Rozdělení poplatku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 12:24
Rozdeleni poplatku

Zdravim,
Jsme par, mame jedno male dite, ja na rodicaku, on prace. Stavime dum, dum je jeho, je na.jeho pozemku, ma na sebe hypoteku.Brzy budeme bydlet, nyni docasne u rodicu. Rikala jsem, ze pocitam s tim, ze bude on platit hypoteku, a o poplatky se rozdelime, stejne tak o jidlo.Co se tyce plateb za maleho a veci na nej, budu platit ja.On se cuka, ze bych mela platit vic nez on, ze bude platit hypoteku.To mi prijde, ze bych byla.na tom bita. v pripade rozchodu. Nejsme manzele,barak.neni.psany na me, nic…Jak byste to udelali? Ev. moznost navrhnout, ze budu prispivar na. hypoteku, ale zavede me jako spolumajitele. Zatim. nevydelavam, takze budu davat jen rodicak, ale pak..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6714 příspěvků 04.05.19 12:27
@Anonymní píše:
Zdravim,
Jsme par, mame jedno male dite, ja na rodicaku, on prace. Stavime dum, dum je jeho, je na.jeho pozemku, ma na sebe hypoteku.Brzy budeme bydlet, nyni docasne u rodicu. Rikala jsem, ze pocitam s tim, ze bude on platit hypoteku, a o poplatky se rozdelime, stejne tak o jidlo.Co se tyce plateb za maleho a veci na nej, budu platit ja.On se cuka, ze bych mela platit vic nez on, ze bude platit hypoteku.To mi prijde, ze bych byla.na tom bita. v pripade rozchodu. Nejsme manzele,barak.neni.psany na me, nic…Jak byste to udelali? Ev. moznost navrhnout, ze budu prispivar na. hypoteku, ale zavede me jako spolumajitele. Zatim. nevydelavam, takze budu davat jen rodicak, ale pak..

No… Když zavřu deset oči, tak tvůj návrh je OK a plus by měl dávat polovinu na dítě? Nebo to není jeho? Když si koupíš pro sebe zlatou cihlu, taky ti na ni dá půlku?

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 8765 příspěvků 04.05.19 12:32

No jdeš do domu, kde ti nic nepatří, on si bude platit hypotéku a ty v případě rozchodu odcházíš s igelitkou…ty máš platit více než on, protože si bude financovat vlastní barák? a dítě budeš financovat jen ty, protože si ho vyhrála v tombole a on s ním nemá nic společného?

Příspěvek upraven 04.05.19 v 12:37

SlečnaDahlia
Závislačka 2596 příspěvků 04.05.19 12:37

Pro mě je naprosto nepochopitelný celý ten koncept, kdy si jeden z páru s malým dítětem staví něco „svého“ nezávisle na partnerce a dítěti. Klidně mějte oddělené účty, ale v rámci jedné rodiny, kde už jsou i děti, si nejde takhle bez velkých ztrát a dlouhodobě udržitelně hrát na „moje“ a „tvoje“.

Nicméně pokud už jsi na tento koncept přistoupila, tak mi připadá docela logické, že bys neměla platit pouze polovinu energií, ale i něco navíc. Neříkej tomu „část hypotéky“, ale třeba „nájem“: kdybys nebydlela u něj, platila bys ho někde jinde. S takhle rozdělenými financemi a uvažováním ve smyslu „já MU dám na hypotéku“ jste v podstatě jenom spolubydlící s nástavbou.

Ale jak říkám, pro mě je tenhle systém fungování v páru naprosto zvrácený. Tvoje obavy o to, co bude, když se rozejdete, jsou na místě.

SlečnaDahlia
Závislačka 2596 příspěvků 04.05.19 12:38
@Monchichik píše:
No jdeš do domu, kde ti nic nepatří, on si bude platit hypotéku a ty v případě rozchodu odcházíš s igelitkou…ty máš platit více než on, protože si bude financovat vlastní barák? a dítě budeš financovat jen ty, protože si ho vyhrála v tombole a on sním nemá nic společného?

A kdyby nebydlela v jeho budoucím baráku, ale v baráku cizího člověka, tak by taky neměla platit nájem, ale jenom energie, protože ten barák nikdy nebude její?

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 8765 příspěvků 04.05.19 12:40

@SlečnaDahlia no já chápu, že nebude bydlet zadarmo, ale mě by prostě tohle vadilo…za prvé bych byla manželka, za druhé bysme měli dům společně…tenhle model není nic pro mě…a ty výpočty kolem, kolik má kdo dát, to je fakt magoriáda ;)

SlečnaDahlia
Závislačka 2596 příspěvků 04.05.19 12:46
@Monchichik píše:
@SlečnaDahlia no já chápu, že nebude bydlet zadarmo, ale mě by prostě tohle vadilo…za prvé bych byla manželka, za druhé bysme měli dům společně…tenhle model není nic pro mě…a ty výpočty kolem, kolik má kdo dát, to je fakt magoriáda ;)

Jak píšu výše, není to nic ani pro mě, naopak je to pro mě opravdu naprosto nepochopitelné a tím nepochopitelnější, když je v tom dítě.

Ale zakladatelka na ten mód „spolubydlící s výhodami“ zcela dobrovolně přistoupila a zcela dobrovolně si takhle pořídila dítě. A v tomhle jejím aktuálním nastavení mi přijde logické, že bude platit k energiím i něco málo navíc coby nájem (samozřejmě i s tím, že on bude přispívat na provoz a údržbu společného dítěte, ale to už je jiná otázka). Nebo by se třeba mohli oba vzpamatovat a začít se chovat jako rodina, ale to by asi ani nevznikla tato diskuse…

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53257 příspěvků 04.05.19 12:48

A na rodicaku budete oba na půl, nebo jak ti bude kompenzovat usly zisk na rodicaku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 12:49

@Lama Lama rodicak dam.cely..

debra.morgan
Echt Kelišová 8910 příspěvků 04.05.19 12:54

To je celé špatně. ale jako ano, něco bys mu jako „nájem“ dát měla. on by ti zas měl dát min. půlku na dítě… jidlo + to ostatni pro vas dva taky na půl, inkaso, internet na půl. a měl by ti dát něco za tvůj ušlý zisk, když budeš s děckem doma. proste celé špatně. jo a taky bych na tvym miste nekupovala nic jako vybaveni do baraku, kdyz uz tak vse na půl. co koupis ty nechej si učtenky… ale cely ten vas koncept je šilenej. nešla bych do toho.

elpiska
Závislačka 2650 příspěvků 04.05.19 12:56

Raději bych dávala určitou domluvenou část z obou příjmů na jednu hromadu a z ní platila vše, co s vaší rodinou souvisí, tedy poplatky, hypotéku, jídlo, potřeby dítěte. Nedomlouvala bych se, co kdo bude platit, ale platila bych to ze společného. Se zbylými příjmy si oba nakládejte, jak chcete - utrácejte, spořte… Pokud staví dům pouze ze svých investic a znáte se krátce, těžko na tebe přepíše nějaký podíl.

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6714 příspěvků 04.05.19 12:56
@Anonymní píše:
@Lama Lama rodicak dam.cely..

Na to se Lama neptala… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 12:57
@debra.morgan píše:
To je celé špatně. ale jako ano, něco bys mu jako „nájem“ dát měla. on by ti zas měl dát min. půlku na dítě… jidlo + to ostatni pro vas dva taky na půl, inkaso, internet na půl. a měl by ti dát něco za tvůj ušlý zisk, když budeš s děckem doma. proste celé špatně. jo a taky bych na tvym miste nekupovala nic jako vybaveni do baraku, kdyz uz tak vse na půl. co koupis ty nechej si učtenky… ale cely ten vas koncept je šilenej. nešla bych do toho.

Jo ja to myslela.tak s tim, ze ja.budu platit ohl. ditete coz bude jakoby ten"najem"…nebo proste neco pridam.ja na „najem“,ale on bude platit stejne jak ja.za dite..Do baraku kupuji.jen.veci,co si mohu odnest nebo nabytek a.od vseho mam uctenky..

hanka.br.
Generální žvanilka 20157 příspěvků 04.05.19 12:58
@Anonymní píše:
Jo ja to myslela.tak s tim, ze ja.budu platit ohl. ditete coz bude jakoby ten"najem"…nebo proste neco pridam.ja na „najem“,ale on bude platit stejne jak ja.za dite..Do baraku kupuji.jen.veci,co si mohu odnest nebo nabytek a.od vseho mam uctenky..

A tohle děláš jako proč? Nemáš kam jít žít důstojně? Tohle tě neuráží?

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66598 příspěvků 04.05.19 13:01

No a krom pulky na dite jeste musi platit tobe, ze zajistujes peci v dobe kdy by se mel starat on. Kdyz uz tedy nejste rodina ale spolubydlící.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama