Co na kašel?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.11.21 02:15

Prosím co na kašel?

Ahoj, můžete mi prosím říct co dělat? Já už nevím. Dva týdny s kaslem jednou ATB, stoptusin a zodac. Den ve školce a jsme doma teď v noci hrůza až štěka, ale podle dr.to ještě laring. není. Užíváme levopront a na noc prednison. V 8 šla spát dostala kapky i prášek v 11 suchý kašel dávila se i se pozvracela. Větrat vetram, ručník máme taky tak já už nevím co dělat? Má 5let. Nespí po obědě i když by spala a nespí ani v noci. Neustále kašle. Připadám si jak vůl. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
431
4.11.21 05:58

Chudak :-( prieznitz obklad zkusit? z léků nevím.. už toho máte dost. a hodně vit. C

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
4.11.21 06:09

Dceři pomáhaly kapky Fenistil, ale na poslední vlny školkových kašlů už taky nezabraly. Sirupy mi přijde, že taky moc ne, dávám hlavně zmiňovaný vitamín C, cibulová šťáva s medem, bylinkové čaje z mateřídoušky, černého bezu, na spaní nakrájím cibuli a dám k hlavě. V noci sedím a držím ji v náruči, aby se trochu vyspala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
4.11.21 06:20

Taky jsme zkoušeli všechno možné a jediné co dětem teď opravdu ulevilo od dráždivého kašle byl Sinupret sirup. Držím palce, ať je jí brzy lépe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
4.11.21 06:45

Jo a určitě zvýšená poloha při spaní. dát něco pod matrac a hodně polšrářů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
4.11.21 06:46

Nám teď zabral Tusical sirup. Syn ho dostal na laryngitidu a večer Fenistil kapky nebo nechat předepsat Dithiaden tablety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25050
4.11.21 06:56

Cibule a med
priessnitz jak už někdo psal
meduňka
celkově hodně pít
vysadit mléčné výrobky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1700
4.11.21 07:37

Spat skoro v sede, na hrudnik tymianovy krem a v nekhorsim (ale to delam jen sobe) si namocim maly kapesnim a dam si ho na cca 15min pres oblicej a dycham pres nej, dokud necitim, ze uz ty zachvaty na mne nejdou. Jo a za meho detstvi se daval dithiaden. Dryak, ale to jsou i ty kortikoidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3069
4.11.21 07:41

Na ty letosni kasle je 14 dni doma malo bohuzel. Vcera synovi pomohla az odsavacka a to uz je velky a zda se, ze smrka dobre, ale vytahla asi neco ze spodu a pomohlo to. Predtim pomohlo zas otevrene okno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4548
4.11.21 07:49

Naši kašlou už tři týdny. Dva dny zkouším tymiánovou mast a zdá se, že to konečně zabírá. Doufám teda, že to nezakřiknu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
E92
105
4.11.21 07:58

A co psi sádlo? Muzou ho deti od 3 let..
Anebo me napadlo-i kdyz asi blbost ted v zime.. Nemuze mit astma?
Ja ho dostala uz jako skoro dospela teda.. Ale asi mesic mi tvrdila doktorka ze mam chripku a kaslu proste😁 a az sem zasla na alergologii, tak kroutili hlavou😁 taky sem prave az stekala.. Pokud ti tvrdi ze to teda ta laryngitida neni :think:
Jinak synovi hodne zabrala odsavacka na vysavac a to toho nemel uplne moc, ale i tak ho to strasne drazdilo ke kasli- az se mi vzdycky poblinkal..
Nebo jeste zkusit inhalovat vincentku.. Vim ze synovci to pomahalo, mel takovy zviratko a masku na oblicej, bral to jako srandu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15913
4.11.21 08:00

Na podobne zachvaty kasle jedine otevrit okno a naplno pusteny zvlhcovac, tak ze z nej jde uplna mlha.
Jak se to zmirni, Levopront, cibule a Atemol od Hadka do aromalampy.
Jeste se myslim vyplati poridit inhalator a inhalovat Vincentku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982
4.11.21 08:18

Nám na klidné spaní zabirala jedině půlka Dithiadenu. Jakákoliv jiná antihistaminika nebo léky nezabraly. Ale ty těch léků dáváš fakt hodně, takže to bych zkonzultovala určitě s doktorem (navíc má prý Dithiaden někde výpadek a nedá se sehnat, my naštěstí máme). My jedeme to stejné s sestiletou dcerou. V září jsem tu rozdávala v diskuzích rozumy, co zabírá na kašel, od od října je nemocná a nezabírá vůbec nic z toho, co roky předtím fungovalo (jen ten Dithiaden na alespoň 5h blok spánku bez kašle funguje). Uzdraví se a za dva dny je zpátky doma :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
4.11.21 08:49

Cibule s medem a co hodinku dat stavu na lzicce. Psi sadlo, namazat cely hrudnik zepredu i zezadu. Vsude vlhka plena s eterickym olejem(neco co protahne ale vyhovuje ji) bylinkovy caj-od Gresika micham divizna, tymian, jitrocel, anyz, pridam nastrouhany zazvor. Ten pit dousek co 5 min, ne cely najednou. Vyhrivani infralampou, hrudnik, dutiny(pak nevetrat). Kdysi jsme pouzivali inhalator s vincentkou, pri kasli trvajicim 8 mesicu. Sinupret jsem davkovala 3× denne po velkych lzicich.Na noc utlumujici kapky-tussin, fenistil, dithiaden…v davce „pro kone“ ne pro deti :oops:, ale ono poradny spanek pomuze vic nez stovka leku :lol:
Leky pouzivame max 5-7 dni, pak pokud dokaze spat do 4-5h ranno, pomalu omezuji jen na prirodni prostredky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3506
4.11.21 09:26

Pokud má štěkavý kašel, tak to laryngitida snad už je, to nevím kdy to jako podle lékařky bude 🤷🏻‍♀️ Osvědčilo se mi mazat hrudník a oblast lopatek Tymiánovým krémem, případně se dá vzít na noc Fenistil a je potřeba chladný a vlhký vzduch. Používám aj éterické oleje do aromalampy, ty jsou taky moc fajn. Přeji hodně sil a ať je brzy dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat