Večerní uspávání a spaní celou noc u 20. měsíční holčičky

Anonymní
23.8.20 11:30

Večerní uspávání a spaní celou noc u 20. měsíční holčičky

Dobrý den,

Prosím o radu a vaše zkušenosti ohledně večerního uspávání a spaní celou noc naší 20. měsíční holčičky. Spinká sama ve svém pokojíčku ve velké posteli se zábranou. Večer kolem 20. hodiny jdeme uspávat, tím stylem, že vypije svojí dávku mlíka a já jí u toho čtu pohádky. Pak ležím s ní v posteli a čekám než usne. Někdy to trvá 30 minut, jindy hodinu. Problém je v tom, že když se v noci vzbudí a zjistí, že tam nejsem, tak si sama otevře dveře z pokoje a jde si pro mne do ložnice. Musím jít s ní znovu do postele a znovu počkat, než usne, abych mohla odejít. Tohle se opakuje tak 2×-3× v noci. Sama v noci prostě neusne.

Řeším to z toho důvodu, že za 2 měsíce se nám má narodit miminko, tak bych byla ráda, aby se naučila spát nejlépe celou noc nebo alespoň usínat sama.

Děkuji všem moc za odpověďi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22382
23.8.20 11:33

Myslim, ze to neodnaucis. :) Deti za nami chodili v noci nekolik let.
Nejlepsi bylo nechat je spat u nas v posteli. Vraceni nemeli smysl, prisli temer okamzite zpet, nekolikrat za noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
23.8.20 11:35

No budeš ji muset naučit, že tam nejsi. Přečíst pohádku, pohladit, pusu na dobrou noc a odejít. A pak se na ni chodit dívat v prodlužujících se intervalech. Počítej s tím, že to bude pár nocí s řevem, když už teď si tvoji přítomnost vynucuje. Ať se daří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5198
23.8.20 11:41

Tatínek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9074
23.8.20 11:53

Vyřešila jsem to tím, že spím s oběma dětmi v ložnici a manžel v obýváku. Usínáme společně a když starší začne plakat(mladší spí většinou celou noc), tak se přemístím k nim. Odnaučit to, podle mě, nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
23.8.20 11:56

U nás hodně pomohlo neusávat tak, že s ní ležíš.
Sedím ve dveřích pokoje a čtu knížku. Světlo svítí na chodbě.
A i tak s námi 2.5 letá pořád spí, ale už chodí k nám do postele sama a nebudí mě. Takže za mě úspěch.
4.5 letá dostává 5 samolepek zato když spí u sebe celou noc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9536
23.8.20 12:03

My to máme podobně, jen syn (19 měs.) je ještě v postýlce, takže chodím já za ním :D a většinou zůstávám v pokojíčku a mám tam svoji postel. Někdy chce se mnou spát v posteli, jindy mu stačí moje přítomnost. Když je, ale dobrá noc( jednou za týden :lol: ), třeba jako dnes tak spí od 19:30 do pěti sám v pokojíčku a od těch pěti jsem s ním v posteli a ještě dospal do 6:30. Já teď posouvám ranní mléko, pil ho ve čtyři a pak už spal jen do pěti většinou. Teď dávám až v šest a protahuje se mu tím i spánek. No miminko čekáme na prosinec. Zatím je plán ten, že si ho vezmu k ránu k sobě v ložnici do postele. Spát s oběma dětmi dohromady hned nepůjde. Syn spí blbě, miminko by ho budilo, tím jsem si jistá. Takže bude fungovat tatínek a pak se uvidí. Teď mu ještě rostou zoubky, tak doufám ve víc pěkných nocí jako byla dnes. Na to spaní celou noc pomohlo odebrání nočního mléka, dudlíku a teď posun toho mléka ráno.. večer teda uspávám stejně. Jen v sedě na židli. To plánuji nechat a u toho třeba klidně kojit. Uvidíme jaká bude realita, po zkušenostech se spánkem syna se raději bojím plánovat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
23.8.20 12:06

A proc jeste neni v postylce, myslim takova ta klasicka batoleci se spruslema nebo jak to rict, ze ktere nevyleze? Ja mam 22mes syna a neumim si predstavit ho zatim nechat v normalni posteli. To bychom se se spankem nikam nedostali :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22382
23.8.20 12:22
@ocean.mama píše:
A proc jeste neni v postylce, myslim takova ta klasicka batoleci se spruslema nebo jak to rict, ze ktere nevyleze? Ja mam 22mes syna a neumim si predstavit ho zatim nechat v normalni posteli. To bychom se se spankem nikam nedostali :mrgreen:

Protoze treba skoro dvoulete dite v ni nechce byt a snazi se ji prelezt, coz smrdi urazem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
23.8.20 12:24
@Svistice píše:
Protoze treba skoro dvoulete dite v ni nechce byt a snazi se ji prelezt, coz smrdi urazem?
tak to my mame asi teda nejakou mega postylku, muj kluk co je normalne jak opicak to nema sanci prelezt. Jinak samozrejme ze bych nenechala syna v posteli, co pro nej neni bezpecna 8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8870
23.8.20 12:39

Já děti od malička po láskyplném rozloučení učila usínat samotné. Brala sjem to tak, že je to základní schopnost a je mojí prací jako matky, dítě to naučit a zajistit mu tak kvalitní spánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
23.8.20 12:57
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Prosím o radu a vaše zkušenosti ohledně večerního uspávání a spaní celou noc naší 20. měsíční holčičky. Spinká sama ve svém pokojíčku ve velké posteli se zábranou. Večer kolem 20. hodiny jdeme uspávat, tím stylem, že vypije svojí dávku mlíka a já jí u toho čtu pohádky. Pak ležím s ní v posteli a čekám než usne. Někdy to trvá 30 minut, jindy hodinu. Problém je v tom, že když se v noci vzbudí a zjistí, že tam nejsem, tak si sama otevře dveře z pokoje a jde si pro mne do ložnice. Musím jít s ní znovu do postele a znovu počkat, než usne, abych mohla odejít. Tohle se opakuje tak 2×-3× v noci. Sama v noci prostě neusne.

Řeším to z toho důvodu, že za 2 měsíce se nám má narodit miminko, tak bych byla ráda, aby se naučila spát nejlépe celou noc nebo alespoň usínat sama.

Děkuji všem moc za odpověďi.

Měli jsme s naší malou to samé, zkus knížku Každé dítě může dobře spát. Někdo jí odsuzuje, já si jí nemůžu vynachválit. V 19:50 jde do pokojíčku (taky má velkou postel se zabranami) přečtu jí pohádku, po pohádce pusu a jdu pryč, usíná sama. Spavala do 7 ale teď v létě kvůli světlu vstává v 6 ale spí celou noc. Občas se stane že mě zavolá že má žízeň, nebo že chce přikrejt, tak tam jdu, udělám co potřebuje a jdu zase hnedka pryč. Za mě prostě paráda. Akorát jí jsou 2 roky, učili jsme jí to podle té knížky když jí nebyl ještě ani rok a půl. Byla v malé postýlce, blbý je že tobě z té velké může vylézt. No sežeň si tu knížku oni tam raděj se vším co se týká dětského spánku. Napsala to dětska psycholožka ve spolupráci s pediatrem, takže fakt super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
23.8.20 13:03

@Kaktusanda @Sany80s jak pisou holky, taky sem syna ucila aby usinal sam. Jsme ve velke posteli, kde cteme knizku nebo kouknem na pohadku, da si mliko. Pak okolo 7.30 ho prenasim do jeho postele. Kde usina sam. Uz to nastesti mame zmaknuty. Samozrejme ze kdyz se neco deje jako ze ma zizen, nebo chce prikryt, tak tam jdu. Jinak ale usina sam a za me parada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7888
23.8.20 13:11

Je malinká, to vůbec nemusí jít odnaučit.
Spousta dětí v noci courá k rodičům až do kdoví jakého věku :nevim:.

Já jsem tedy spala s dětmi a kojila dlouho. Po odstavu (cca od 2 let) spí celou noc a po přestěhování do svého ani nikam v noci necourají.

Můj názor je ten, že když se takto nasytí maminky do těch dvou let, tak se pak osamostatní snadno a jde to dobře. Tudíž zezačátku dost práce, ale pak dobrý.
Naopak když dítě spí brzy samo, brzy se odstaví, tak se ty problémy se spaním pak ještě nekonečně vlečou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 13:16

U nás od narození mladší převzal péči o staršího tatínek. Hlavně večerní uspávání.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama