Bílý povlak jazyka u dítěte

722
23.4.11 19:06

Prosím o radu

Ahoj holky prosím o radu,dcerce se udělal na jazyku takovej bílej povlak.Nevíte jak stím dolů? a jestli to neznamená třeba angínu? Mám doma genciánu myslíte že tím bych mohla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

298
23.4.11 19:18

ahoj, jen jestli to není moučnivka…na tu se genciálka dává…dítě to bolí, tak bývá plačtivé, ale raději bych zašla k doktorovi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
23.4.11 19:20

Může to být i od mléka, jestli pije jenom mléko. Jinak moučnivka to může být také, na tu se dává genciána (nezapomeň si namazat i bradavky), k dr. bych nešla, pokud nemá jiné obtíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10555
23.4.11 19:20

ja jsem slysela ze gencialku uz pry nevyrabeji nebo to bylo aspon tak receno me mame pred par dny pry misto toho je naka bila vodicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
23.4.11 19:25
DDarja píše:
ahoj, jen jestli to není moučnivka…na tu se genciálka dává…dítě to bolí, tak bývá plačtivé, ale raději bych zašla k doktorovi :-)

jen kdyby bylo plačtivé, jinak bych k doktorovi taky nešla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13208
23.4.11 19:37

zkus si omotat prst plínkou a ten povlak setřít. pokud to nepůjde, tak to bude moučnivka. jinak klasický povlak od mléka.
jinak genciánu moc nedávej. je karcinogenní, když se používá dlouhodobě. dávala bych ji maximálně do úterka a kdyby povlak nezmizel, tak zaběhni k doktorce. předepíše vám něco na tu moučnivku. viki dostal tabletky nizoral, které jsem drtila a rozpouštěla v trošce vody a tím vytírala pusinku. zabraly během pár dní. a nebo jestli máš blízko do německa, je super Infectosoor mundgel. je to tam volně prodejné a vyjde na naše cca na 180,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20662
23.4.11 19:42

Já myslím,že je to s mlíka,syn to měl taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2937
23.4.11 21:03

Prý se tomu říká „žabka“ (nevím proč), v lékárně mi na to dali takovou fialovou vodičku…ale stejně to tam má zase, v úterý jdem do poradny, tak uvidím, co na to Dr. řekne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28876
23.4.11 21:08

U miminka moučnivka,„žabka“, u staršího dítěte to skutečně může být předzvěst nemoci, většinou angíny.
Moje děti obě angínu měly, i hnisavou, skutečně několik dní předem byl jazyk povleklý.

Ale v kojeneckém věku je angína vzácná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13208
23.4.11 21:10
Eneer píše:
Prý se tomu říká „žabka“ (nevím proč), v lékárně mi na to dali takovou fialovou vodičku…ale stejně to tam má zase, v úterý jdem do poradny, tak uvidím, co na to Dr. řekne…

fialová vodička je genciána…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
24.4.11 07:24

tak já tedy vyzkouším tu genciánu mám ji doma tak uvidím do toho úterka.holky díky za radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13208
24.4.11 08:12

a zkoušela jsi tou plínkou, jestli to jde setřít? a musíš trošku přitlačit. fakt to může být i mlíko. ať nedáváš genciánku zbytečně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2937
24.4.11 09:00

Tak já to zkoušela setřít tou plínkou a jde to, takže to bude tím mlíkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13208
24.4.11 09:07

eneer, to je dobře, že to bylo jenom mléko. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
25.4.11 18:05

já jsem to zkoušela plínkou a nic to bych musela hodně dřít aby to šlo dolů :-( uvidím jak ta genciána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama