Přítel hodně pije a je agresivní

Anonymní
16.8.20 00:10

Prosím o radu s přítelem

Ahoj, s přítelem spolu zijeme 5let a máme 2,5 ročního syna. Přítel hodně pije a je pak agresívní a zarlivy, hodnekrat me uhodil a to i pred synem. Vzdy se potom omlouval a sliboval ze uz to neudělá, že se změní atd. Bydlime v byte který je napsany na me ( neni ani napsany v nájemní smlouve, ale majitel o něm ví ). Hodnekrat jsem ho chtela vyrazit, ale vzdy se jeste vic nastval a rikal ze nikam neodejde. Celkove se mi zhnusil, nejsem sním šťastná a vím, ze bych ho mela nechat uz jenom skrz synovi ktery pritom vzdy breci. Ale porad trosku zvazuji to ze chodí do prace a se spousty veci mi pomaha a když nepije je jinak hodny na me i na syna( rad s nami chodi ven, se synem si hraje atd.)… Nevím co mám delat bojim se ze kdyz ho necham ze mu přeskočí a hodne me zbije. Je toho ještě vic a je to cele zamotane. Chtěla bych uz normálně žít a soustředit se na syna… Omlouvam se ze je to tak dlouhe a dekuji ze jste si to přečetli az sem. Prosím poradte mam ho nechat nebo to jeste zkusit kvuli synovi??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
528
16.8.20 00:17
@Anonymní píše:
Ahoj, s přítelem spolu zijeme 5let a máme 2,5 ročního syna. Přítel hodně pije a je pak agresívní a zarlivy, hodnekrat me uhodil a to i pred synem. Vzdy se potom omlouval a sliboval ze uz to neudělá, že se změní atd. Bydlime v byte který je napsany na me ( neni ani napsany v nájemní smlouve, ale majitel o něm ví ). Hodnekrat jsem ho chtela vyrazit, ale vzdy se jeste vic nastval a rikal ze nikam neodejde. Celkove se mi zhnusil, nejsem sním šťastná a vím, ze bych ho mela nechat uz jenom skrz synovi ktery pritom vzdy breci. Ale porad trosku zvazuji to ze chodí do prace a se spousty veci mi pomaha a když nepije je jinak hodny na me i na syna( rad s nami chodi ven, se synem si hraje atd.)… Nevím co mám delat bojim se ze kdyz ho necham ze mu přeskočí a hodne me zbije. Je toho ještě vic a je to cele zamotane. Chtěla bych uz normálně žít a soustředit se na syna… Omlouvam se ze je to tak dlouhe a dekuji ze jste si to přečetli az sem. Prosím poradte mam ho nechat nebo to jeste zkusit kvuli synovi??

Co preda alkoholik a nasilnik diteti? Myslis, ze takovy clovek bude pro nej prinos? Co predas synovy ty, kdyz se nechas mlatit? Pokud je vztah takto defektni, mel by se ukoncit.
Chlap by se mel jit lecit, aby mel aspon normalni vztah k synovi, kdyz jako partner selhal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4569
16.8.20 00:18

S alkoholikem a násilníkem se to bude jenom zhoršovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
16.8.20 00:19

Syn akorát uvidí jak se jeho otec chová, že chlastá a mlátí mámu. To nepochopím, je ještě člověk uvažuje s ním zůstat. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
16.8.20 00:27

Samozrejme opustit 8o :roll:…mas nejakou sebeuctu? Me chlap kdyby jednou natloukl, tak leti, natoz opakovane. Koruna na to, ze to ten tata roku dela pred ditetem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
16.8.20 00:28
@Anonymní píše:

Jako malá jsem byla svědkem domácího násilí. Muži mají několik tváří, dítě bude svého tátu vždy milovat, ale to neznamená, že nevnímá, co se kolem něj děje. Že nevnímá, jak tatínek mamince ubližuje. Vtiskne se to do duše. A ty následky nejsou jen tvý modřiny, ale i pošramocená psychika dítěte, které s tím nemůže nijak pracovat.

Ale ty ano. Jsi ve výhodné pozici, byt je na tvé jméno, takové štěstí spousta zdejších uživatelek nemá.

Neodpouštěj, nevěř, znovu neodpouštěj. Nikdy to nefunguje. Ve své reakci zmiňuji hlavně tvého syna, protože na rozdíl od něj ty můžeš jednat. Co můžeš. Musíš!

To, čeho je syn svědkem, ať už přímo či nepřímo, mu zdeformuje pohled na vztahy, normalitu. Tohle jsou rány, které ani nevidíš, ale ony nezmizí. Násilí není pácháno jen na tobě, ale i na synovi. Vím, o čem mluvím.

Alkohol je zabiják. Chraň svou rodinu - sebe a syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2947
16.8.20 00:58
@Anonymní píše:

Poslat na léčení, pokud odmitne, nebo mu to nepomůže, tak vyměnit zámky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.8.20 01:16

Jsi ve výborné pozici - svůj byt a přesvědčení (aspoň doufám), že chceš žít normální šťastný život svůj a pro syna, který si to určitě taky zaslouží - po tom, co zažívá, když se Ti partner napije.
Prožívala jsem 2 manželství jako ty a k tomu ještě další hrůzy. NEVĚŘ MU, BUDE TO JEN a JEN HORŠÍ. Obě manželství jsem chtěla zachraňovat kvůli dětem, ne kvůli sobě, vztahu.
Já - 1. manželství, chlast a kamarádi, „nalévání rozumu“ od nich, miminko se pokusil během 10 min. 2× zabít, pak se pokoušel totéž udělat se mnou, když jsem naší malou zachránila, vyrvala mu ji z rukou a zamkla v pokoji a „zahodila“ rychle klíč, když se po něm sápal. Další a další, už jen chvíli, extempore… můj útěk s miminkem v náručí a doslova „holým zadkem“.
2. manželství - také po čase stejné. Alkoholové výstupy, omluvy, „sekání latiny“, předvádění se „hodný tatínek“ a partner a zas dokola i s tím naléváním rozumu od skvělých kamarádů v hospodě. Syn mě dokonce 2× bránil coby puberťák s nožem v ruce, nevěřil ani tomu, že se s ním rozvedu a já jen dodnes lituji, že jsem to neudělala aspoň o 10, 15 let dříve. „Dělala jsem to pro děti“, to jsem si myslela a dcera mi to těžce vyčetla, že jsem od něj neodešla (s nimi oběma) a ona v tom „musela žít“ - proti své vůli. Dodnes se mnou nemluví…a to jsem i pro ni tzv. „chtěla to nejlepší“.
Tak, teď trošku drsně, aby ses vzpamatovala včas - „neblbni“ a vyraž ho, dokud je čas a není ještě pozdě. Věř, že alkoholik a násilník a egoista, který si myslí, že je správné „ženu vychovávat“ - toho nezměníš ani nemůžeš! Změnit se může jen on sám a jak je vidět, on nechce…totéž bylo u nás. Jen čekáš, kdy Tě, v opilosti může i zabít.

Držím palce a jednej rychle, dokud je čas. Fakt jo, on se nemá šanci změnit, protože nechce…a s tím Ty nic neuděláš!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.20 01:40

@bílávlčice Jezis to je hrozný… Me také vyhrožoval že mě zabije, že prý mu bude jedno když si pujde sednou.. Vím a urcite ho poslu pryč.. Jen se bojím aby jeho odchod probehl v klidu a taky jaky to bude po rozchodu :( nema to v hlave v poradku..

• Citovat
  • Nahlásit
16.8.20 02:00

Teror partnera

Promysli si to a hlavně to udělej rychle. Čím dřív, tím víc sobě i synkovi uchráníš zdraví, mozek (na malém).
Já bych to vyřešila dnes, být ve Tvé kůži tak, že bych počkala až vypadne do práce, vyměnila zámek a pokud se bojíš, co bude následovat, tak před jeho příchodem buď doma zamčená s telefonem v ruce a nebo odejít se synem někam pryč třeba na 2, 3 hodiny - na výlet nebo tak něco podobného.
(Ju, a to jsem měla těžce nemocné obě děti… vidíš, a zvládla jsem to všechno taky, tak co bys to nezvládla ty :-) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.20 02:14

@bílávlčice Udelam to jak rikas… Moc dekuji za radu a preji hodne stasti s dcerou.. Urcite si uvedomi zes to myslela v dobrem a odpusti ti :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
16.8.20 02:37

Dceru neřeším, odpustila jsem jí už dávno, přes 10 let o mě nemá zájem. Já si to v sobě vyřešila a jí jsem „propustila“ ať si jde svou cestou, svým životem, jak ona chce… v pohodě. :-) Je to její život, její rozhodnutí, jak se chce ke mně chovat a přistupovat - jako k mámě. Jen mě mrzí, že jsem jí několikrát zachránila život a vyléčila jí z nevyléčitelné nemoci, když lékaři na celé čáře selhali a sdělili mi, že mému miminku nedokáží medicínou pomoci… a že to ona nechápe, nebo nechce…ale to už je zase jiná kapitola :-)
Vždyť život jde dál… přece :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10766
16.8.20 04:46
@Anonymní píše:
@bílávlčice Jezis to je hrozný… Me také vyhrožoval že mě zabije, že prý mu bude jedno když si pujde sednou.. Vím a urcite ho poslu pryč.. Jen se bojím aby jeho odchod probehl v klidu a taky jaky to bude po rozchodu :( nema to v hlave v poradku..

Prosím tě kontaktuj nějakou organizaci, třeba Bílý kruh bezpečí. Poradí ti, jak prakticky na to, můžou pomoc konkrétně, prakticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10766
16.8.20 04:49

2 ×

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
16.8.20 06:41
@Anonymní píše:

To myslis vazne, damozrejms ze ho vyraz, kdyz te bije, prave kvuli synovi..chudak dite!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama