Neschopenka v těhotenství - gynekolog odmítá vystavit

Anonymní
29.10.19 11:29

Neschopenka v těhotenství - gynekolog odmítá vystavit

Ahoj, chci se zeptat. Můj gynekolog mi odmítá napsat neschopenku. Můžu tedy natruc jít za obvoďákem? A musí pak gyn vědět že jsem v PN?.. Díky..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29.10.19 11:32

Asi si nemyslí, že bys měla zdravotní indikaci pro to, být na neschopence no. Na neschopenku s enechodí na truc ani na požádání, ale ze zdravotních důvodů. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15304
29.10.19 11:32

8o natruc můžeš jít kam chceš. Nejspíš jsi zdravá jako řípa, ale možná něco chytneš v čekárně u obvodaka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4724
29.10.19 11:33

Tak asi nemáš žádné zdravotní potíže, tak proč by ti dával neschopenku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 11:35

Nechci tu rozvádět své důvody.. Týká se to práce, v práci stojím 12h na nohách což je vyčerpávající, můj vedouci mi stále nařizuje noční..

• Nahlásit
  • Citovat
19281
29.10.19 11:37
@Anonymní píše:
Nechci tu rozvádět své důvody.. Týká se to práce, v práci stojím 12h na nohách což je vyčerpávající, můj vedouci mi stále nařizuje noční..

Nech se přeřadit na jinou práci. Napíše ti to gynekolog.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1810
29.10.19 11:39

V těhotenství ti ze zákona noční nařizovat nesmí. Tím bych v práci začala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 11:40

Tvoje důvody jsou stejně pro neschopenku úplně jedno, o té rozhoduje lékař. A práce nevhodná pro těhotenství není důvod k pracovní neschopnosti, ale k přeřazení na práci vhodnou pro těhotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
29.10.19 11:44

Mě gynekolog řekl, že v práci musí přeřadit na pozici vhodnou i pro těhotné… ale u mě to bylo už jedno, protože mě hned napsal na rizikové těhotenství kvůli zdrav. problémům… a já se právě ptala na tu práci a říkal mi to… ale já to budu mít až do mateřské, takže to už nemusím řešit… ALE pochybuji, že když jsi zdravá, že tě daji na nemocenskou… socialka taky může chtít vědět proč jsi na nemocenské a co by řekl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11644
29.10.19 11:51
@Anonymní píše:

Tak za gynekologem nechoď škemrat o PN, ale o potvrzení, že je práce pro tebe nevhodná. Uvidíš, že hned bude vstřícnější. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 11:51

@Denny97 ono ne s každým se dá domluvit. U nás v práci není kam preradit. A vlastně tu nikoho nezajímá že jsem těhotná, každý den tu tahám zboží, těžké věci, atd. proto chci jít na PN. Mám strach o to maličké

• Nahlásit
  • Citovat
11644
29.10.19 11:54
@Anonymní píše:
@Denny97 ono ne s každým se dá domluvit. U nás v práci není kam preradit. A vlastně tu nikoho nezajímá že jsem těhotná, každý den tu tahám zboží, těžké věci, atd. proto chci jít na PN. Mám strach o to maličké

Tak to dones na papíru od gynekologa s tím, že to budeš řešit přes inspektorát práce. A pokud práci nemají ať ti dají 100% mzdy. Proč bys na tom měla být bitá ty?? Penězi i vycházkami??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1267
29.10.19 11:55
@Anonymní píše:

Tak pokud tě nemá kam přeřadit, tak tě musí nechat doma za 100%platu.
Jinak přečti si zákoník práce, ať víš s čím mu můžeš argumentovat. Je to tam pěkně popsané. Tím že půjdeš marodit se ochuzuješ o peníze a čas( omezení vycházkami).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 11:57

Tohle ale není o domluvě z dobré vůle ale o tvém právu. A jeslti máš bejt na někoho načuřená, že s ním jsou tahanice, tak ne na doktora, tkerý dělá správnou věc, ale na zaměstnavatele, který tím, že to neřeší, porušuje zákon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 12:00

Mě v práci preradili. A ženský na jiným oddělení na mě byli drsný, prej si mám zvykat. Měla jsem 40kg, a zvedala jsem 100kg lidi. Šla jsem za gyn stim že to prostě psychicky nedávám. V práci nadřízený nefungoval, ženský dostali vynadano ale žádná změna. Napsal mi neschopenku.. :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama