Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Nemůžeš, musíš žádat až po porodu, je třeba doložit rodný list dítěte.
Nechci, aby to vyznělo špatně ale vem si, že by se to těhotenství nedobralo do zdárného konce ( nepřeju to nikomu ale mám zkušeost i osobní, že se to děje..) Tento příspěvěk lze brát až po porodu a vystavení RL.. Jenn pomocí něj ti h začnou vyplácet.. ![]()
@Andrea.Tom Jasné, proto jsem se ptala, zda by to šlo s tím, že by se rodný list pak dodal (např. při uznání UDR na VŠ to takto funguje, že člověk může zažádat dopředu, ale pak musí do měsíce od porodu dodat rodný list).
@klara_pushin píše:
@Andrea.Tom Jasné, proto jsem se ptala, zda by to šlo s tím, že by se rodný list pak dodal (např. při uznání UDR na VŠ to takto funguje, že člověk může zažádat dopředu, ale pak musí do měsíce od porodu dodat rodný list).
Ale to neznamená, že žádáš o UDR „dopředu“, na tu je prostě nárok i v době před porodem, v době kdy jinak ženy nastupují na mateřskou. Nárok na rodičák je spojen až s narozením dítěte.
@Lendeš Však já to nezpochybňuju, jen jsem vysvětlovala tu svoji domněnku v původním příspěvku.