Nachlazení v těhotenství - rady jak léčit

29.10.19 14:36

Nachlazení v těhotenství - rady jak léčit

Ahoj holky, prosím poraďte mi, jak léčíte nachlazení. Konkrétně bolest v krku a suchý dráždivý kašel. Kromě užíváním různých čajů s medem, citronem a zázvorem. Máte zkušenost s užíváním nějakých pastilek, nebo sirupů z lekáren? Co je v těhotenství vhodné a co právě že vůbec. Na netu se toho dozvím víc než dost, ale otázka je, čemu věřit. Jsem ve druhém trimestru. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1878
29.10.19 14:45

@monikaam na bolesti v krku je v lékárně Septilen. Jinak mi doporučil kloktat vodu se soli - ale to nic moc, když zvracis :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
29.10.19 14:55

@monikaam Si vždycky vzpomenu, jak jsem přišla s tím samým do lékárny, když jsem byla asi ve 3 měsíci. Lékárnice se mě zeptala na trimestr a když slyšela první, tak mě poplácala na rameni, doporučila bylinný sirup (pro děti :D ), septilen a lipový čaj.
Jinak zázvor se v těhotenství nedoporučuje - byla bych s ním hooodně opatrná.
Pokud si nejsi jistá, běž do lékárny a tam by ti měli říct určitě co jo a co ne. Teda 95% všech výrobků má napsáno, že jsou nevhodné pro těhotné, ale slyšela jsem o ženách co přesto používaly Tantum verde sprej, nebo strepsils a tak podobně. Krátkodobě a s minimálním dávkováním by to nemusela být katastrofa. Alespoň než přejde to nejhorší.
Já strepsilky taky použila. Bylo 9 večer a já měla krk tak bolavý, že už jsem nemohla ani dýchat. A dítě žije :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
29.10.19 15:04

Septilem, na kasel jitrocelovy sirup, jinak toho moc neni… proste prezit:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 15:05

Ahoj, já inhalovala jen horkou vodu přes ručník. Docela mi to pomohlo. Krom medu a citronu do čaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
29.10.19 15:14

Já teď beru stop kašel sirup. Je tam přímo napsáno, že je vhodný v těhotenství. Zabírá pomalu, ale zabírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2866
29.10.19 15:16

Vyprdla bych se na rady po internetu, i od nejakych asistentek z lekarny, co vi prd. S drazdivym kaslem bych sla radsi k doktorovi. Ten vi nejlip, co muze tehotny předepsat a co ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4659
29.10.19 15:26

Bud dr nebo stop kasel (mne moc nepomohl), super na bolest je Septilen :palec: a jinak caj s citronem a medem, kaoku zazvoru - nikdy mi to nic neudelalo ;) kdyz si tam nedas kotel, aby te palila pusa…a to ja jsem hodne opatrna ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4659
29.10.19 15:27
@Pajka89 píše:
Vyprdla bych se na rady po internetu, i od nejakych asistentek z lekarny, co vi prd. S drazdivym kaslem bych sla radsi k doktorovi. Ten vi nejlip, co muze tehotny předepsat a co ne.

Hele v lekarne vi nekdy prd a v tehotenstvi moc nedaji, ale doktori kolikrat jeste vetsi houbelec. Ti ani nevi, co vse existuje - vlastni zkusenost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 15:39
@llida píše:
Septilem, na kasel jitrocelovy sirup, jinak toho moc neni… proste prezit:-)

Přesně s tím jsem se o víkendu také vrátila z lékárny, pak mi bylo doporučeno 1 paralen denně, prej pomáhá trošku i od příznaků, a na rýmu říkal výplachy mořskou vodou, nebo inhalovat teplou vodu/čaj. Při teplotě vyšší než 38 na pohotovost, při trvající bolesti v krku prý také…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
29.10.19 15:43

@HandulkaK já sem měla septilen, paralen a jitrocelový sirup.Ale jdi radši k doktorovi, mně se to nezlepšovalo a zvyšovalo se mi CRP, tak jsem dostala antibiotika.Je lepší dostat léky než ohrozit miminko :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 15:06

Beru teď septilen, udělala jsem si cibuli s cukrem a piju tu stavu. Vzala jsem si jeden Paralen, na noc si vezmu druhý. Jinak se prolivam čajem z medem. Zítra jdu na 3 screening a chci být fit. Jsem jak lazar :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
62
30.10.19 19:49

Ahoj, když jsem zjistila těhu(1.10.) tak jsem si šla do lékárny pro něco na kašel, doporučili mi stop kašel, ten mi pomohl ulevit ale uplně nezmizel. Po 2 týdnech jsem šla k obvodnímu a ten, že mám brat stoptusin 40kapek. To jsem si řekla, že brát nebudu a už vůbec ne tolik kapek na mojí váhu. Takže obvodní fakt jak který ví. A kašel mám stále, piju bylinkové čaje a pořád nic. Takže kdyby měl fakt někdo něco co pomáhá fakt bych byla ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7542
30.10.19 20:21

Kloktat vodu se solí, jitrocelovy sirup
A nebo k dr :nevim:..pokud bude horečka paralen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.11.19 09:38