Dva žloutkové váčky, jeden plod

Anonymní
29.10.19 13:09

Dva žloutkové váčky, jeden plod

Dle dr jsem 5tt, podle velikosti plodu. Na utz našla jeden gestacni váček, v něm dva žloutkové váčky, ale pouze v tom jeden plod. Říkala, že buď z toho budou dvojčata nebo jedno zanikne. Měla jste to taky některá takhle a nakonec z toho byly dvě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.10.19 13:10
@Anonymní píše:
Dle dr jsem 5tt, podle velikosti plodu. Na utz našla jeden gestacni váček, v něm dva žloutkové váčky, ale pouze v tom jeden plod. Říkala, že buď z toho budou dvojčata nebo jedno zanikne. Měla jste to taky některá takhle a nakonec z toho byly dvě?

Měla jsem dvě do 9 tt pak jedno zaniklo.Pry se to stává hodně často.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 13:16

Našla zatím jeden plod a říkala, že bud se jeden vstřebá nebo zůstane :)

• Citovat
  • Nahlásit
17324
29.10.19 13:36
@Anonymní píše:
Našla zatím jeden plod a říkala, že bud se jeden vstřebá nebo zůstane :)

a ty chces dve nebo jenom jedno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 13:49

@warita beru a prijmam to, co nám bude přáno, miminko jsme moc chtěli. Jediné z čeho mám hrůzu jsou ty rizika.

• Citovat
  • Nahlásit
17324
29.10.19 13:53
@Anonymní píše:
@warita beru a prijmam to, co nám bude přáno, miminko jsme moc chtěli. Jediné z čeho mám hrůzu jsou ty rizika.

Tak tedy vyckej, jak se to bude vyvijet dal. Pokud jsou v jednom vaku, tak by to mely asi byt jednovajecne dvojcatka. Pokud se mylim, prosim opravte mne. A jako jednovajecne by tedy mely teoreticky byt stejne daleko ve vyvoji. Tim padem si myslim, ze to druhe se asi nebude vyvijet dal? Zkusenost s timhle ale nemam. 5tt je jeste hodne brzo, trena na dalsi kontrole na tebe vyskoci 2 srdicka.

S cim mam zkusenost je, ze i jedno dite dokaze byt extremne narocne. A to jsem si jako bezdetna vzdy prala dvojcatka. kdyz jsem pak videla, kolik to je prace a nervu, byla jsem rada, ze mi priroda nadelila jenom jedno. :D

Neboj se, ono ti to druhatko neutece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
29.10.19 15:31
@Anonymní píše:

No ja mam dvojvajecny 11tt a tez se ukazalo napred jedno, pak druhe, pak jsem chvili doufala, ze jedno zanikne. Srovnavala jsem se s tim docela dlouho. My ted proste doufame, ze bude vse OK a ze to nejak i se starsim ditkem dame. Doufat je asi jedine, co lze delat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.19 22:34

@KaroliS vakem nazyváte tu část, která je videt na utz a je v ní mimi? mohu se zeptat jak takovy ultrazvuk se dvema miminkama vypada? Ty dva vaky jsou oddelene, kazdy muze byt v jine casti delohy? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
5.11.19 22:57
@moje_hvězdička píše:
@KaroliS vakem nazyváte tu část, která je videt na utz a je v ní mimi? mohu se zeptat jak takovy ultrazvuk se dvema miminkama vypada? Ty dva vaky jsou oddelene, kazdy muze byt v jine casti delohy? :think:

Zalezi v jakym stadiu. U dvojvajek to na zacatlu tak je. U me tak do 11tt byla dal od sebe, kazda ve svem vaku, s vlastni placentou a ta moje jsou nad sebou. Jednovajecna jsou od zacatku u sebe - s vakama a placentama to maji pak slozitejsi, je tam vic variant. Odkazuji na internet.-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.19 06:25
@KaroliS píše:
Zalezi v jakym stadiu. U dvojvajek to na zacatlu tak je. U me tak do 11tt byla dal od sebe, kazda ve svem vaku, s vlastni placentou a ta moje jsou nad sebou. Jednovajecna jsou od zacatku u sebe - s vakama a placentama to maji pak slozitejsi, je tam vic variant. Odkazuji na internet.-).

Ja jsem na netu zkoumala, ale nic nevyzkoumala. :nevim: Jsem 9tt, dva stejne velke oddelene vaky. Jeden je prazdny. Nebo je to pry obrovska krevni srazenina, ze pry to dr z utz nepozna. :nevim: :nevim: Zaroven u mimi je obrovský zloutek, coz mi taky neprijde uplne běžné, na celem internetu jsem nenasla jediný takovy utz. Na kontrolu jdu za tydny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
7.11.19 08:13
@moje_hvězdička píše:
Ja jsem na netu zkoumala, ale nic nevyzkoumala. :nevim: Jsem 9tt, dva stejne velke oddelene vaky. Jeden je prazdny. Nebo je to pry obrovska krevni srazenina, ze pry to dr z utz nepozna. :nevim: :nevim: Zaroven u mimi je obrovský zloutek, coz mi taky neprijde uplne běžné, na celem internetu jsem nenasla jediný takovy utz. Na kontrolu jdu za tydny.

No to neni standardni. Tady bych brala, co rika doktor. Jinak od dvojcatech je hezky clanek na modrymkoniku. A co ti ten doktor rika? Vidi tl na 9tt dle stari plodu? U me to bylo cca takto do 5tt nic ( podezreni na mimodelozni), pak 6tt cerna tecka, 7tt dve cerne tecky, 8 tt dve miminka ve vakach vzdalenych od sebe, jedno mensi, 9tt se uz zacali priblizovat a velikostne srovnavat ( jak se ty vaky zvetsovali). Stari plodu bylo cca od dva tydny mladsi nez dle MS. Ted uz jsou stari jen o tyden mene nez dle MS a jsou i na chlup stejne velke. Maji u sebe hlavicky a deli je jenom prepazka z vaku. Vim, ze je to tezke, ale zkus vydrzet a hlavne at ti doktor vsechno rekne. V 9tt uz asi nadeje na dvojcatka neni, ale preji at miminko tu nestandardni situace zvladne a vsechno se znormalizuje, hodne odpocivej, ja bych tedy s podezrenim na krevni srazeninu lezela ( aby se vstrebala a neutrhla) a kdyby jsi zacala spinit, supky dupky do nemocnice, tam budes mit klidovy rezim a budes pod dohledem. :srdce: Drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
7.11.19 08:15

@moje_hvězdička Na kontrolu jdes za tydny??? Me dr.pri nejakych nejasnostech zve i co tri dny:-( Je ten doktor dobry? Peclivy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.19 17:04

@KaroliS pardon, vypadlo mi cislo. Na kontrolu jdu az za 4 tydny. A ano, dr. je sikovna, mnoha mym znamym pomohla, vzdy byla pečlivá, vše hezky vysvetlí, poradí co jak dělat/nedělat. Momentalne mam gynprodyl na udrzeni mimi a vyrovnání hladiny látek mezi temi dvemi dutinami. Vic opravdu nevím. :( do prace - do kanceláře - chodím, neboli jezdím autem, nic naročného nedělám. A doufám, že bude vše ok… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.19 17:09

@KaroliS a ano, stari plodu je presne podle posledni MS. Je fakt, že prvnich 6tydnu, než jsem byla na první kontrole, me priserne bolel podbrisek, jako bych to mela kazdym dnem dostat a nic. Ale to by snad melo byt normalni, ze se roztahuje a pripravuje deloha, proto to někoho bolí..? 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat