prosím o radu!mimi shodilo na sebe kaktus!

64
2.6.06 20:53

prosím o radu!mimi shodilo na sebe kaktus!

byla to vterina a ema na sebe shodila kaktus a poskrabal ji oblicej, volala jsem dr. co delat tak mi rekl at dam na to dezinfekci tak jsem ucinila, ale mista ktera nesla videt ze jsou take poskrabane tedka vecer se vytvorily puchyrky,jeden na licku v koutku u pusinky a na nose mezi ocima…
PROSIM nevite nekdo co nato??? zitra jestli to nebude vypadat lepe tak jedem na pohotovost ale do te doby bych rada slysela nejake rady dekuji
Zuzik :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9239
2.6.06 21:00

Ahojky,

a vytahali jste všechny ostny? Puchýřky vydesinfikuj a raději nic jiného. Moc jsem asi neporadila, ale víc fakt nevím.
Tak ať jste brzo v pohodě. Ty děti jsou strašlivě rychlé co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
2.6.06 21:15

Ahoj,
já bych ještě teď zavolala na pohotovost, protože některé kaktusy jsou jedovaté.
Prostě bych se zeptala, jestli je to v normě. Za to nic nedáš maximálně pár kaček.
Jinak kdyby ji uvízly ty ostny v těch rankách, tak by mohla nastat přesně tahle reakce, nebo jí podobná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
2.6.06 21:15

Ahoj,

po některých kaktusech je takovéhla reakce, když tě popíchá. Do zítra jí to určitě zmizí. Kdysi jsem pěstovala kaktusy a když jsem přesazovala, tak jsem se vždycky popíchala a právě se mi občas po některým ty puchýřky taky udělaly.
Hlavně, jestli si vytáhla všechny ostny, aby tam nějaký nezůstal, pak to podhnisá jako tříska.

A byl to klasický kaktus? Některý mají dost agresivní šťávy, jestli se přitom třeba polámal a něco vyteklo?

Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.6.06 21:17

„nastesti“ ten kaktus ma tmave ostny takze jsem je videla a vyndala je, ale jsem stale v soku protoze to je moje chyba ze jsem nedavala majzla…tak snad jsem vsechny vytahla.Jak jsem psala vyse udelaly se ji puchyrky tam kde nebylo videt ani poskrabani. Ja jen doufam, ze se to brzy vyleci a bude mit zas tak krasnou tvaricku …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.6.06 21:22

Jarko az ted jsem si precetla tvou reakci.
ano vytekla bila stava a mela ji i na tvaricce, bohuzel nevim presne co je to za druh ale myslim nejaky druh sukulentu docela dost bezne uzivana pokojova rostlina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
2.6.06 21:24

hmm moji reakce sis nevšimla? tak nic.ať se to malé spraví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.6.06 21:42

namape to vis ze vsimla. To bylo prvni co me napadlo jestli neni jedovatej volala jsem odbornikovi na kaktusy a ten mi rekl, ze kaktusy nejsou jedovate, ale ze na tech ostnech se usazuje prach a ten muze poskodit…pres den to mela jen poskrabane a ty puchyrky se objevily az ted… :cry:
a muj dr. mi jen poradil dezinfekci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
2.6.06 21:46

Já bych si zavolala na pohotovost a zeptala se co dál. Ale sama se musiš rozhodnout, zda budeš čekat do zítřka či ne.
držím palce ať to nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
3.6.06 08:10

kaktusy vetsinou jedovate jsou, a pokud se udelaly ty puchyrky, je to jasny.
Moji tchyni se stalo pred tydnem to stejne, strihala kaktus a vystriklo ji to do tvare a do oka, byla cela opuchla a na pohotovosti ji rekly, ze ta stava je jedovata a dali ji nejake kapky…
No, ale asi uz to mate vyresene, tak doufam, ze je vse ok!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
3.6.06 10:37

Jen chci napsat - kaktusy jedovaté nejsou (nevím jestli 100% - asi se najdou nějaké vyjímky) - k té půchýřkové reakci po popíchání dochází po kontaktu s nečistotami, co bývají na trnech, některé bodliny mají navíc malinké „protitrny“, které zůstávají pod kůží, těm se tělo také brání. Pokud z rostliny tekla bílá šťáva, spíš se jednalo o pryšec (euphorbii), ty jedovaté jsou, k jedinému průšvihu ale dojde, pokud se ta štáva dostane do oka. Pokud se malé potřísnila jen pokožka a vy jste ji rychle umyli a vydez., mělo by být vše OK. Možná bych jí to ještě potřela bepanthenem. Doufám, že u vás vše dobře dopadlo, sama kaktusy a sukulenty pěstuju také, takže zárověň děkuji za upozornění na jejich „nebezpečnost“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
3.6.06 13:08
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
3.6.06 13:08

ZUZIK -

doufám, že už puchýřky zmizely a je všecho v pořádku.. :) Jestli jí ta šťáva stříkla na obličej, jak si pak psala, tak to mohlo být opravdu od toho..

Nevím, který kaktus myslíš… hojně se pěstuje třeba Agáve, ale ta má naopak tu šťávu léčivou, má hojivé účinky a ty dužnaté listy a přikládají třeba na popáleniny..

Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
5.6.06 11:16

ahoj holky,
jen informativne Vam chci napsat jak jsme dopadly…hned rano jsme jely na pohotovost, protoze puchyrky nezmizly…poslali nas na fakultku, protoze to opravdu nevypadalo dobre, tam si nas prehazovaly jak horky brambor, nejprve jsme byly na detskem oddeleni, pak nas poslaly na plastiku a nakonec do tretice na kozni kde nam predepsaly hormonalni mlicko „Advantan“ po stravenych 3 hodinach chozeni a hledani dr ktery pomuze :roll: Jakmile jsme dorazily domu tak namazaly a opravdu za chvilku puchyrky zmizely a mame po tvaricce stroupky, takze se to leci, ale vypada to silene. Zrovna jsme se vratily od kozni, ktera nam predepsala framykoin jak mast tak i zasyp a uz nemame mazat tim advantem mlekem. Nastesti to nezasahlo oci, protoze to byl prysec a jak tady pisete jedna z vas ten pry je jedovaty…JInak vsichni dr. rikali, ze je to chemicka reakce prave na tu bilou stavu, ted nas ceka chraneni pred slunickem tak jsem hned v lekarne koupila ochranny detsky krem 40 tak snad bude vse ok …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.18 13:19

Syn se píchl o kaktus

Zdravím. Syn 3 roky se mi dnes trochu popíchal na ruce od zápěstí po loket o kaktus. Konkrétně o tenhle. Nevím jestli jsou jedovaté nebo ne. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama