Jak spočítat stáří plodu podle menstruace?

Anonymní
30.10.19 05:25

Prosím, jak to počítat/brát? Díky

Ahoj, prosím, jak to brát? Dle menses jsem 6+1, tedy 7.týden. Plod je ale prý starý +-5.týdnů, ale prý je utz orientační. Takže mám brát, že jsem 5.týden a nebo prostě ten6+1?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

733
30.10.19 05:56

Zatím nijak. Ovulace byla asi později. Doktor si tě určitě pozval někdy na kontrolu kvůli srdíčku atd. Tam to měření bude přesnější. No a termín porodu se určuje na prvotrimestralnim screeningu někdy 12-14 tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1590
30.10.19 06:04

Zatim to pocitej podle menstruace, takze 7.tyden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4924
30.10.19 06:20
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím, jak to brát? Dle menses jsem 6+1, tedy 7.týden. Plod je ale prý starý +-5.týdnů, ale prý je utz orientační. Takže mám brát, že jsem 5.týden a nebo prostě ten6+1?

Počítat stáří podle poslední menstruace je nesmysl. Důležité je, kdy byla ovulace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2871
30.10.19 06:58

Já myslím, že je to úplně správně. Seš v 7. týdnu těhotenství a plod je tím pádem starý 5 týdnu. Počítáno od prvního dne poslední menstruace, ovulace a otehotneni nastává většinou cca dva týdny po tomto dni, takže první dva týdny těhotenství vlastně ještě těhotná nejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1627
30.10.19 07:39

Taky jsem měla ovulaci později. Přišel na to doktor při 1.screeningu, ale i tak se až do konce těhotenství počítaly týdny podle MS. Jo a mimčo se narodilo podle sebe, takže nějaký TP podle MS nebo UTZ byl úplně jedno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
30.10.19 07:56
@karkarka píše:
Počítat stáří podle poslední menstruace je nesmysl. Důležité je, kdy byla ovulace.

Každý doktor počítá těhu v začátku podle poslední MS, i když sám ví, že to nemusí sedět (skutečně stáří je samozřejmě od ovulace-dne početí). Ale termín ovulace je značně nejistý. Pro doktory jiný odrazový můstek než termín MS neexistuje. Já si třeba jsem jistá na 100%, že jsem otěhotněla 20 DC, takže mě nijak nevzrušovalo, když bylo měření pořád o týden „mladší“, ale z hlediska lékaře tohle roli nehraje, i když si je pacientka jistá. Doktor do 1.trim.screeningu píše týdny podle MS, pak předpokládaný termín porodu podle UZ. Stejně jsou to jen odhady :lol:

My jsme tady ovlivněný tím, že emimino je plné snažících se žen, co měří baz. teplotu, dělají ovu testy, počítají atd atd, ale většina žen „tam venku“ mimo svět snažilek fakt neví, kdy ovuluje. Já mívám cyklus 28 dní, někdy jsem měla z folikulometrie potvrzenou ovu učebincový 14 DC, někdy už 11DC, a nakonec jsem otěhotněla 20DC :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
30.10.19 09:16

Dotaz

Dobrý den, podle těhotenské kalkulačky je manželka dnes 6+4, první den poslední menstruace byl 14.9.. Včera byla na první kontrole u lékařky, ta těhotenství potvrdila a řekla ji, že to vypadá na 3 až 4 týden. Další kontrolu má mít za 14 dní s tím, že už by pak mělo jít slyšet srdíčko. Dle internetu ale již v 6+4 mělo jít slyšet srdíčko. Nevíte proč lékařka uvádí 3 až 4 týden, když má být v 7 týdnu a jak to je s tím srdíčkem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7594
30.10.19 09:37

@Kubi13 otehotnela později.. podle poslední ms to málo komu sedí protože každá žena má jinak ovulaci.. záleží také jestli má pravidelnou ms nebo ne atd..
Já byla u dr měla jsme být 7 tyden a byla jsem začátek 5 týdne..nesedelo to o 14 dní..musela jsme počkat 14 dní a za 14 dní už i srdíčko…
Takže není v 7 týdnů ale 3-4 týden á to nemůže být srdíčko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7594
30.10.19 09:39
@Anonymní píše:

Měla jsme to podobne měla jsme být 7tt a já byla jen začátek 5 tt takže na UZ nic jen vysoko sliznice měla jsme přijít za 14 dní pak už í srdíčko…
Takže jsme to brala že jsme v 5 týdnů…
Málo komu to sedí podle ms mě to nesedělo o 14 dní a termín porodu nebyl podle ms ale podle UZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama