Prosím o radu - kvasinková infekce?

Anonymní
9.4.11 00:34

Prosím o radu - kvasinková infekce?

Ahoj holky, omlouvám se za anonymitu, ale toto téma je pro mě dost intimní a taky se stydím, snad pochopíte :roll: .. hledám hledám tady v diskuzi, ale nenašla jsem nic, co by mě jako odpověď uspokojilo.

Jde o to, že jsem v 37tt těhu, poslední týden, nebo dva, mě tam dole trochu svědilo, ne vždy stejně. Myslela jsem, že nevhodně zvoleným prádlem se mi tam udělala opruzeninka, která se začala hojit a svědí.

Dneska když jsem se šla sprchovat, mrkla jsem se zrcátkem. Hrozně mě svědí ústí močové trubice a když jsem na to koukla zrcátkem blíže, tak jsem zjistila, že to ústí je bílé, kolem v záhybech bílé hrudky :oops: a okolo tak trochu zarudlé a mírně opuchlé (důsledek škrábání :?:). Hned mě napadly kvasinky.. ale je možné mít kvasinky bez toho, aniž by mě při čůrání pálelo a bez toho, aby se to nějak projevovalo v pochvě? Tam se mi zdá, že je vše v pořádku, nic mě nepálí, nesvědí.. je pravda, že mám tak trochu výtok, ale ten mám celé těhotenství, takový bílý vodňatý (omlouvám se za tak podrobný popis všeho :oops: ).

V případě, že by šlo o kvasinky, nemohly nějak ohrozit dítě, když byly neléčené? Nenapadlo mě podívat se tam dříve.. a další věc, musím s tím na pohotovost, nebo to vydrží do pondělka, nebo pro to můžu něco udělat sama?

Děkuji za odpovědi a přeji hezký večer :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.4.11 00:45

doporučuji Rosalgin výplach. Já mám s ním zkušenosti dobré. už tu nějaké diskuse proběhly. Ne každý ho chválí, píši za sebe. a v těhotenství se také může.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.4.11 03:59

Hm, tak to jsi asi odhadla správně…já na to trpím hodně, i když se to už zlepšilo…ale nevím z čeho to je gyndaři mi vždy řekli, že to mám chronicky…
Na začátku těhotenství jsem to zas trochu měla, tak mi gyndař na psal taky ten Rosalgin, tak jsem si no koupila, ale na konec nepoužila, nějak se mi to nezdálo a v příbalovým letáku bylo napsané,že v těhotenství jen po konzultaci s lékařem, i když on mě uklidnil, že to tam ten výrobce píše jen aby se chránil, protože se některým nechtějí dělat drahé testy k vůli těhotným, ale že se to normálně používá, ale mě se to nezdálo…
Takže jsem se, jako vždy jen namazala krémem canesten (ten se může i v těhotenství a je to i v letáku)a zpravilo se to. Mě to i uleví od toho svědění.
Ale ten krém, tedy použiju hned, jak se mi zdá, že to zas začíná, takže když to podchytnu včas, tak zabere, nevím, jak moc už to máš rozjeté ty, jestli ti to zabere… :nevim:
Ale tedy nevím, jestli to může nějak ohrozit mimko a jestli to vydrží do pondělí… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.4.11 04:16

Jo, když tak ještě přemýšlím, tak když jsem s tím byla u toho gyndaře na začátku těhu (jak už jsem psala), tak se netvářil nijak tragicky a když jsem mu řekla, že se mi ten výplach - Rosalgin moc nezdá, tak řekl, že záleží na mě, že si to dávat nemusí, když to vydržím…
Jo a když byla těhotná mamka, tak říkala, že to taky měla, ale tenkrát ještě takový léky nějak nebyly, tak říkala, že to musela vydržet a že to bylo hrozný…
Takže to asi pro mimko nebude nějak ohrožující…myslím… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
9.4.11 06:58

Ahoj. Tak to mě doktor našel kvasinky když mi dělal stěr na streptokoka, jelikož jsem to neměla rozjetý tak jako ty, tak sem o tom ani nevěděla. Dostala jsem na to nějaké čípky a dr. mi vysvětlil že kvasinky způsobujou při porodu větší poranění pochvy, páč je kvůli bakteriím křehká a zranitelná…tak asi tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10655
9.4.11 07:04

už jsem to tu někde psala..kup si choceňskej bílej jogurt nebo podobně hustej a kvalitní a napatlej se s tim dole a nech to pres noc působit…mě to vždycky pomohlo, je to přírodní a účinný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
9.4.11 07:55

Ahoj,
mě na tyto problémy pomohlo omývání ve vodě naředěným jablečným octem.
Kdysi mi to někdo poradil a fakt to pomohlo :dance:
Zdravím
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.11 07:56

V těhotenství se to může, gyndař to doporučoval. Já jsem to na začátku také nechtěla použít, také jsem na tyhle věci opatrná, také jsem četla, sledovala, hledala,…nakonec jsem ho použila, připadalo mi to fakt šetrnější, než nějaké zaváděcí globule od gyndaře.
Pokud jsi už na konci těhu, vůbec bych neváhala, tady by určitě větší škody udělala rozsáhlá kvasinková infekce.
Canesten - mast je taky dobrej.
A ten jogurt je také trochu účinný (pokud už to nemáš moc rozjetý) to jsem aplikovala u moře, když jsem si zapomněla Rosalgin :oops:

Také z jídelníčku vynechat cukry, přidat jogurty, případně laktobacily kapsle,
to je moje zkušenost…

• Nahlásit
  • Citovat
beruska7908
9.4.11 07:58

Ahoj, ja anonymne psat nebudu, pac je to normalni vec, kterou ma spousta zenskych :mrgreen: ja ji mela taky nekolikrat, rada se vraci, kup si v lekarne cipky, ktere se muzou i v tehu, canesten dela myslim i cipky a mast a pokud nejsi vylozene na zacatku tehu, tak ho muzes. a ano, kvasinkova infekce nemusi palit, muzes mit jen vytok nebo cituji"takove to bile" neni se za co stydet, NELECENA INFEKCE BY MOHAL V TEHU ANDELAT PASEKU,TAK BACHA.nerikam, ze nejak vazne,ale kazda infekce,at je to „banalni“infekce v tehu by se mela hned lecit, hlavne v tehu.takze na pohotovost nemusis,ale hned v pondeli si skoc za gyndarem,at ti napise nejake cipky nebo globule, prozatim si muzes mazat ten canesten jak tu nekdo radi.jo a hlavne (zni to divne)nesprchovat se petkrat denne, prehnana hygiena ty prirozene mlecne bakterie nici,takze bavlnene kalhotky, papej probiotika a s tim jogurtem to taky nemusi bejt spatny, ten laktobacily primo obsahuje,ale ja osobne bych si v tehu nic do „pipky“ nepatlala :lol: vytok je v tehu normalni,ale nesmi zapachat a svedit, pak je neco spatne, i kdyz jak rikam, mne treba nic nepalilo a presto jsem kvasinky mela. hodne zdaru :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
beruska7908
9.4.11 08:00

ted koukam, jaky jsem udelala preklepy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
15062
9.4.11 08:02

Já měla v těhotenství kvasinky ve stěru a vůbec žádné projevy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
beruska7908
9.4.11 08:02

JESTE JSEM ZAPOMNELA NAPSAT, ZE JE TAKY DOBRY INTIMNI GEL LACTACYD, TIM SE UMYVEJ NEBO JEN CISTOU VODOU, ZADNY MYDLA NEBO PARFEMOVANE SPRCHOVE GELY, TO JE NEJHORSI. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
10832
9.4.11 08:51

Je dobré kvasinky přeléčit, hlavně ke konci těhu zajed si na gyndu at potom s tím nemáš problémy při porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
9.4.11 09:01

Jako první pomoc doporučuju taky bílý jogurt, nejlépe s živýma kulturama jako je aktivia. Prostě napatlat nejlépe přes noc.
No a určitě si dojít k dr., jak to tu Eva řekla, mohla by si totiž infekci při porodu přenýst na miminko :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.11 10:11

Děkuju za rady, holky. Vím, že tím trpí mnoho žen, ale to mi od pocitu studu nepomůže :oops: . Já se zřejmě císaři nevyhnu, takže „spodkem“ nejspíš rodit nebudu, bohužel :-(.. Ale dnes mě to vůbec nesvědí, ale takové to drolivé tam kolem bylo a citlivější je to také.. taky je pravda, že včera jsem pořád zobala nějaké sladkosti. Zarazilo mě, že to mohou být kvasinky a přitom vůbec nemusí být problém v pochvě.. :?: Je pravda, že se myju dole mýdlem a to 2–3× denně :think:
Stěry na streptokoka mi dělali 30.3, na KO jsem byla 5.4. a doktor mi nic neřekl :nevim:
Zkusím pro začátek ten bílý jogurt, tím nic nepokazím. Myslím, že už to budu mít tak dobré dva týdny, i když to nesvědí pořád stejně, někdy skoro vůbec a někdy dost, ale to bílé je v těch záhybech pořád. Připisovala jsem to nějaké zvýšené produkci hormonů a mazu, tak jsem se ještě častěji myla, abych nic nezanedbala :roll:

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama