jsem ani neprátrala po tom, zda je to vada a jak ji odstranit. žádné čvičení jsme nedělali, ale bohudíky se vše spravilo a malý je v pořádku. Je mu 13 měsíců, vyvíjí se normálně a někdy ho nemůžu ani dohonit, jak mě utíká. :D
Ale rada od dr. určitě pomůže. Radši to konzultuj. Za to nic nedáš. Může to být opravdu přechodný, ale co když …
Ať se daří a je vše v pořádku.
Slávina 17 tt + matýsek 13m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10109
18.7.11 20:10

Ahoj maminky,

malá se občas také prohýbá do luku, v kartě máme napsáno, že je hypertonická. Co to znamená, vím…ale k dotazu. Malá to docela dlouhou dobu nedělala nebo minimálně a ted najednou je tomu cca 5 dní, to dělá dost často :think: Malé je 8 měsíců. tak nevím, jestli to může být jen projev vzteku třeba, protože poslední dobou se cíleně vzteká nebo to může být nějaký problém od zad? :nevim: :nevim:
Doktora se zeptám, ale překvapilo mě, že to zase začala dělat a docela intenzivně…nemůžou jí bolet záda? nebo je to od vzteku že nechce být zrovna na zádech? Doktor nám k tomu nic neřekl a já to nijak neřešila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5165
18.7.11 21:11

Malej to mel taky ve zprave pro novorozence,ale preslo to velmi rychle,hypertonicka znamena zvysene napeti ve svalech,vim,ze se na to cvici Vojtovka,poptej se u Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2950
18.7.11 21:16

Nám se malej propíná do luku když s něčím nesouhlasí - např. když nechce sedět v autosedačce, když ho přebaluju, když se mu sice chce spát, ale nechce se mu usínat… atp.
Ale kdyby ta vaše nechtěla být na zádech tak se přetočí, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11933
18.7.11 21:36

ahoj
Maly se prohyba take do luku. presne jak u holek. neco se mu nelibi, nechce zrova tak byt (na kline, v autosedacce, v kocare)
ale prohyba se i kdyz spi, lezi na boku zada rovne, a hlava strasne zalomena.
resili jsme na neurologii a vse je v poradku.jen je mu to ve spani asi pohodlny a v jeho pohybu-vyvoji ho to nejak nenarusuje

pokud se ti neco nezda klidne bych si pro jistotu vyzadala vysetreni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10109
19.7.11 09:28
Semisek píše:
Nám se malej propíná do luku když s něčím nesouhlasí - např. když nechce sedět v autosedačce, když ho přebaluju, když se mu sice chce spát, ale nechce se mu usínat… atp.
Ale kdyby ta vaše nechtěla být na zádech tak se přetočí, ne?

jj, přetočit se umí, ale dělá to právě na těch místech, kde se moc dobře nepřetočí - v kočáru (jezdí v polosedu, ležet absolutně nechce), na přebalováku, když ji přebaluji, převlíkám, v pelechu, když jí mám u sebe a chci ještě spát a malá asi ne…takže snad je to od vzteku že zrovna tohle nechce dělat.. :think:
dnes máme osmiměsíční kontrolu, doktora se na to zeptám. Jen jsem se divila, že to TED začala dělat tak intenzivně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama