Po porodu rovnou na RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klara_pushin
Nováček 7 příspěvků 07.09.19 15:35
Po porodu rovnou na RD

Zdravím,

jako OSVČ nemám nárok na mateřskou a proto budu čerpat rovnou rodičovskou. Nemáte s tím někdo zkušenost? Jde mi o to, zda můžu nějak zažádat předem a poskytnou údaje z těhotenské průkazky o předpokládaném termínu porodu a pak po porodu např. doložit rodný list, nebo zda mohu reálně žádat až opravdu po porodu.

Předem díky za odpověď.

Reakce:
Lendeš
Kelišová 6831 příspěvků 07.09.19 15:40

Až po porodu s rodným listem dítěte.

Kriss Tina
Extra třída :D 12230 příspěvků 07.09.19 15:40

Nemůžeš, musíš žádat až po porodu, je třeba doložit rodný list dítěte.

klara_pushin
Nováček 7 příspěvků 07.09.19 15:41
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 07.09.19 15:42

Nechci, aby to vyznělo špatně ale vem si, že by se to těhotenství nedobralo do zdárného konce ( nepřeju to nikomu ale mám zkušeost i osobní, že se to děje..) Tento příspěvěk lze brát až po porodu a vystavení RL.. Jenn pomocí něj ti h začnou vyplácet.. :kytka:

klara_pushin
Nováček 7 příspěvků 07.09.19 15:46

@Andrea.Tom Jasné, proto jsem se ptala, zda by to šlo s tím, že by se rodný list pak dodal (např. při uznání UDR na VŠ to takto funguje, že člověk může zažádat dopředu, ale pak musí do měsíce od porodu dodat rodný list).

Lendeš
Kelišová 6831 příspěvků 07.09.19 16:02
@klara_pushin píše:
@Andrea.Tom Jasné, proto jsem se ptala, zda by to šlo s tím, že by se rodný list pak dodal (např. při uznání UDR na VŠ to takto funguje, že člověk může zažádat dopředu, ale pak musí do měsíce od porodu dodat rodný list).

Ale to neznamená, že žádáš o UDR „dopředu“, na tu je prostě nárok i v době před porodem, v době kdy jinak ženy nastupují na mateřskou. Nárok na rodičák je spojen až s narozením dítěte.

klara_pushin
Nováček 7 příspěvků 07.09.19 16:04

@Lendeš Však já to nezpochybňuju, jen jsem vysvětlovala tu svoji domněnku v původním příspěvku.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 07.09.19 16:27

Jinak doporučuji si platit nemocenskou.

Váš příspěvek
Reklama