Nenastartované city k miminku

Anonymní
29.10.19 10:32

Nenastartované city k miminku

Ahoj maminky..
mám na vás dotaz..
Cele těhotenství jsem byla zamilovaná do svého miminka v bříšku.. neustále jsem k nemu mluvila, hladila a starala se o všechno co jím, abych mu neublížila..
Ale před týdnem jsem porodila a byla cely týden sama (s občasnými návštěvami) na miminko v porodnici sama.. strašně pořad pláču a neskutečne se mi stýská po příteli, hrozne bych ho potřebovala u sebe… a přijde mi že se u mě nic nenastartovalo, žádné mateřské city.. bojím se jestli vůbec přijdou… když mi pořad pláče a já nevím co s nim mám dělat, jak mu pomoct nebo co potřebuje…
Je to normální? Měl jste to tak taky někdo prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14173
29.10.19 10:35
@Anonymní píše:
Ahoj maminky..
mám na vás dotaz..
Cele těhotenství jsem byla zamilovaná do svého miminka v bříšku.. neustále jsem k nemu mluvila, hladila a starala se o všechno co jím, abych mu neublížila..
Ale před týdnem jsem porodila a byla cely týden sama (s občasnými návštěvami) na miminko v porodnici sama.. strašně pořad pláču a neskutečne se mi stýská po příteli, hrozne bych ho potřebovala u sebe… a přijde mi že se u mě nic nenastartovalo, žádné mateřské city.. bojím se jestli vůbec přijdou… když mi pořad pláče a já nevím co s nim mám dělat, jak mu pomoct nebo co potřebuje…
Je to normální? Měl jste to tak taky někdo prosím?

je to normální, musíš si zvyknout na to nové, do toho pořádná dávka hormonů a změna na změnu. Pak se jeden den na prďolku podíváš a uvědomíš si, jak ho miluješ a že by jsi pro něj umřela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
29.10.19 10:38

Je to normalni, znam to taky! Je to obrovska zmena. Nebud na sebe prisna, netrap se tim (haha, to se to keca vid?). Bude lepe! Uz jsi doma z porodnice? Pritel je s vami nebo musel do prace? Pokud ti to udela dobre, tak si pozvy navstevu, kamaradku, co to pochopi a vypovidej se. Sestinedeli je mazec, ono to opravdu ma svuj vyznam a pro nas zeny je to ohromne narocne obdobi. Drz se! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22783
29.10.19 10:40

A proč nemáš přítele u sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
790
29.10.19 10:48

Je to v pořádku, je to normální, neboj se, že by se něco nenastartovalo, že bys byla špatná máma, kdepak. Je to skutečně přirozené, přichází to často postupně. Narodil se nový člověk, musíš ho přece teprve poznat, abys ho mohla skutečně milovat :-) Navíc šestinedělí je fakt nářez, budeš mít ještě hodně stavů pláče a beznaděje, ale věř mi - pomine to a bude zase dobře! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 10:57
@pikola píše:
A proč nemáš přítele u sebe?

Podle mě standarttně partneři v nemocnici s rodičkou nebývají když se dorazí z nemocnice domů můžou si vzít otcovskou dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
748
29.10.19 10:58

To je úplně normální, taky jsem přijela z porodnice úplně KO, nevyspana a to tam semnou manžel byl celou navstevni dobu a ještě dalsi návštěvy. Kojení nám nešlo no prostě hrůza. Ale časem si to sedne a jak tě poprve chytne mimčo za ruku, nebo se začne na tebe smat tak na to vše zapomenes a budeš ho jen milovat. I když tě bude kolikrát vytáčet, ale to je prostě rodičovství. Děti berou, ale daleko víc dávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 11:13

Je to normální! Zvlášť pokud třeba porod nešel úplně skvěle, proto jsi v porodnici tak dlouho? Můžu poradit jedno - kojit, kojit a kojit. Ležet s miminkem v posteli. Až přijdeš domů kup si šátek na nošení, přidej se do místní nosící skupiny, některá maminka ti určitě pomůže vázat a bude to lepší. Odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22783
29.10.19 11:15
@ludmilaadamkova píše:
Podle mě standarttně partneři v nemocnici s rodičkou nebývají když se dorazí z nemocnice domů můžou si vzít otcovskou dovolenou.

Tak taky se tam nebývá týden, ale pár dní ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 11:17
@pikola píše:

Standartně ano ale ona píše že byla v porodnici týden sama s občasnými navštěvami. Vycházím zu toho co píše zakladateka. Mohl tam být nějaký problém. Ségra byla s malým v nemocnici měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22783
29.10.19 11:23
@ludmilaadamkova píše:
Standartně ano ale ona píše že byla v porodnici týden sama s občasnými navštěvami. Vycházím zu toho co píše zakladateka. Mohl tam být nějaký problém. Ségra byla s malým v nemocnici měsíc.

Tak proto se ptám, jinak tady zase můžeme spekulovat když neodpoví sama zakladatelka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
29.10.19 11:49
@pikola píše:

Stačí blbá novorozenecka žloutenka a hned to že tři dnu bylo 6 u nás :nevim: mohlo to být něco podobného i u zakladatelky..

Zakladatelko neboj, city se určitě nastartují později :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1253
29.10.19 11:54

Většina ženských je v porodnici sama, je to úplně normální, máš tam sestřičky, na které se můžeš s dotazem obrátit nebo je požádat o pomoc - není se za co stydět a jsou tam od toho. Nemůžeš vyžadovat nonstop návštěvy. A k těm citům, ty běžně přicházejí pomalu a s růstem dítěte, u mě třeba nejvíce zapůsobily první úsměvy a začínající komunikace ze strany dítěte, jakmile začne mluvit, chodit, poslouchat, zajímat se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4468
29.10.19 12:00

U mě ta láskáááá mateřskáááá naskočila až někdy v roce dětí, a to obou. Do té doby to bylo jen takové to postarat se. Neboj je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4468
29.10.19 12:01
@pikola píše:

jak kdy první po císaři, byla jsem tam týden, druhý nízká porodní váha, byla jsem tam týden. Ne vždy je to tak dokonalé jak si předsavujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama