Reklama

Prosím o radu - záškoláctví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 21:36
Prosím o radu-záškoláctví :-(

Dobrý večer všem, omlouvám se za anonym.
Předem musím vysvětlit rodinné vztahy, moje máma je nemocná, ne nijak vážně, ale když ji to začne je třeba dva tři dny mimo, žije s novým manželem spolu s mým bratrem kterému je 12 let. A o něj jde…když je máma ve stavu mimo, využije příležitost a většinou pondělí nebo pátky je mu,, zle,, a zůstane doma. Co doma pak celý den dělá je jasné-počítač. Někdy se i stává, že ho máma nechá doma i když je víceméně ok, a to jen proto aby došel a chodil se psem. A takhle je to každý týden. Bohužel bratr a jeho známky jsou katastrofální, ale nebylo tomu tak, než máma onemocněla dost si na něm zakládala a on měl vždy samé jedničky, ale teď? Vychází mu čtyři 3. Nevím co mám dělat, mám ho moc ráda a tady je prostě chyba na straně rodičů. Mámy manžel je jak ryba co se vším jen snaží proplout a je mu to jedno, máme ještě sestru, ale ta to vůbec neřeší…ještě nedávno ke mě bratr jezdil na víkendy, ale co to začalo jít ve škole zase do háje, jsem mu jasně řekla, že pokud nebude docházka pět dní v týdnu tak ho nechci vidět, tak jezdit přestal. Nevím co dělat, už vážně nevím…prosím o radu a předem moc děkuji.

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24591 příspěvků 14.12.16 21:44

Chudák brácha, máma se očividně nestará, ať už z důvodu nemoci nebo jiných.
Brala bych si ho domů, pomohla mu s učením.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 14.12.16 21:45

No myslím že upírání toho aby jezdil fakt nic nevyřeší (paradoxně by ho to mohlo spíš „motivovat“ k tomu na to učení uplně prdět). Leda nastěhovat ho k sobě, ale to by to všem zúčastněným muselo vyhovovat. Tak asi jedině ty návštěvy a doufat, že dobrý příklad táhne, a časem se to obrátí k lepšímu. Rady asi nic moc, ale tak aspoň držím pěsti :kytka:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33071 příspěvků 1 inzerát 14.12.16 21:50

Záškoláctví řeší sociálka. K šetření mže dát podnět škola nebo jakákoli osoba

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 21:51

Ten zákaz aby nejezdil už byl výkřik zoufalství, nevěděla jsem co dál. Návrhy, aby bydlel u mě taky proběhly, jenže já jsem na mateřské, mám další dítko ve škole…nemohla bych čekat, že mi na něj někdo něco dá ba dokonce, zařídí přestup apod… Ty návštěvy byli fajn, dělal tu úkoly, referáty, ale vždy stačil malý impulz a byl zpět v tom špatném. Je to i jeho chyba, jenže on vlastně nemá nikoho kdo mu udává směr a já toho moc nezmůžu, můžu mu říkat stále dokola že jde o jeho budoucnost a můžu s nim sedět nad učením celý víkend, ale když se vrátí, je to v háji…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 21:54

@matkabagristy ve škole to má omluvené, máma mu to vždycky podepíše, jak jsem již psala jedná se většinou o,, prodloužený víkendy,, takže si vybírá pondělí nebo pátek. Ve škole jim to asi divný nepřijde, prošlo mu to celý minulý rok.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 14.12.16 22:50

Tak pokud to ma omluvene, tak to pro skolu neni zaskolactvi a resit to kdyz to nejsou zrovna mesice nebudou. Ja myslim, ze i kdyz ted dela blbosti, tak podvedome ten dobry priklad prebira. Uprimne z toho co pises mi spis prijde, jestli to neni spis o popijeni alkoholu, ze je to vzdy takto spojeno s vikendem. Pokud ne, tak se omlouvam.

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 14.12.16 22:54

Zhorseni znamek muze byt i tezsim ucivem. Ja sama jsem byvala hodne nemocna( i 250 hodin za pololeti) a mela jsem vyznamenani, ovsem potom prisla 7 trida a puberta a znamky sly do kopru. Uni ersalni radu asi nemám, muai to pochopit sam, ze vzdelani je potřeba. Treba by napomohla ta socialka…

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 14.12.16 23:01

Pokud je to omluvené, není to záškoláctví. To proč je dítě doma je v kompetenci rodičů. Škola zasahuje tak, že pokud je překročet určitý limit tak musí mít dítě omluvenky pouze od lékařů ale to je vše.

A upřímně, trojky jsou normální známky a nikdo to nebude řešit. Jo kdyby kluk propadal tak to je něco úplně jiného.

Chápu že tě to trápí ale pro školu v tom problém není. On se pochopitelně cuká, já bych takový ulejvání taky brala. Ne každé dítě je cílevědomé a už tak malé si uvědomuje že to dělá pro sebe. Mě to došlo až na vysoké :mrgreen:

To tvoje ultimátum byla blbost, příjde tak i kontakt s tebou a nebude mít nikoho kdo by ho táhnul. Je to dítě, nemůžeš od něj očekávat že za sebe převezme zodpovědnost. Navaž s ním kontakt, motivuj ho, sem tam se učte a dohlídni aby nepropadal. To je vše co můžeš udělat bez toho aniž by to začal vnímat jako opruz a neutnul vztah s tebou.

Gituš
Závislačka 2583 příspěvků 14.12.16 23:13

Pokud chceš, aby se učil, musíš ho nějak motivovat, ne tím „je to pro tvojí budoucnost“, ale ukázat mu prostě výhody „vědění a přehledu“, nějakou zábavnou formou mu pomáhat, pro něco ho nadchnout. On si to neuvědomuje, je mu jen 12 a nemá to očividně jednoduché, takže v tuto chvíli to je z většiny chyba jeho rodičů, že ho k tomu nevedou, než jeho, protože on sám z toho nemá ještě rozum a nerozumí důsledkům, které to bude mít.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17156 příspěvků 14.12.16 23:50

A co zajít za třídní učitelkou, aby mámě a bráchovi pohrozila tím, že už to nebude omlouvat. Ale záleží na tom, jaká je, abys to ještě nezhoršila. Můžeš se také nabídnout, že zajdeš na třídní schůzku. Máma by to mohla uvítat a ty by sis mohla s třídní promluvit, poznat ji. Je to smutné. Brácha bude chytrý, když má i s takovou docházkou slušné známky, tak je to i škoda pro jeho budoucnost. Navíc to zameškané učivo mu začne čím dál víc chybět a bude to s prospěchem asi jen horší.

cilly
Generální žvanilka 21981 příspěvků 14.12.16 23:56
@Anonymní píše:
Dobrý večer všem, omlouvám se za anonym.
Předem musím vysvětlit rodinné vztahy, moje máma je nemocná, ne nijak vážně, ale když ji to začne je třeba dva tři dny mimo, žije s novým manželem spolu s mým bratrem kterému je 12 let. A o něj jde…když je máma ve stavu mimo, využije příležitost a většinou pondělí nebo pátky je mu,, zle,, a zůstane doma. Co doma pak celý den dělá je jasné-počítač. Někdy se i stává, že ho máma nechá doma i když je víceméně ok, a to jen proto aby došel a chodil se psem. A takhle je to každý týden. Bohužel bratr a jeho známky jsou katastrofální, ale nebylo tomu tak, než máma onemocněla dost si na něm zakládala a on měl vždy samé jedničky, ale teď? Vychází mu čtyři 3. Nevím co mám dělat, mám ho moc ráda a tady je prostě chyba na straně rodičů. Mámy manžel je jak ryba co se vším jen snaží proplout a je mu to jedno, máme ještě sestru, ale ta to vůbec neřeší…ještě nedávno ke mě bratr jezdil na víkendy, ale co to začalo jít ve škole zase do háje, jsem mu jasně řekla, že pokud nebude docházka pět dní v týdnu tak ho nechci vidět, tak jezdit přestal. Nevím co dělat, už vážně nevím…prosím o radu a předem moc děkuji.

Obnovila bych hned navstevy. Trojky nejsou zas tak katastrofalni znamky, je to pubos, flaka se, no. :nevim: A pokud to ma doma na prd, tak mu preruseni kontaktu s tebou fakt nepomuze. V jeho veku nepobere, ze se uci pro sebe a svoji budoucnost. Chces mu pomoct, tak si ho ber k sobe, pokud muzes a motivuj ho k priprave do skoly.

ady01
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 15.12.16 06:09

Naopak bych se snažila s ním být co nejčastěji, ty známky nejsou katastrofa, on určitě vnímá rozdíly tvojí a jeho rodiny, v tomhle věku potřebujou více tátu a toho on nemá. Doma mám 13+,záškoláctví neřešíme, ale známky a takovou tu nechuť k učení - „vždyť ono to stačí, hlavně, že proplouvám, ostatní mají horší známky“mám doma pořád. Vezmi si napomoc svého manžela, sama to nezvládneš. U nás-baví ho hokej-dostala jsem možnost od kamarádky, že ho vezmou s sebou do VIP zóny-tak krásně vypracovaný čtenářský deník jsem prostě u něho ještě neviděla :D

Uju
Kelišová 6515 příspěvků 15.12.16 08:06

No, těžko říct, já taky byla záškolák (a hodně velkej, ve škole jsem třeba nebyla vidět týden) je tedy fakt, že neomluvených hodin jsem měla minimum, vždy jsem si omluvenu sehnala a když bylo nejhůř razítko lékaře vytiskla na dětské tiskárně. :oops: Já chodila za školu, protože jsem měla dost kamarádu, se kterýma bylo kam jít a byla zábava. Možná kdyby se PC dal zapnout jen v odpoledních hodinnách(vím, že jdou takovéto věci nastavit) nelákalo by ho to sedět doma-bo by se nudil. :nevim:

Uju
Kelišová 6515 příspěvků 15.12.16 08:07

Jo, jinak mám dceru 8má třída 14 let za čtyři trojky bych byla šťastná. Ty známky nejsou nijak hrozné

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama