Prosím jak uspat dvouleťáka ve velké postýlce?

30.8.20 21:48

Prosím jak uspat dvouleťáka ve velké postýlce?

Dobrý večer, syn- 26 měsíců do teď spal v dětské postýlce. Nikdy nebyl problém nijak jsem jej nemusela uspávat. Položila jsem ho, trošku se povrtěl a i když se mu ještě nechtělo spát tak neplakal-věděl že to nemá smysl prostě měli jsme zavedený režim. Ze dne na den se stalo že šprušle přelezl a spadnul dolů. Nic se mu naštěstí nestalo ale přišel na to jak se z postýlky dostat ven. Věděli jsem že musíme okamžitě koupit novou postel pro větší děti. Takže má novou postýlku ale začal vyžadovat abych tam spala s ním. Už nefunguje to že ho dám spinkat dám pusu a odejdu. Neskutečně řve a pořád jenom máma hájí máma hájí. Lehnu si tedy s ním-fungujem tak už asi 14 dnů a počkám než usne. Tento způsob mi ale nevyhovuje jsem tam s ním někdy i 2 hodiny-vždy jsem večer vařila na další den a uklízela no prostě fungovala abych se mu druhý den mohla věnovat. Přes den se k ničemu nedostanu- jsme pořád venku a celkově hrát sám se ještě neumí ale to my nevadí. Jen už prostě nedávám začít vařit a udržovat domácnost až od 22h.
Poradíte prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15496
30.8.20 21:50

Vařit a uklízet od osmi do devíti a pak ho teprve dávat spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
30.8.20 21:56

Dcera je bohužel navyklá na uspavani už od malinka a mám ten samý problém. Měla období, kdy usla během 10 minut. Ale teď je to kolikrát taky na 1,5 hodiny. Docela mi teď fungovalo říct, že jdu na záchod, napít se apod. První den jsem byla pryč 3 minuty, druhý 5 minut, pak 10. Dala jsem ji do ruky knížku. Občas sama usnula, jindy ne. Někdy ležela a „četla si“ 8o Pak jsme ale jeli na dovolenou, nechtěla jsem ji nechávat samotnou v cizí místnosti a posteli, takže už jsme zase tam, kde jsme byli. Achjo. :zed: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
707
30.8.20 21:57

A táta pomoct nemůže? U nás to docela pěkně v začátku zabralo. Když jsem ukládala já, to bylo scén a průtahů, když jsem chtěla odejít. Když ho do postele dával táta, povídali si chvíli, pusu na dobrou noc a klid… Jinak chápu, že se chceš synovi věnovat, ale je kvůli tomu nutné každý večer vařit a uklízet? Neumí se zabavit sám, když jdeš vařit, na těch pár chvilek, co stravíš u plotny? Mně přijde vaření večer strašně neefektivní, na vaření využívám každou chvíli, kdy si samostatně hraje - někdy se klidně stane, že mám v 9 ráno uvařeno, protože se zrovna ráno zabaví asi nejvíc. Úklid dělám většinou za pochodu, větší buď když hlídá táta nebo občas pustím telku. Ale i tak by mi nevyhovovalo chodit spát v 8, večer je můj čas pro sebe, takže chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
30.8.20 21:57

@Elsterwerda souhlas, je čas ho pomalu začít zapojovat do běžného chodu domácnosti. Uklízet se dá i s takhle „malým“ dítětem, jde to sice pomalu, ale jde. To samé vaření. No a pak ho pomalu navykat na velkou postel, rozhodně s ním nebýt v posteli 2 hodiny - to se mu evidentně spát nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1086
30.8.20 21:59

U nás tohle uspávání začalo také přechodem do velkých Postelí. A čím byly děti starší, tím já si to víc užívala. Dnes je jim 7 a je to stále náš rituál (i když už dlouho s nimi nejsem do usnutí, jen se pomazlíme, pusa a odcházím). Takže za mě - změnit denní režim a vařit přes den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4407
30.8.20 22:00

Dej mu spaci pytel a zpatky do detske postylky.

V pytli ven nevyleze a to, ze si musi davat pozor, aby neprepadl, to uz vi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
30.8.20 22:09

@Limi123 tak toto by u nás zřejmě nešlo. Dcera nemá ráda přikrývky, navíc v těch pytlích je hrozné teplo.

Jinak my máme stále postýlku se staženou bočnicí přiraženou k manželské posteli. Dcera může sama ven přes naší postel.

Ale i tak, ta postýlka už začíná být malá, boucha se do hlavy, občas se zasekne nohama ve spruslich a pláče. Taky budeme brzy měnit. Už bych na místě zakladatelky postýlku nevracela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
30.8.20 22:12

My dvouletou uspáváme, tak, že zatemníme pokoj a lehneme si k ni. Většinou je za 15 minut tuhá. Když u ní ležíme a hladíme jí, tak si čteneme na mobilu a ona se spokojeně přitulí. Spí ve velké posteli se zábranou už rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4407
30.8.20 22:12
@Santa Juana píše:
@Limi123 tak toto by u nás zřejmě nešlo. Dcera nemá ráda přikrývky, navíc v těch pytlích je hrozné teplo.

Jinak my máme stále postýlku se staženou bočnicí přiraženou k manželské posteli. Dcera může sama ven přes naší postel.

Ale i tak, ta postýlka už začíná být malá, boucha se do hlavy, občas se zasekne nohama ve spruslich a pláče. Taky budeme brzy měnit. Už bych na místě zakladatelky postýlku nevracela.

Existuji i tenke pytle… ale chapu.

U nas se toto reseni osvedcilo a starsi syn plynule presel do velke postylky ve 3 letech, kdy uz to slo hladce.

Mladsimu je 2 a pul a diky pytli ho ani nenapadne z postylky vylizat. Kdyby mel ted jit do velke, tak by take uz neusinal sam. Vim, ze za pul roku to bude jine.

Jen radim, co pomohlo u nas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3501
30.8.20 22:37

@Limi123

:mavam:

Tak můj drak č. 2 si bez problémů pytel rozepne, sundá a odchází. Na pytlík je zvyklý, ale rozhodně ho nezastaví… Je potřeba u něj zůstat, dokud neusne, jinak zdrhá (dost rychle) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
30.8.20 22:44

Některé děti to tak mají. Opravdu bych se pokusila povinnosti nechat na den, ať Ti třeba malý pomáhá s vařením nebo úklidem, aspoň bude vědět, co život v domácnosti obnáší, a večer ho můžeš uspávat.

Jinak finta s tatínkem může být taky dobrá, třeba to s ním zvládne lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13851
30.8.20 22:45

Já uspávám knížkou. Uspávám všechny děti najednou. Čtu většinou tak hodinu, někdy míň. Dvouletá to ze začátku ořvala. Ale prostě má smůlu. Sedím vedle posteli na zemi a čtu. Většinou řve jen první večer. Další pak jsou dobrý a zvládne usnout už i bez pohádky.
Ale když jsme jinde než doma, nebo je nemocná. A musí spát v posteli se mnou, tak pak začínáme zas znovu. Momentálně máme zas nový začátek :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1425
30.8.20 23:14

1. dite bylo vecer tak zmozene, ze uslo do 10 minut, tak jsem tam s nim byla. Druhe jsme presunuli ve 2 letech. Pohadka a usina sam. Kdyz tam s nim jsem, tak vubec nemuze usnout. Vali se po me nebo do me stoucha a tak, takze proste usina sam. Kdyz to nekdy zkousi a vyleze z pokojicku, tak ho tam vratim. Varim vetsinou normalne pred obedem. Casto varim na 2 dny nebo si dame obed venku. Jsme taky hodne venku, takze se bordel tolik neudela a uklizim normalne pres den. Vecer pracuji, odpocivam, cvicim atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
30.8.20 23:42

Taky jsem musela u dcery zustat do usnuti, neco jsem zazpivala, precetla a pak si k ni lehla. Ja byla v te dobe tehotna, tak jsem tam vetsinou dve tri hodky pospala a pak se presunula do svoji postele :mrgreen: Tahle faze trvala jen dva tri mesice, pak se to upravilo. Stacilo precist pohadku a pak jsme pousteli potichu pisnicky a usinala uz sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama