Prosím o radu ohledně mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dracula-s
Kecalka 214 příspěvků 09.09.19 14:27
Prosím o radu ohledně mateřské

Ahoj, prosím o radu. Jsem ve 30tt. Koncem září už mám nárok na mateřskou, nyní pobírám podporu v nezaměstnanosti. Jsem od července vedena na ÚP. Ukončila jsem prac. poměr tedy v nějakém 24tt, dříve jsem pracovala a tohle řeším poprvé.
Prosím vás jak je to s nárokem na mateřskou v takovém případě? A co a jak zařídit? Zajít na OSSZ a oni to budou řešit sami nebo jak? Že jsem odešla ze zaměstnání v těhotenství, to vědí, ale krom teh. průkazky jsem si nikdy nic nenechala potvrdit. Děkuji

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 09.09.19 14:58

Gynekolog ti dá papír.. žádost o PPM a ten odneses do bývalé práce. Ti potvrdí výši mzdy a odešlou na OSSZ.

Lendeš
Kelišová 6826 příspěvků 09.09.19 15:06

Z ÚP se můžeš odhlásit na vlastní žádost ke dni před dnem nástupu na PPM. Když si zvolíš nástup na PPM až 6 týdnů před porodem, budeš mít déle podporu. Nástup na PPM pak nahlaš pojišťovně.

Lendeš
Kelišová 6826 příspěvků 09.09.19 15:19

A platí to za předpokladu, že ten nárok na PPM máš, tzn. splňuješ 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky a vejdeš se do ochranné lhůty - ta je tak dlouhá jako zaměstnání, které skončilo v době těhotenství, max. 180 dní.

Váš příspěvek
Reklama