Po porodu rovnou na RD

9793
7.9.19 15:40

Až po porodu s rodným listem dítěte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37144
7.9.19 15:40

Nemůžeš, musíš žádat až po porodu, je třeba doložit rodný list dítěte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
7.9.19 15:41
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2505
7.9.19 15:42

Nechci, aby to vyznělo špatně ale vem si, že by se to těhotenství nedobralo do zdárného konce ( nepřeju to nikomu ale mám zkušeost i osobní, že se to děje..) Tento příspěvěk lze brát až po porodu a vystavení RL.. Jenn pomocí něj ti h začnou vyplácet.. :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
7.9.19 15:46

@Andrea.Tom Jasné, proto jsem se ptala, zda by to šlo s tím, že by se rodný list pak dodal (např. při uznání UDR na VŠ to takto funguje, že člověk může zažádat dopředu, ale pak musí do měsíce od porodu dodat rodný list).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9793
7.9.19 16:02
@klara_pushin píše:
@Andrea.Tom Jasné, proto jsem se ptala, zda by to šlo s tím, že by se rodný list pak dodal (např. při uznání UDR na VŠ to takto funguje, že člověk může zažádat dopředu, ale pak musí do měsíce od porodu dodat rodný list).

Ale to neznamená, že žádáš o UDR „dopředu“, na tu je prostě nárok i v době před porodem, v době kdy jinak ženy nastupují na mateřskou. Nárok na rodičák je spojen až s narozením dítěte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
7.9.19 16:04

@Lendeš Však já to nezpochybňuju, jen jsem vysvětlovala tu svoji domněnku v původním příspěvku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15946
7.9.19 16:27

Jinak doporučuji si platit nemocenskou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová