Sestra na gynekologii, chyba

Anonymní
29.10.19 17:49

Sestra na gynekologii, chyba

Ahoj. Dnes jsem byla v poradně a při příchodu domů jsem si všimla, že mám trochu divné psanou těhotenskou průkazku. Konkrétně týdny těhotenství, které sestra otáčí přes to kolečko…např. dnes mám napsáno dle sestry 35 TT, ale podle termínu porodu 22.11.19 a MS z 15.2. mám mít 37 TT pokud dobře počítám? No jde mi o to, až to budu odevzdávat v porodnici že, tak aby nebyl problém. Na další kontroly už mě doktorka ovšem zve po týdnu, tak jsem teď docela zmatená, že by si nevšimla. A hlavně, aby to fakt nevadilo 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9754
29.10.19 17:52

Tak jí to na příští kontrole řekni ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17914
29.10.19 17:52

Jaký kolečko? 8o spíš si to vyřeš kvůli odchodu na mateřskou. Týden se stanovuje dle poslední ms, ne podle týdnu porodu. Na internetu máš kalkulačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
29.10.19 17:56
@Bubla Bůčková píše:
Jaký kolečko? 8o spíš si to vyřeš kvůli odchodu na mateřskou. Týden se stanovuje dle poslední ms, ne podle týdnu porodu. Na internetu máš kalkulačku.

To je takove papirove kolecko s daty. To neznas? Takovej pravek. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74818
29.10.19 17:56

@Bubla Bůčková Kvůli odchodu na mateřskou je fuk, co má u nějaké kontroly v průkazce, ta se stanovuje podle termínu porodu, který doktor napíše do žádosti o ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74818
29.10.19 17:58

Zakladatelko neřeš to, popisy kontrol stejně nikdo nečte, v porodnice je bude zajímat tak termín porodu, zda máš či nemáš cukrovku, streptokok a aktuální krevní obraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
29.10.19 18:12

Není to chyba, jedno je týden těhotenství od prvního dne poslední menstruace, to je těch 37tt a druhý je týden od početí. Někde na gynde se to tak píše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1669
29.10.19 18:13

No a kdy máš termín podle ultrazvuku z 1. screeningu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 18:20

Diky.
No takový otáčecí s datem, mě to připomíná prášky na tlak nebo takový ty mentolovy kuličky :D myslela jsem, že s tím nejspíš neumí, ale tak když to není důležité tak je to fajn.
PPM už mám. Já mám ještě takový v prukazce přilepený papírek kde je vše vypsáno, tohle mi píše do průkazky na kontrole, jenže myslím že sek o dva týdny je hodně, třeba u porodu určitě. Tak když to neva to je fajný diky,.

• Citovat
  • Nahlásit
7302
29.10.19 19:51

Taky si myslím, že se nějak sekli. No ale důležitý je termín porodu a nikdo v porodnici nebude zkoumat, co ti průběžně píše gynekolog do průkazky. Zajímají je věci, které popsala @j.a.n.i1 ;) V porodnici ti potom stejně vypočítají tt podle termínu porodu, který vyšel na screeningu. A ve výsledku i tohle je jim ukradené, pokud nebude porod předčasný nebo pokud nebudeš přenášet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat