Prosím o radu ohledně společnosti Residomo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie1906
Kecalka 179 příspěvků 06.05.19 10:26
Prosím o radu ohledně společnosti Residomo

Dobrý den, máme problém a netuším na koho se obrátit, tak to zkusím tady ;) Jde o to že jsme se s přítelem přestěhovali z jednoho bytu Residomo do druhého, měli jsme na přestěhování měsíc (celý duben) s tím že se na konci měsíce spojíme se společností a byt předáme. Ve smlouvě je napsáno že se byt musí předat maximálně týden po ukončení nájemní smlouvy. Poslední týden v měsíci příteli pořád někdo ze společnosti volal, bohužel přítel měl ranní, a navíc dělá v místě kde není signál, když pak na číslo volal po práci, nikdo už to nebral. 29.4 volal na infolinku kde mu paní poslala kontakt na někoho s kým se máme spojit a domluvit se na předání bytu. Bohužel ani tam to nikdo nebral. Dnes nám volala paní s kterou jsme se celý minulý týden nemohli spojit s tím, že tento týden už nemají čas abychom byt předali, takže až příští pondělí ale budeme muset zaplatit polovinu nájmu (cca 4000) protože jsme nepředali byt v termínu, nemluvě o tom že byt chtějí převzít dopoledne ale partner má zrovna ranní. Prosím o radu co máme dělat a na koho se obrátit, protože my přece nemůžeme za to že oni nemají čas, a jestli vůbec se dá, něco dělat.

Reakce:
Anik
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 06.05.19 10:46

Neznám společnosti Residomo, ale obecně, je to vaše chyba. Jak píšeš, že nikdo nemůže za to, že oni už nemají čas, tak na druhou stranu nikdo nemůže za to, že přítel nezvedá telefon,,,oni vám xkrát volali, snažili se v termínu, vy jste nereagovali - toť z jejich pohledu. Vždyť máte i ve smlouvě, že se spojíte koncem měsíce…a koncem měsíce byla snaha pouze z jejich strany.

To nešlo nechat si telefon přítele jeden den doma, když víte, že se vám pořád snaží dovolat? nebo jim dát číslo na vás oba? nebo zavolat ty, když přítel nemohl? Asi odpovíš, že smlouva je psaná na přítele. Ale pro domluvu to snad nevadí. Chtělo to víc snahy z vaší strany. To předání bytu si holt budete muset taky zařídit.
Bohužel no, pracovní dobu mají úřady, instituce, firmy většinou plus minus stejnou, bojuje s tím každej, kdo si potřebuje něco zařídit, ale je to hlavně ve vašem zájmu, vlastně pouze ve vašem zájmu, tak to snad stojí za den dovolené třeba, ne?

iTýnka
Kecalka 332 příspěvků 06.05.19 10:55

Ahoj Lucie,
taky bydlím v bytě Residomo. Původně jsem nechtěla, ale okolnosti mě dohnaly. Jedna věc, se kterou se prostě musíš smířit, je to, že co mají ve smlouvě, je pro ně jasně dané a přes to nejede vlak. Když jsi věděla, že do konce měsíce musíte vypadnout, měli jste to pro jistotu řešit už 14 dní před koncem měsíce - raději dříve než později. A úplně nejlépe zajít osobně na pobočku a vyřešit to tam. Teď už s tím nic neuděláš, můžeš zkusit právníka, ale nemyslím si, že by právo bylo na tvé straně vzhledem k tomu, že to máš i ve smlouvě. Akorát pak budeš muset doplácet i výlohy druhé straně.
Pokud jim platíš půl nájmu, zkus si vyjednat odchod do půlky stávajícího měsíce. To by mohlo být fér pro obě strany.

Na druhou stranu tě chápu, protože domluvit se s nimi na čemkoli je darda. Komunikace stojí za starou belu a příjemní taky zrovna nejsou (a o těch makléřích ani nemluvím!).

Aspoň už na příště víš - je to poučení. Nic nenechávej na poslední chvíli a u Residomo to platí trojnásob ;-) Držím palce!

Lucie1906
Kecalka 179 příspěvků 06.05.19 11:07

Ahoj, děkuji za Vaše odpovědi. No nejspíš s tím opravdu nic neuděláme, ale je to banda zlodějů. @iTýnka přesně jak píšeš, příště už budeme vědět co a jak, zkusím se ještě poradit s právníkem pokud nějakého seženu a uvidíme, jedná se o částku 4000,– je to sice dost peněz ale na druhou stanu ne zas tak moc, takže k soudu to určitě nepozenu i kdybych měla 100% šanci že to vyhrajeme. Ještě jednou děkuji za Vaše odpovědi

iTýnka
Kecalka 332 příspěvků 06.05.19 11:25

@Lucie1906 V minulosti jsem si brala právníka na jednu realitku ohledně nájmu (a později i na koupi bytu - tu samou paní) a byla jsem moc spokojená. Byla to nějaká JUDr. Eva Drevňaková. Sídlí na Stodolní v Ostravě a fakt mě vysekala ze sraček.
Myslím, že úvodní konzultaci má zdarma, tak to zkus :)

Váš příspěvek
Reklama